Który Stratocaster?

Awatar użytkownika
Scream

Który Stratocaster?

Post autor: Scream » 12 lut 2012, 13:57

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum (: Mam nadzieję, że zrobię wszystko zgodnie z regulaminem.

A zatem... Planuję kupno Fendera Stratocastera. Będzie to moja druga gitara (posiadam Epiphone'a z serii SG, a od czasu jego nabycia zdążyłam się zdecydować, jaką muzykę wolę grać i co jest dla mnie w gitarze ważniejsze).

- Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary? Do 3000zł.
- Czyś nowy/a w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz)? Ok. 1,5 roku, ale już dość dobrze śmigam po gryfie.
- Chcesz używaną gitarę czy nową? Jest mi to obojętne.
- Co chcesz grać? Rock, blues, jazz, ale czasami też grunge i punk. Konkrety- Frusciante, Hendrix, SRV, Cobain...
- Czy masz jakieś dodatkowe preferencje? Zaraz o nich wspomnę.
- Czy masz zamiar kupować przez internet? Dopuszczam taką myśl, ale tylko po wcześniejszym 'dotknięciu' i przetestowaniu tej gitary (:

Biorę pod uwagę kilka modeli i miałabym prośbę. Moglibyście mi powiedzieć, który z nich jest najbardziej wart kupna i najlepiej nadaje się do tego, co chcę grać?
-Fender Standard Stratocaster
-Fender Stratocaster Classic Series '50s
-Fender Stratocaster Classic Series '70s
-Fender Stratocaster Classic Player '50s
-Fender Buddy Guy Standard Stratocaster (Polka Dots).
Oczywiście rozważam też znalezienie używanego amerykańca po dobrej cenie, jednak chciałabym zasięgnąć Waszej opinii na temat powyższych meksykańców.

Z góry dzięki!

Edit

Re: Który Stratocaster?

Post autor: Edit » 12 lut 2012, 14:09

Z tego co się orientuję to meksykańce zupełnie nie są warte swojej ceny. Nie mam pojęcia jak jest naprawdę, ale ja bym 3k już na Fendera MiM nie wydał, bo w tej cenie są używane Fendery USA, na bank lepsze, w dobrym stanie...np. takie cuś: http://allegro.pl/piekny-fender-stratoc ... 85419.html ponadto masz jeszcze fajny case do niego ;) No, ale to jest moja opinia, czyt. kogoś kto na Fenderach nie grał :D Jednak myślę, że pakować 3 tysie w instrument gorszej jakości i pewnie brzmieniu, niż taki, który można za tą cenę wziąć, nie ma sensu ;)

Awatar użytkownika
Scream

Post autor: Scream » 12 lut 2012, 14:42

Dzięki : )
A jakie są Wasze opinie na temat wymienionych przeze mnie MIM'ów? Któryś wg Was się szczególnie wybija ponad resztę?

Zbysz

Post autor: Zbysz » 12 lut 2012, 18:57

W cenie do 3 tysięcy dobrego amerykańca raczej nie dostaniesz, radziłbym rozglądaniem się za Stratami Fendera z Japonii, to naprawdę świetne instrumenty, zrobionego z bardzo dobrego drewna, z klasowymi przystawkami i mega wygodnymi gryfami. ------------------------------

Od takich spraw jest PW i dział ogłoszeń. Unguis

insane891

Post autor: insane891 » 12 lut 2012, 19:12

A ja polecam stajnię Blade'a. Za taką kasę kupisz już najwyższe modele z serii texas, a są to świetne gitary. Każdy, kto miał w ręku Blade'a na pewno Ci go poleci.
Blade Texas Classic H>Tuner podłogowy J&H>MXR Classic Distortion>Joyo JF-8 Digital Delay> Fender Roc Pro 1000

Awatar użytkownika
Poxipol

Post autor: Poxipol » 12 lut 2012, 23:31

Classic Player to akurat fajna seria, więc polecam je zbadać. Jak ostatnio porównywałem na szybko strata American Special z Classic Player 60s to zdecydowanie bardziej mi leżał ten drugi :) Może to kwestia tego, że osobiście wolę te odrobinę grubsze gryfy "C" zamiast "modern C", ale fakt faktem, że jakość wykonania obu wioseł jest porównywalna.
[url]http://www.facebook.com/angerfishband[/url]

Awatar użytkownika
BetoNova
Kontakt:

Post autor: BetoNova » 13 lut 2012, 14:46

Ja niedawno z kumplem kupiliśmy po startocasterze. Ja planowałem od dawna jakiegoś starego japońca, kolega raczej nie wiedział, brał pod uwagę Blade/y albo tańsze fendery. Skończyło się na używanych starych gratach ze Wschodu. On wziął koreańskie Cheri z 98, ja Cimara sprzed 75. Obaj jesteśmy zadowoleni. Żadna z tego typu gitar, które ogrywaliśmy nie miała wilków, naprawdę nienadających się do gry progów (wiadomo, szlif by się części zdecydowanie przydał), wypaczonych gryfów, problemów ze strojeniem, menzurą. Wszystkie Cimary, Cheri, Ibanezy, Luxory były po prostu co najmniej dobre albo bardzo dobre. Z bardziej voodoo strony, nie trafiliśmy gitary, która byłaby klejona z więcej niż 3 kawałków. Większość (tych w prześwitujacym wykończeniu) była robiona z dwóch ładnych drewienek ;]
Jeżeli masz blisko do Warszawy (albo i nie, my jechaliśmy ze Szczecina :D), to bez wahania wbijaj do Tomoguitars albo/i HRGuitars. Obaj goście są mili, znają się na rzeczy, pomogą w wyborze.
[url]http://betonova.tumblr.com/[/url]Moje śmieszniutkie rzeczy, oj, śmieszniutkie
[url]http://www.myspace.com/themastema[/url]Mój zespolik, oj dana, dana

Marian

Post autor: Marian » 13 lut 2012, 16:17

Tak jak BetoNova polecę Ci Tomoguitars - koleś ma naprawdę zapas porządnych gitar (w tym i stratów, na kilku miałem przyjemność grać - moje wrażenia są nie tak pozytywne jak mogłyby być, aczkolwiek to wina tego, że jestem fanem LP a Stratocastery mi po prostu nie leżą). Poza tym, prócz Stratocasterów ma inne gitary, które z pewnością mógłbyś ograć i kto wie, może wybrałbyś co innego. Większość instrumentów jaką posiada to instrumenty bardzo stare, jednak są przygotowane przez niego i gotowe do gry. Więc jeżeli tylko masz okazję to leć je ogrywać, bo naprawdę warto, nawet mimo odległości (jechałem grubo ponad 200 km do niego i się opłacało).

Awatar użytkownika
Scream

Post autor: Scream » 19 lut 2012, 0:23

A co sądzicie o modelu Highway 1 z pickupami SSS?
Mimo wszystko wolałabym nową gitarę, mówcie co chcecie, ale ja wolę mieć świadomość, że wszystkie rysy, obicia itp. to moja sprawka :)

Angelrat

Post autor: Angelrat » 19 lut 2012, 7:42

Nowy Highway to nieporozumienie jak dla mnie. Osprzęt raczej na poziomie średnich MiM jest taki sobie, pickupy też nie każdemu pasują, choć mi się w sumie te hot na alnico III podobają. Wg niektórych te pickupy nie graja jak klasyczne stratowe. Highway to dobra opcja jak się kupuje używanego- za 2 tys można wyrwać i podda tuningowi. I nie ma to jak rozsądnie wybrana gitara z drugiej ręki. Nigdy na takim podejściu nie straciłem, co więcej, nawet się dało trochę zarobić. Choć z drugiej strony, jak często na Allegro ludzie za Highway sobie życzą prawie jak za nówkę, to rzeczywiście lepiej nową brać jak się ktoś upiera na Highwaya.

Awatar użytkownika
Scream

Post autor: Scream » 21 lut 2012, 18:29

Wobec tego mam jeszcze jedną wątpliwość: czy naprawdę Strat CS70s (jesionowy korpus) jest dużo cięższy od CS50s (korpus z olchy)?

Awatar użytkownika
BetoNova
Kontakt:

Post autor: BetoNova » 27 lut 2012, 16:50

Eee, tak ogólnie to jesion (zwłaszcza bagienny) jest lżejszy od olchy. Czy mi się pokopało?
[url]http://betonova.tumblr.com/[/url]Moje śmieszniutkie rzeczy, oj, śmieszniutkie
[url]http://www.myspace.com/themastema[/url]Mój zespolik, oj dana, dana

Angelrat

Post autor: Angelrat » 27 lut 2012, 20:16

Trudno powiedzieć, jak to z tym jesionem jest w tańszych gitarach. Ja miałem w ręku dwa Fendery Lite Ash z Korei, jeden był lekki, drugi bardzo ciężki. A producent deklaruje że są z lekkiego jesionu. Dobry jesion bagienny powinien być dość lekki, ale trudno wyczuć, czy w tym classic 70 MiM jest dobry jesion. Tego starta ciężko ograć w Polsce. Ale Classic 60, 50, a zwłaszcza Classic Player 50, 60 polecam. Tylko trzeba dokładnie się zorientować, co do radiusów, i regulacji pręta w gryfie, niektóre mają od strony korpusu, fuj!

Szoker

Post autor: Szoker » 28 lut 2012, 19:01

Dozbieraj jeszcze 400 plnów (zalezy od kursu dolara teraz jest bardzo niski ) i już masz nówkę amerykańca standarda zza oceanu. Do mnie własnie leci i szczerze mówiąc nie mogę się skubańca doczekać. Mnie to narazie wyszło 3335PLN ale, gdybym wstrzymał się ze dwa dni z kupnem to bym trafil takiego samego za 3035PLN za całośc z przesyłką więc kwestia szczęscia i kursu dolara. 8)
Albo rodziców poproś żeby dołożyli to po groszu ich spłacisz zając niedługo zahaczy to spokojnie myślę dasz radę.

Awatar użytkownika
Scream

Post autor: Scream » 01 mar 2012, 23:34

Wielkie dzięki (:
Ograłam sobie ostatnio kilka stratów, m. in. CS 50s, CP 50s, HWY1, American Standard. Może jestem dziwna, ale uważam, że Classic Player 50s posiada najładniejsze brzmienie z wymienionych, poza tym najlepiej leży mi w ręce :D Dlatego też zdecydowałam się, bo właśnie ten model kupić.

ODPOWIEDZ