Gibson który?

ODPOWIEDZ

Jaki Gibson??

Explorer
6
43%
SG
2
14%
Les Paul
6
43%

Liczba głosów: 14

dr.Evil

Gibson który?

Post autor: dr.Evil » 03 mar 2012, 21:16

Witam. Chciałbym sobie zakupić jakieś dobre wiosło Gibsona.
Cena, myślę żeby nie przekraczała 4500zł. Chciałbym SG, LP lub Explorera
Gram muzykę różnorodną (od punku po metal itp) zespołów takich jak Linkin Park, Papa Roach, Green Day, Disturbed, Metalica, Breaking Benjamin Rise Against Lubie sobie też czasami poszatanić :twisted: :D
Obecnie posiadam piecyk Fender Mustang I 20w i gitarę Jolana Strat.
Jestem Początkującym.. może nie początkującym gitarzystą, bo gram ponad 2 lata, ale w miarę nieżle mi idzie :).
Myślę że to tyle. Czekam n aszybbką odpowiedż

Awatar użytkownika
kylczyslaw

Re: Gibson który?

Post autor: kylczyslaw » 03 mar 2012, 21:59

Myślę, należy przejrzeć forum a potem przejść się do muzycznego i ograć. Chyba, że zamierzasz kupować takie wiosło przez neta...
Parówkowym skrytożercom mówimy NIE!
http://www.youtube.com/user/kylczyslaw

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 03 mar 2012, 22:02

Kolega zamierza kupić Gibsona. Właściwie to mam wrażenie, że jeśli tylko logo na główce nie będzie ziszczone to już gitara spełni oczekiwania.
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

WildChild

Post autor: WildChild » 03 mar 2012, 22:18

Nie nastawiaj się na jedną markę, bo to nie ją kupujesz, tylko gitarę. Pochodź po sklepach, posprawdzaj, poczytaj...I wybierz tą, z którą będziesz ,,współpracował", a nie którą posiadać jest największy szpan.

Awatar użytkownika
Maudus
Zasłużony

Post autor: Maudus » 03 mar 2012, 22:18

Popieram Woja... Chcesz tego Gibbona podpinać do tego pieca?
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie!

Awatar użytkownika
kylczyslaw

Post autor: kylczyslaw » 03 mar 2012, 22:30

W sumie fakt, niektórzy potrzebują G lub F na główce. Tak dla szpanu.
Właściwie to sugerując się tym, co napisał Maudus to lepszym rozwiązaniem byłoby kupno tańszej gitary + dobrego pieca. Ja odnośnie mustanga sie nie wypowiadam bo nie grałem na tym. :)
W ogóle, grasz tylko dla siebie w domu czy zamierzasz grać gdzieś z kimś?
Parówkowym skrytożercom mówimy NIE!
http://www.youtube.com/user/kylczyslaw

Edit

Post autor: Edit » 03 mar 2012, 22:35

To samo chciałem napisać jak pierwszy raz zobaczyłem ten post jeszcze bez żadnych odpowiedzi, ale stwierdziłem, że bez sensu...xD Ja tak jak wszyscy poradzę, żebyś pooblatywał sklepy, poogrywał różne gitary i weź tą, która Ci najbardziej leży. Ja na początku się nastawiałem na jakiegoś Corta, G290 bodajże, potem był Dean, potem LTD, aż stanęło na Schecterze. I mimo tego, że gitarę dostałem...a nieważne. Nie taką jak powinienem w każdym razie, to teraz bym miał problem z wymianą jej na cokolwiek innego...

dajzrazy

Post autor: dajzrazy » 03 mar 2012, 22:42

Ciekawie to wygląda - najpierw Jolanka, teraz Gibson. I to nie jakiś tańszy model, tylko od razu 4-5k złociszy ;)
Co najlepsze - po tej ankiecie wyraźnie widać, że dr.Evil nie ma zamiaru wybierać najwygodniejszego(pomijając resztę ofc) wiosła, tylko takie które wybierze największa ilość ludu, czytaj - dla większego szpanu. No bo przecież Gibson, nie jakaś tam Jolana. A jak się znudzi to sprzeda na alledrogo za 3k i kupi tym razem Music Man'a, bo bardziej "pr0" :D

Żeby nie było że tylko OT - absolutnie bez sensu, ja bym zamknął ;)

Dobrze, że nie Ty tu moderujesz ;) Zadał dobrze pytanie - temat zostaje. Chce wiedzieć? Dostanie odpowiedź. A wycieczki sobie oszczędź, nie masz nic do powiedzenia sensownego? Nie mów. Ms.

Awatar użytkownika
mqu

Post autor: mqu » 03 mar 2012, 22:46

A jednak jest absolutnie bez sensu. Dlaczego ma ktoś zamykać? Gość prosi o pomoc w wyborze gitary, nie widzę w tym nic złego.

Misiek_Slash

Post autor: Misiek_Slash » 04 mar 2012, 1:29

Proponuję tak jak inni iść do sklepu, ALE ! nie ogrywać gitar za te 4,5 tylko np do 2 tysięcy może się okazać, że np taki Vintage v100 (moim zdaniem bardzo porządna gitara) Ci przypasuje pod każdym względem i zaoszczędzisz jakieś 3 tyś, za które możesz kupić baaardzo dobry wzmak już i zabrzmi to razem już dość zawodowo. Chodzi mi o to, aby gitara dała z siebie to coś to też musi być podpięta do dobrego wzmaka i niby jest teoria, aby wzmak był lepszy od gitary :)
Fernandes Ravelle Elite, Epi Limited Edition LP Studio Deluxe Gold -->Yankee Ps-M1--> Morley wah + podstawka G-lab + poly tune --> Marshall JCM 2000 DSL 100 --> Marshall 1936

ODPOWIEDZ