Fender Telecaster Baja

ODPOWIEDZ
razdwatrzy

Fender Telecaster Baja

Post autor: razdwatrzy » 01 mar 2012, 18:46

Witam! Rozglądam się za gitarką w cenie do 3000 zł. Co sądzicie o telecasterze baja? Myślałem też o epiphone les paul custom. Miał ktoś do czynienia z tymi wiosełkami? Gram folk, rock, reggae. Mój piec to Vox AC-15.

Zastanawia mnie tylko co ten temat robił w dziale "Wzmacniacze i efekty"... Bs69

Awatar użytkownika
zombiak
Doradca
Doradca

Re: Fender Telecaster Baja

Post autor: zombiak » 01 mar 2012, 19:07

Ten rock to lżejszy czy jakieś szatany? IMHO Epiphona sobie odpuść, jak interesuje Cię ciemniejsze brzmienie i humbuckery to i tak znajdziesz dużo ciekawsze propozycje z tej półki cenowej, pierwszy lepszy japoński Les Paul od Burny, Orville etc. Tak czy siak, Telecaster też wygląda na dobry pomysł. Baja miałem w rękach raz przelotnie i był całkiem przyjemny, na pewno system S-1 (połączenie pickupów szeregowo/równolegle) się przyda w Twoim przypadku.
Ibanez Artist MIJ / Squier Jagmaster MIJ / Umu WH-10 / T-Rex Mudhoney / Egnater Tweaker

razdwatrzy

Post autor: razdwatrzy » 01 mar 2012, 22:12

ehhh pomyliłem działy;/ interesuje mnie raczej lżejszy rock, w telecasterze podoba mi się ten charakterystyczny "pazurek", musze go gdzieś dorwać i ograć

Awatar użytkownika
Poxipol

Post autor: Poxipol » 02 mar 2012, 10:06

Baja to seria Classic Player, więc można liczyć na bardzo fajną jakość wykonania. Tego konkretnego modelu nie miałem w rękach, ale słyszałem same dobre rzeczy, więc jeśli podoba Ci się, to należy brać :wink:
[url]http://www.facebook.com/angerfishband[/url]

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 02 mar 2012, 12:47

Ogrywałem go kiedyś w katowickim Riffie, było to dość dawno i moje wspomnienia są dość mgliste, ale pamiętam, że wykonany był naprawdę bez zastrzeżeń, nic nie brzęczało, akcja strun satysfakcjonująca, a brzmienie... Tele jak Tele :D

Awatar użytkownika
Scream

Post autor: Scream » 02 mar 2012, 12:58

Mój znajomy jest szczęśliwym posiadaczem tego modelu, a i sama miałam możliwość jego ogrania. Muszę przyznać, że zarówno wykonanie, jak i brzmienie bez zastrzeżeń :)

razdwatrzy

Post autor: razdwatrzy » 05 mar 2012, 12:37

Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Na pewno bardzo się przydadzą. Pozostaje tylko wybrać się do sklepu i samemu "obmacać":) Pozdrawiam wszystkich szarpidrutów:)

ODPOWIEDZ