Cały zestaw sprzętowy kompletowanie wszystkiego.

ODPOWIEDZ
BananaOfPain7

Cały zestaw sprzętowy kompletowanie wszystkiego.

Post autor: BananaOfPain7 » 12 lut 2012, 16:49

Witam! To mój pierwszy post na forum więc zacznę tak. Gram już kawałek czasu i poszukuję całego sprzętu - gitary, wzmaka, efektów, wszystkiego po kolei gdyż poprzedni sprzęt musiał zostać sprzedany z racji trudnej sytuacji. Teraz wszystko mam zamiar w pewnych odstępach czasowych kompletować. Wiem że to dział głównie o kupnie gitary ale nie chciałem zakładać miliona tematów w różnych działach. Sprzęcicho ma być do łojenia deathcore'u, ale i lżejszych kimatów, czyli ciężko lecz alternatywnie. Przedziały cenowe podawał będę w punktach.

1. Gitara.
Gitary poszukuję siedmiostrunowej. Rozpatruję nad Schecterem Hellraiserem C7, a Schecterem Jeff'em Loomis'em. Wydaje mi się że Ta druga gitara brzmi lepiej ale (wiem że to głupie ale jednak) razi mnie ta jasna podstrunnica. Zaś do Hellraisera nie mam zastrzeżeń dźwiękowych. Na gitarę nie chcę wydać więcej niż 3.500zł.

2.Wzmacniacz
Tu nie mam absolutnie żadnego typu. Dziś słuchałem Peaveya Bandita 112, i nie było źle, ale chcę trochę mniejszy wzmak - max. 50-75 wat. Cena max 800zł? 1000zł?

3.Efekty
a) Potrzebuję na pewno jakiegoś multi przy nagrywaniu. Tutaj typuję LINE 6 POD 2.0. Na GC ima się w sześciu stówkach, lecz nie wiem czy nie będę potrzebował czegoś jeszcze. Jestem otwarty na propozycje, zważywszy na fakt że wszystko kompletowane będzie w odstępach czasowych, kasa będzie zbierana.
b) Jeżeli chodzi o przester myślę nad MXR M-116 Fullbore Metal, a Boss ML-2 Metalcore. W temacie efektów nie jestem aż tak obeznany dlatego liczę na was bo nie wiem co potrzebne jeszcze mi będzie do nagrywania w domu/studiu żeby brzmiało to sensownie, oraz na "małych garażowych występach"

Z góry dziękuję za odpowiedzi, i jeżeli napisałem coś źle, bądź popełniłem gdzieś błąd proszę o skorygowanie.

ciasteczkowy

Re: Cały zestaw sprzętowy kompletowanie wszystkiego.

Post autor: ciasteczkowy » 12 lut 2012, 20:28

3.Efekty
(bla bla bla)
b) Jeżeli chodzi o przester myślę nad MXR M-116 Fullbore Metal, a Boss ML-2 Metalcore. W temacie efektów nie jestem aż tak obeznany dlatego liczę na was bo nie wiem co potrzebne jeszcze mi będzie do nagrywania w domu/studiu żeby brzmiało to sensownie, oraz na "małych garażowych występach"
Moim skromnym zdaniem, lepiej kupić piec z mocarnym przesterem i dać sobie siana z kostkami.

BananaOfPain7

Post autor: BananaOfPain7 » 14 lut 2012, 19:52

Piec z mocarnym przesterem.. Nie jestem specjalnie ogarnięty w temacie piecy dlatego napisałem o wszystkim co mnie trapi :D Jakiś Line6, albocu?

A co przy nagrywaniu? Nie znam się ale czy kostki nie będą praktyczniejsze przy recordingu niżeli wzmacniacz?

Awatar użytkownika
BetoNova
Kontakt:

Post autor: BetoNova » 16 lut 2012, 19:16

Może i tak, ale moim zdaniem lekko bez sensu jest kupowanie i pieca, i multi (na początek). Myślę, że dobrym wyjściem byłby jakiś 30W Fender Mustang. Ma symulacje kilku wzmaków i efektów, i ma USB, przez które można go nagrać na kompa. 30 W powinna dać sobie radę nawet na próbie. Mustangi są ogólnie chwalone, kumpel kilka miesięcy temu kupił sobie właśnie do domu (chyba wersję 15W, tez na próbie dała radę z cichą, bluesową bardziej perkusją :]). Wszystko na tym zagrasz, w dodatku z całkiem ładnym brzmieniem.
Z tego typu piecyków jest jeszcze niezły Peavey Vypyr (na tym koleś faktycznie grał próby death metalowe :])
Albo jakieś VOXy, nie pamiętam modelu.
[url]http://betonova.tumblr.com/[/url]Moje śmieszniutkie rzeczy, oj, śmieszniutkie
[url]http://www.myspace.com/themastema[/url]Mój zespolik, oj dana, dana

BananaOfPain7

Post autor: BananaOfPain7 » 16 lut 2012, 20:13

Być może masz rację. Zaraz będę czegoś szukał i szperał. Dziękuję bardzo za poradę.

A tak apropo podłączania wzmacniacza do kompa. Mój kumpel mówi że to nie jest takie dobre wyjście, że do tego trzeba mieć jakiś przedwzmacniacz itd. Czy to prawda?

piejar

Post autor: piejar » 18 lut 2012, 14:20

Vypyr 75 ma wyjście USB przez które można nagrywać. Praktycznie każdy wzmak możesz nagrać przez wejście line in w kompie, jakość będzie raczej gorsza niż przez USB. Ja mam Vypyra 30 (bez USB) i po podłączeniu pedału MIDI FCB1010 masz pod nogą do 99 presetów dwa pedały ekspresji i fajne brzmienia. Jeżeli nie masz jasno sprecyzowanych potrzeb to Vypyr da ci duże pole do poszukiwań. Mustangi są pewno dobre, nie wiem czy można do niego podłączyć pedał MIDI.
Yamaha RGX 121Z, Ibanez S540, Ibanez AF-75, Peavey Vypyr 30, FCB1010, Korg Pandora PX5D, Fender Mustang I v.1, Crate Profiler 5, Vox VT20+, Cort Action Bass, Warwick Sweet 15.2, perka PDP Z5 + Paiste PST5

ODPOWIEDZ