Gitara do Blues/Rock do 3500 zł

ODPOWIEDZ
blgf

Gitara do Blues/Rock do 3500 zł

Post autor: blgf » 13 mar 2012, 18:53

- do 3500 zł (najlepiej do 3 tys.)
- kilka lat na gitarze akustycznej, ciągle się dokształcam idzie coraz lepiej
- najlepiej gitara nowa, chociaż ostatnio dużo dobrego się naczytałem o używanych japońskich
- głównie Blues, Rock, czasem jak najdzie ochota coś z pogranicza Jazzu i wielu innych gatunków cięższego jak i spokojnego brzmienia
- kształt Les Paul
- z braku możliwości ogrania (chyba że wyruszę w dłuższą podróż tylko w celu ogrania bo niestety w pobliżu żadnego dobrego muzycznego) zamierzam kupować przez Internet

+ pieca nie posiadam , najpierw Guitar Rig 5 na komputerze (karta ESI Maya XTE + przystawka do akustyka to mój obecny zestaw), w przyszłości na piec pewnie odłożę

Nie ukrywam że sporo poczytałem, dużo oglądałem testów wypowiedzi na temat różnych gitar itd. jednak jako że z elektryczną do tej pory miałem do czynienia jedynie u znajomych (i to takimi gitarami z niższej półki) wolałbym dowiedzieć się więcej od osób które wiedzą na ten temat dużo. W końcu samo czytanie i oglądanie testów to nadal sucha teoria. Czemu taka cena na pierwszą gitarę elektryczną? Może to dziwnie zabrzmi, ale uznałem że to coś w rodzaju inwestycji ponieważ nie sądzę bym kiedykolwiek ten instrument wymienił na inny i mam nadzieję będzie mi długo służyć wybrany model. Na oku mam kilka. Niestety nic mi nie mówią przetworniki jakie w nich są (a raczej które lepsze bo na temat BurstBuckerów sporo pochwał widziałem). Modele które mnie zaciekawiły:

1.Aria PE-ROYALE
http://www.mxmusic.pl/aria-pe-royale-gi ... yczna.html
2. BURNY LES PAUL CUSTOM
http://allegro.pl/burny-les-paul-custom ... 38044.html
(sporo osób chwali te stare gitary stąd moje zainteresowanie nie tylko tym modelem bo dużo dobrego też czytałem o gitarach greco ale ta akurat wygląda ciekawie)
3. Gibson Les Paul Studio Tribute 50's
http://allegro.pl/okazja-gibson-usa-les ... 45599.html
4. Epiphone Les Paul Joe Bonamassa Goldtop
http://www.rnr.pl/p11952.893_epiphone_l ... yczna.html

Przyznam, że te ostatni Epiphone bardzo mi się podoba tym bardziej, że był tworzony przy współpracy ze świetnym gitarzystą (a tym samym mam nadzieję że jest bez zarzutu w swojej klasie średniej). Niestety sporo narzekania jest na tę firmę, ale po wielu dobrych recenzjach zastanawiam się czy warto zwykłego Gibsona Studio tylko dlatego że to Gibson, czy lepiej właśnie zachwalane Epiphone. Mile widziane informacje od ewentualnych posiadaczy wymienionych instrumentów (ciągnie mnie zarówno w stronę bluesa jak i świetnych solówek Slasha, a podejrzewam że ciężko przy sygnowanych instrumentach o trochę większą wszechstronność). Mam nadzieję wystarczająco informacji podałem. A tak na koniec żeby nie było że się napalam na którąkolwiek, każda z gitar ma swoje wady i zalety na pewno (choćby problem z wygodnym dostępem do wyższych progów w Gibsonie) jestem tego świadom. Jeśli jest coś co mnie do konkretnego modelu powinno zachęcać/zniechęcać również proszę o rady doświadczonych i obytych z instrumentami bardziej niż ja.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2012, 19:01 przez blgf, łącznie zmieniany 1 raz.

Zbysz

Re: Gitara do Blues/Rock do 3500 zł

Post autor: Zbysz » 13 mar 2012, 19:35

Ja bym wziął Burny :) za tą kasę można dorwać pięknego japońskiego Greco, czy Burny, który będzie brzmiał bardziej rasowo, niż nowe Epi. Masz rozegrane drewno, pewność, że gitara jest z dobrej jakości materiałów. Radziłbym przejechać się ograć przynajmniej dwa wymienione przez Ciebie wiosła, żebyś miał jakiś pogląd, a w szczególności jak będziesz ogrywał gitarę używaną. Wiadomo, że ze zdjęć nie wywnioskujesz tyle, co na żywca, a w szczególności mam na myśli stan zużycia progów. Zawsze może być też jakiś trzeszczący potencjometr itp. To warto sprawdzić, żeby potem nie było rozczarowań. Wtedy sprzedający powinien zejść adekwatnie z ceny. Podsumowując z porządnego starego japońca będziesz dłużej zadowolony, niż z nowego Epi z tej wyższej półki.

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 13 mar 2012, 20:30

Siemka, a może Gibson BGF ? Bardzo fajne wiosło, drumbART ma takie, możesz sobie obczaić jego kanał i zobaczyć. Jest bardzo przestronnym wiosłem o wspaniałym brzmieniu. Za 3500 dorwiesz używkę. Ostatnio jedna na allegro poszła za 2600. Humb pod mostkiem i mydełko przy gryfie. Ciekawe połączenie, ładny design. Ogólnie miodzio.
Pozdrawiam
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

blgf

Post autor: blgf » 25 mar 2012, 19:05

Najgorzej z kwestią ogrania (pomijając daleki dojazd bo to idzie przeżyć) jest obawa, że nie wyłapię wad/zalet instrumentu jako że nie miałem do tej pory do czynienia z tej klasy instrumentami, a gra na akustyku to nie to samo co elektryczna i człowiek jeszcze nie wie czego w elektrycznej szukać (pod kątem choćby mankamentów). Uprzedzając pytanie nie mam nikogo kto dla mnie by ograł instrument więc mogę polegać jedynie na swoim "wydaje mi się że..." co chyba nie jest dobre. Co do Gibson BGF bardzo możliwe że fajne wiosło jednak nie wpadło mi w oko więc nawet jakby brzmiało bosko (na filmiku sprawia dobre wrażenie) nie mógłbym tego kupić, ale dzięki za propozycję.

Awatar użytkownika
arathorn0

Post autor: arathorn0 » 25 mar 2012, 19:57

Zobacz sobie gibsona studio faded. Klasyczne brzmienie burstbuckerów i nie dopłacasz za jakieś tam bindingi i inne duperele :D sam się czaję na takiego: http://www.lauda-audio.pl/instrumenty/g ... satin.html - masz też wygląd zbliżony do gibola Bonamassy ;)

Marian

Post autor: Marian » 26 mar 2012, 16:14

Mimo utrudnień poleciłbym Ci tego Burny'ego. Tomek (sprzedający) to rzetelny koleś, jeżeli z nim pogadasz to z pewnością powie Ci co w trawie piszczy. Sam kupowałem u niego gitarę i jestem z niej bardzo zadowolony, a ogrywałem u niego około 20 gitar. Każda gitara tam jest po przeglądzie lutniczym oraz wyregulowaniu. Podejrzewam, że ten Burny brzmieniem będzie odstawiać większość (o ile nie wszystkie) Gibsonów LP Studio. Zawsze możesz jeszcze wybrać inną spośród gitar wystawionych przez Tomka, albo szukać też w HRGuitars - stoi u nich także fajny Burny, więc jeżeli jesteś zainteresowany to obejrzyj sobie :)

blgf

Post autor: blgf » 22 kwie 2012, 8:21

Dziękuję wszystkim którzy służyli dobrą radą. Gitarę zakupiłem więc temat zamykam.

Hajtosek

Post autor: Hajtosek » 22 kwie 2012, 9:42

@blgf
A jaką zakupiłeś ?
Bejsbol, podzik, lampka czego chcieć więcej.

ODPOWIEDZ