Wiosło do ok. 3000 PLN

ODPOWIEDZ
Red_Bullet

Wiosło do ok. 3000 PLN

Post autor: Red_Bullet » 15 cze 2012, 0:30

Witam.

Nadszedł czas żeby wymienić umierającą Yamahę na coś innego. Po kolei.

+ wzmak: Line 6 Spider II 212, samodział na 3x12AX7 i EL84 (kończę prawie),
+ drewno: raczej mahoń, ale jestem otwarty w tej kwestii na propozycje,
+ decha: decha, czyli solid,
+ raczej preferuję pasywy i to raczej te o klasycznym brzmieniu, ale nie ukrywam że interesuje mnie coś z "wygarem" - może nie piekielnym, ale jednak interesuje mnie mocne rockowe brzmienie, układ HH (może być rozdzielany),
+ wiosło musi (!) mieć stały most - żadne Floyd Rose nie wchodzą w grę,
+ kształt raczej coś w stylu LP niż Superstraty - po kilkunastu latach piłowania Yamahy już nie mogę patrzeć na te kształty, no i miło by było gdyby gryf był wklejany w korpus,
+ grana muzyka: szeroko pojęty rock - od classic rocka po cięższe odmiany.

Od razu mówię odpada Gibson LP Studio. Testowałem, nie mój typ. Hagstrom był w miarę, ale okazało się że i tak będę brał wiosełko w kredyt, więc mogę zainwestować długofalowo trochę więcej. Typy mam dwa:

- Indie IPR Solid,
- LTD EC-1000FM.

Jestem wielkim fanem PRSów więc Indie to by była taka namiastka, z kolei LTD ma fajne przetworniki. Co sądzicie o tych wiosłach? A może poradzicie coś innego?
Gladius D12-CNA Commodus, Vintage V100MRPGM Lemon Drop,Yamaha RGX312, Jet City JCA22h Dunlop 535Q, HB Digital Delay+kable ProCab i Proel.

Marian

Re: Wiosło do ok. 3000 PLN

Post autor: Marian » 15 cze 2012, 14:46

Polecam Ci zapoznać się z ofertą HRGuitars i TomoGuitars. Mają pełno japońskich kopii LP, które według mnie biją na głowę nowe Gibsony LP Studio (i nie tylko, ale to tylko moja opinia). Jeżeli masz możliwość to warto ograć te gitary. Poza tym na allegro stoi kilka fajnych japońskich wioseł np. :

http://tablica.pl/oferta/burny-les-paul-IDUefR.html
http://allegro.pl/burny-les-paul-japan- ... 55363.html

insane891

Post autor: insane891 » 17 cze 2012, 17:47

Możesz wydać do 3 tysięcy i jesteś zakochany w PRS? Spójrz na gitary firmy Mensinger. Dobra lutnicza robota i przystawki najwyższych lotów. Mówię o serii joker. Wpisz po prost mensinger na allegro:)

Miałem przyjemność ogrywać te gitary kiedyś i muszę przyznać, że są świetne pod każdym względem. Polecam w Twojej sytuacji :)
Blade Texas Classic H>Tuner podłogowy J&H>MXR Classic Distortion>Joyo JF-8 Digital Delay> Fender Roc Pro 1000

Unguis
Moderator forum
Moderator forum

Post autor: Unguis » 17 cze 2012, 18:41

Marian pisze:Polecam Ci zapoznać się z ofertą HRGuitars i TomoGuitars. Mają pełno japońskich kopii LP...
I całkiem zawyżone ceny.

Hajtosek

Post autor: Hajtosek » 17 cze 2012, 20:37

Ja bym uważał z kupowaniem gitary na raty/kredyt. Nigdy nie wiesz czy ci się nie znudzi, ale z innych przyczyn nie będziesz mógł grać możesz trochę stracić. Biorąc pod uwagę, że najprawdopodobniej nie jesteś w zespole gitara się szybko nie odrobi. Ja na twoim miejscu szukałbym używki za gotówkę.
Bejsbol, podzik, lampka czego chcieć więcej.

Red_Bullet

Post autor: Red_Bullet » 24 cze 2012, 16:28

@ Insane - przeglądałem allegro i już wcześniej zwracałem uwagę na Mensingery. To jest dawny Mensfeld - czy tak? Już na fotkach robiły piorunujące wrażenie. Zainteresuję się tematem.

@ Hajtosek - spokojna głowa. Nie mam w zwyczaju sprzedawania sprzętu (a mam już tego trochę). Nawet ta piekielna Yamaha na której gram obecnie byłaby całkiem spoko, tylko wymaga już naprawdę konkretnej roboty lutniczej. Do wymiany są progi, siodełko, most (pękł odlew i nie można wajchy wcisnąć, bo lata luźno) i przetworniki (kompletnie nie mają kopa). Jednego singla zamieniłem na Lace Sensora którego kupiłem za 70PLN. Lace ma lepsze kopnięcie niż humbucker pod mostem. Kiedyś pewnie oddam ją w ręce lutnika, ale to za jakiś czas. Póki co potrzebuję instrumentu na lata, a nie doraźnie na rok czy dwa. Pomysł zakupu na raty bierze się stąd, że nie chcę blokować gotówki, bo czasami trafia się jakieś fajne urządzenie za niewielkie pieniądze (tak kupiłem jakiś czas temu Korga X3 za 500PLN ze sztywnym case) i wolę mieć gotówkę "operacyjną" na koncie.

Przyznam że byłem już prawie zdecydowany na PRS SE, ale poczytałem trochę na internecie i wszyscy twierdzili że zakup jest nieopłacalny.
Gladius D12-CNA Commodus, Vintage V100MRPGM Lemon Drop,Yamaha RGX312, Jet City JCA22h Dunlop 535Q, HB Digital Delay+kable ProCab i Proel.

slawik23

Post autor: slawik23 » 04 sie 2014, 21:20

Witam a nie chcesz zobaczyć CORTa KX CUSTOM gitara w swej klasie super podobne specyfikacje ma Mayoones tylko cena około 6tys a KX kupisz za 1500 -2000

aduś

Post autor: aduś » 15 sie 2014, 12:43

washburn solar 160 albo 170

ODPOWIEDZ