Pomoc z wyceną Epi LP Custom

Awatar użytkownika
suley
Kontakt:

Re: Pomoc z wyceną Epi LP Custom

Post autor: suley » 23 lip 2012, 13:32

sebe1996 pisze: Być może są to świetne instrumenty, ale możliwe też, że są zniszczone. Tak stare gitary (jak z resztą każdą używaną) należy najpierw ograć.
A nowe? Bywają sztuki które nie grają. Generalnie bez względu na stan fabryczny należy gitary ogrywać :roll: .

sebe1996 pisze: A Gibsona czemu od razu odrzucasz? Są świetne. Nie ma znaczenia czy Studio czy Standard. Różnią się głównie wykończeniem. Ja zdecydowanie polecam Gibsona, ale jak już wspomniałem autor tematu powinien ograć wszystkie.
Naturalne jest to że polecasz Gibsona bo go posiadasz, niektórym ciężko uwierzyć że coś co nie ma oryginalnego logo na główce może zabrzmieć na równi z pierwowzorem. Robiłem porównawcze testy i nie wiem np. czy na ślepo wytypowałbyś gdzie gra Standard a gdzie Burny.

Studio to dobre gitary, ale trzeba poszukać starszych rocznikowo modeli, bo te nowe wypusty po prostu nie brzmią, a tu padła propozycja Studio Faded czyli wersja jeszcze obdarta z lakieru.

Kwestia czy chcesz mieć okrojony model słynnego Gibsona, czy dobrze rozegraną i solidną replikę.
Fender Strat USA & Burny LP Standard
Marshall JCM 800
DD-3, CS-3, SD-1 Keeley, Russian Muff, MXR Phase 90, GCB 95

[i]"I don't really know what to say about my style. There's always a melodic intent in there." [/i] - [b]David Gilmour[/b]

Awatar użytkownika
sebe1996

Post autor: sebe1996 » 23 lip 2012, 13:39

Nie polecam dlatego, że posiadam, ale dlatego, że jest dobry. Przy zakupie instrumentu bynajmniej nie kierowałem się znaczkiem na główce... Moje Studio jest z zeszłego roku i naprawdę świetnie brzmi. A idąc tym samym tropem, może Ty polecasz Burny bo go masz?
Gibson Les Paul Studio WRCH; Epiphone SG G310 RE z Merlin Legend i Merlin Hellfire; Fender Mustang I; Marshall MS-4; Takamine G320S; Yamaha C40; Stary Defil.

rusi
Zasłużony

Post autor: rusi » 23 lip 2012, 13:43

Prawda jest taka że współczesne Gibole nie są już tak dobrymi instrumentami jak kiedyś. Owszem, to nadal ekstra wiosła, ale taki stary japoński Burny ma dużą szansę być lepszym, dlatego nie widzę przeciwwskazań aby je porównywać do współczesnych Gibsonów. Stare japończyki były robione z ogromną dokładnością i dopracowywane pod każdym względem, aby być jak najlepszymi kopiami pierwowzorów. I w dużej części efekt został osiągnięty, bo mogły konkurować z ówczesnymi sobie Gibsonami, które wtedy były o wiele lepsze niż dzisiejsze produkcje tej firmy. Wobec tego wiosła te mają solidne podstawy do tego aby konkurować z teraźniejszą produkcją. I nie warto upierać się przy swoim wiośle (zarówno Gibsonie jak i Burny), nie mając bezpośredniego porównania z innymi omawianymi gitarami. To tak jakbym mówił że mój Squier jest lepszy od Fenderów USA, a przecież wszyscy wiedzą jaka jest prawda :wink:
http://www.facebook.com/Wparkustraszy?fref=ts
http://soundcloud.com/wparkustraszy/

Awatar użytkownika
suley
Kontakt:

Post autor: suley » 23 lip 2012, 13:50

Klasyk. Takim tokiem możemy do jutra dyskutować.

Ale nie w tym rzecz. Ok, nie neguje - nie słyszałem twojego modelu. Ale ile takich Studio potrzymałeś w łapie żeby mieć porównanie? Ile Studio z lat 90 porównywałeś ze swoim? Ile Studio Faded słyszałeś?

Porównywałem swojego z Customem i Standardem, słyszałem w akcji kilka starszych Studio, nowe mnie nie urzekają, a Faded raczej rozczarował. Japońce nie zostają w tyle przy nich. Mając przed sobą do wyboru nowego Faded a dobrą japońską kopią z lat 80 nie zastanawiałbym się długo nad wyborem.

Aczkolwiek to moja prywatna hierarchia i nie upieram się ślepo co jest lepsze. Każdy niech wyrobi sobie własną opinię.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2012, 13:53 przez suley, łącznie zmieniany 1 raz.
Fender Strat USA & Burny LP Standard
Marshall JCM 800
DD-3, CS-3, SD-1 Keeley, Russian Muff, MXR Phase 90, GCB 95

[i]"I don't really know what to say about my style. There's always a melodic intent in there." [/i] - [b]David Gilmour[/b]

Awatar użytkownika
sebe1996

Post autor: sebe1996 » 23 lip 2012, 13:52

Ok! Ja tylko chciałem powiedzieć, że z tak starymi instrumentami należy uważać. Nie chcę się kłócić :D Zarówno Gibson jak i Burny są świetne, ale należy je ograć. Poza tym nie ma co tak się tu przepychać bo brzmienie jest kwestią gustu. :) Amen.
Gibson Les Paul Studio WRCH; Epiphone SG G310 RE z Merlin Legend i Merlin Hellfire; Fender Mustang I; Marshall MS-4; Takamine G320S; Yamaha C40; Stary Defil.

ODPOWIEDZ