Gitara do 4000PLN

ODPOWIEDZ
barteczek15

Gitara do 4000PLN

Post autor: barteczek15 » 14 sty 2012, 22:32

- Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary. : do 4000PLN +/-300PLN
- Czyś nowy/a w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz). : Półtora roku grałem na akustyku, od 2lat gram na elektryku tj Ibanez GSA 60, uczęszczam do szkoły muzycznej
- Chcesz używaną gitarę czy nową. Obojętnie, lecz z naciskiem na nową
- Co chcesz grać. Przede wszystkim hard rocka, lecz interesuje mnie gitara którą mogę grać w chałturze, każdy rodzaj muzyki
- Czy masz jakieś dodatkowe preferencje. Solid-body, drewno - jestem w tym zielony, układ HH bądź SSH
- Czy masz zamiar kupować przez internet. Jak najbardziej

Proszę forumowiczów o doradzenie jaką gitarę mógłbym zakupić,

szpenio11
Zasłużony

Re: Gitara do 4000PLN

Post autor: szpenio11 » 14 sty 2012, 23:32

Za taką kasę to każda firma zaproponuje Ci już super wiosło, więc według mnie to tylko kwestia indywidualnego gustu i podejścia. Najlepiej ograj parę wioseł, zobacz które najbardziej Ci leży i wtedy się pomyśli w tej wąskiej kategorii co można by wykombinować, takie jest moje zdanie :)
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Awatar użytkownika
Vlodi

Post autor: Vlodi » 18 sty 2012, 16:54

Banał ale polecam Gibsona. Miałem podobne warunki brzegowe i wymagania, przeszedłem proces o którym słusznie pisze Szpenio i padło na Gibona. Oczywiście musisz to przejść sam bo tylko ty możesz poczuć to coś jak pograsz już na gitarze która ci poodejdzie. Ja budżet musiałem powiększyć o ponad 50% ale nie żałuję. W twoim budżecie można też w sumie wejść w serię Studio lub Classic z lekką napinką i masz w domu nowego pachnącego gibsona, (bezcenne:) ).
choć wielu powie że przepłacasz za markę, być może, ale umówmy się, gitary z tego pułapu wszystkie mają przynajmniej przyzwoitą jakość i brzmienie, którego niuansów nawet w 5% nikt nie załapie na chałturze. Także gitara musi mieć dla ciebie tez wymiar emocjonalny, tzn musisz czekać na moment otwarcie futerału (to jest brzmienie !w twojej subiektywnej ocenie! , wygoda, wygląd, zapach i ...poczucie że masz instrument w ręku a nie kawałek sklejki).
Spróbuj na paru pograć i zobaczysz o czym mówię. Nie wnikaj za głęboko w niuanse techniczne, tzn że np gryf jest jest głebiej wklejany w danym modelu tzn lepiej. Kup to co się wydaje za dobre dla ciebie.
do chałtur SSH niby lepsze ale znoów - sprawdź to sam, czy rzeczywiście na HH źle brzmi co chcesz grać (pokręć gałami trochę)
[url]http://soundcloud.com/vlodi[/url]

Use the fork, Luke...

EooN
Kontakt:

Post autor: EooN » 18 sty 2012, 18:55

http://www.youtube.com/user/Eoon
Zapraszam na mój kanał YouTube!

ODPOWIEDZ