Prośba o poradę.

ODPOWIEDZ
elmariano

Prośba o poradę.

Post autor: elmariano » 19 maja 2012, 13:23

Witam.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wymianą gitary. Mój stratocaster squier jest już bardzo wysłużony.

Więc:
- Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary.
Ok 700-800 (funtów)

- Czyś nowy/a w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz).
Gram bardzo długo ale nie jestem wyczynowcem, czasami gram codziennie czasami mam długą przerwę (ok miesiąca). Dużo zależy od czasu. Grywam zazwyczaj w domu (żadnych kapel, koncertów i takich tam).

- Chcesz używaną gitarę czy nową.
Zależy mi na nowej.

- Co chcesz grać.
Właściwie wszystko (najwięcej punk, rock, grunge) dlatego potrzebuje czegoś uniwersalnego.

- Czy masz jakieś dodatkowe preferencje.
Tak. Oto sklep w którym będę kupował gitarę http://www.guitarguitar.co.uk/ dlatego że mam do niego dosyć blisko i mogę dokładnie obejrzeć i wypróbować wybrany sprzęt.

- Czy masz zamiar kupować przez internet.
Nie.

- jaki masz obecnie sprzęt (jeśli masz)
(elektryk) Fender Stratocaster Squier
(piecyk) Line 6 Spider III (15W)
(bass) Traben Array Limited
(piecyk) Laney Richter RB1
(akustyk) Yamaha APX500

- decha (semi-hollow body, hollow body, solid body...)
Solid body

- preferowany układ przetworników (jeśli wolisz np. HH od SHH), ich rodzaj/model i tak dalej.
Zależy mi na czymś uniwersalnym więc dobrze powinno się spisać HSS

Szukałem i wertowałem forum bardzo długo i oto co wybrałem:

1. http://www.guitarguitar.co.uk/electric_ ... 1112022738
lub http://www.guitarguitar.co.uk/electric_ ... 2012122128
są to gitary które uważam za najładniejsze. Niestety ciężko cokolwiek o nich znaleźć.

2.http://www.guitarguitar.co.uk/electric_ ... 0615071229
Ta powinna być bardziej uniwersalna niż wcześniejsze i po za tym znalazłem od groma dobrych opinii o tym modelu.

3.http://www.guitarguitar.co.uk/electric_ ... 1214324928 + http://www.guitarguitar.co.uk/electric_ ... 0712211731
Tutaj gitara o poziom niższa ale za to starczy na dobry piecyk. A może przepaść pomiędzy wcześniejszą nie jest aż tak duża.

PS1. Bez względu na to co wybiorę w przyszłości i tak będę chciał wymienić piecyk na coś lepszego (Mustang III powinien być w sam raz). Dodatkowo dokupię jakiś procesor gitarowy (na razie jeszcze nic nie szukałem ale pewnie coś od Boss-a).

PS2. Ponieważ kształty fendera są według mnie bardzo atrakcyjne dlatego w poszukiwaniach odpowiedniego sprzętu brałem pod uwagę właśnie Fendera. Na drugim miejscu stawiam Ibaneza. Gibsony uważam za strasznie brzydkie. Wiem że gitara służy do grania i ważne jest to jak gra, ale żeby zacząć na niej grać musi zachęcić cie swoim wyglądem :D

PS3. Gitarę chcę kupić w przyszły weekend. Z góry dziękuję za pomoc, albo za jakiekolwiek wskazówki które mogą się przydać przy wyborze. Oczywiście jeśli ktoś uważa że są lepsze wybory (w tym konkretnym sklepie) chętnie posłucham opinii.

Awatar użytkownika
Scream

Re: Prośba o poradę.

Post autor: Scream » 19 maja 2012, 14:08

Dwie pierwsze wymienione przez Ciebie chyba rzeczywiście wybierałeś pod kątem wyglądu (: Są mało uniwersalne. Pierwsza ma dwa single, a druga- humbuckery, więc raczej żadna z nich Cię w pełni nie zadowoli. Poza tym obie są produkowane w Meksyku, a co za tym idzie- ich jakość wykonania może pozostawiać wiele do życzenia.
Fender Am. Special Strat- mnie osobiście ta gitara niczym nie urzeka. Jeśli szukasz typowej szklanki, ten model może Cię trochę zawieść. Jego brzmienie nieco odbiega od tego postrzeganego jako 'standardowy' dla Stratów. Oprócz tego wykonanie Speciala, którego testowałam, było gorsze niż niektórych meksykańskich Fenderów.
Proszę Cię, powiedz mi, dlaczego chcesz kupić 100-watowy tranzystorowy piec do grania w domu? : D W tej cenie znajdziesz już jakąś małą lampkę, chyba że aż tak bardzo zależy ci na tysiącach efektów, które oferują Mustangi, i (nie mam pojęcia, dlaczego, chyba tylko po to, by mocno wkurzyć sąsiadów) na ogromnej mocy.
Proponowałabym Ci się wstrzymać z kupnem gitary, ponieważ widzę, że jeszcze nie wiesz, czego chcesz. Ibanez i Fender to dwie różne firmy, a produkowane przez nie gitary bardzo się różnią. Poza tym radziłabym dołożyć jeszcze 100 funtów i kupić porządne wiosło, które będzie Ci służyć przez lata.

elmariano

Post autor: elmariano » 19 maja 2012, 15:25

Powiedz mi proszę jakie wiosło ty byś kupił? Co do pieca mogę zawsze kupić mustanga II mniej mocy, a ilość efektów zawsze się przyda, żeby się trochę pobawić. Co do lampy faktycznie masz racje ale lampa + jakiś dobry efekt to pewnie niezły koszt. Co do Ibaneza to zdaje sobie sprawę że to zupełnie inna gitara, ale chcę ją w przyszłości kupić dla samego posiadanie jest po prostu śliczna. Kupno gitary to temat gorszy niż myślałem multum specyfikacji, producentów i wiele innych rzeczy. A czym więcej czytam o tym tym bardziej nie wiem co wybrać. Przyznam się że sporej części producentów nie brałem pod uwagę ze względu na czas potrzebny do ogarnięcia tego wszystkiego. Dlatego też pytam o poradę.

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 19 maja 2012, 15:44

Wybór w tej kategorii jest na prawdę przeogromny. Wioseł za tą kasę z układem SSH lub SHH jest na prawdę mnóstwo. Jak dużo gustów i upodobań tak dużo wioseł. Są ibanezy, fendery, Corty, washburny, carviny, no szkoda wypisywać więcej :P Może po prostu przejedź się do tego sklepu, poświęć cały dzień, pograj na wszystkim co Cię zainteresuje. Mając 10 propozycji łatwiej jest wybrać, niż mając ich 200.
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Awatar użytkownika
Scream

Post autor: Scream » 19 maja 2012, 15:46

Vox AC4TV z paroma kostkami byłby moim zdaniem lepszym wyborem. Chyba że jeszcze nie wiesz, które typy przesterów i efektów najbardziej Cię interesują, wtedy Mustang w miarę by się nadał. Ale wzmak to osobna sprawa, temat jest o gitarach.
Trudno mi powiedzieć, jakie wiosło kupiłabym na Twoim miejscu. Nie wiem, jakie masz upodobania brzmieniowe. Pamiętaj, że one są najważniejsze, a jeśli chcesz gitarę tylko na pokaz, kup taniego Schectera w kolorze electric blue, który moim zdaniem zwala z nóg. Jeśli jednak wygląd nie jest to dla Ciebie priorytetem (mam taką nadzieję), to radzę pójść do sklepu, ograć jednego Strata, Superstrata, LP... I wtedy będziesz mieć już jakiekolwiek rozeznanie.
Jeśli chodzi o Straty, to uważam, że najtańszym modelem Fendera, na który warto wydać pareset funtów, jest American Standard. Tańsze są gitarami zdecydowanie budżetowymi i nie polecam w nie inwestować.

ODPOWIEDZ