Gitara do ok.3000zł, używana, humbuckery rock itp.

ODPOWIEDZ
bulb

Gitara do ok.3000zł, używana, humbuckery rock itp.

Post autor: bulb » 10 sty 2012, 10:33

- Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary. ~ 3000 zł
- Czyś nowy/a w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz). ~ 4 lata
- Chcesz używaną gitarę czy nową. - używaną
- Co chcesz grać. - rock, hard rock, czasem blues, jazz
- Czy masz jakieś dodatkowe preferencje - gruby gryf wypełniający dłoń, obowiązkowo humbuckery,
- Czy masz zamiar kupować przez internet - tak, ale naturalnie pojadę obejrzeć gitarę na żywo.

Muszę zaznaczyć, że mam dość tele/stratocasterowego brzmienia, singli, twangu. Dwa lata grałem na telecasterze z pickupami EMG RT/FT, a pół roku na stracie SSS. Nie moja bajka. Teraz myślę nad SG lub LP (inne modele również mogą być). Od jakiegoś czasu szukam dobrych ofert. Jedną na własne życzenie przegapiłem. Za 2500 zł można było kupić Les Paula Tokai Love Rock na przetwornikach Bare Knuckle. Niestety za późno "się obudziłem".

Interesują mnie wyłącznie używane, rozegrane, sprawdzone gitary na porządnych pickupach.

Poproszę o jakieś podpowiedzi :)
Pozdrawiam

Młody
Kontakt:

Re: Gitara do ok.3000zł, używana, humbuckery rock itp.

Post autor: Młody » 10 sty 2012, 21:38

Skąd taka nienawiść do Stratocasterów ? One grają najpiękniej jeśli są dobrze zrobione i nie kupione za taczkę ryżu w chinach.
Tanie straty i tele walą górą, nie nadają się do grania szczególnie na scenie, publice pocierpią uszy.
A ja już upominałem, że od tego jest dział ogłoszeń. Jestem zmuszony wlepić ci ostrzeżenie. Bs69
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GfvTHAPEObo[/youtube]

bulb

Post autor: bulb » 11 sty 2012, 9:47

Dobrze wiemy, że strat zagra zupełnie inaczej jak np. LP, a LP inaczej jak SG itd. Nawet gdybym miał strata HSS i LPaula oraz zamontowałbym ten sam przetwornik przy mostku w obu gitarach to brzmienie będzie inne, nie oszukujmy się.
Jak już wspomniałem castery mnie nie interesują, to nie moja bajka. Grałem na Fenderowskim stracie (Seymour przy mostku) oraz na lampowej replice Marshalla (Bluesoul) + paka 4x10 Marshalla i mimo, że gadało to naprawdę świetnie, to jednak nie jest to brzmienie jakiego poszukuję. Źle mi leżał gryf, jest za cienki i wydaje się bardzo wąski (ciasno tak jakoś).
Przeszkadza mi także środkowy przetwornik, a "szklanki" mam dość. Potrzebuję trochę więcej dołu, ciepła, zadziornej góry. Przy gryfie chciałbym usłyszeć trochę jazzu. Tak jak wspominałem, zależy mi na humbuckerach.
Mimo wszystko dzięki kolego za zainteresowanie postem ;).

Gram wyłącznie dla siebie ( czasem ze znajomymi), jest to moja pasja, a scena mnie w ogóle nie interesuje.

Zdaję sobie sprawę, że ciężko jest komuś doradzić, ale jeżeli ktoś mógłby podpowiedzieć jakiego producenta wybrać (może jakiegoś starego Japończyka?), które modele są sprawdzone i dobrze wykonane to byłbym rad :)

Dzięki

zenon661

Post autor: zenon661 » 11 sty 2012, 16:47

Na twoim miejscu poszukiwal bym jakiejs uzywkii gibsona LP studio ,za ta kase powinno sie cos znalezc . Najlepiej z gryfem 50's (gruby ale bardzo wygodny) .Takie wioslo z pewnoscia spelni twoje oczekiwania.

Awatar użytkownika
arathorn0

Post autor: arathorn0 » 11 sty 2012, 19:35

Tak, uzywany gibolek studio powinien Ci wpasować:) proponuję jeszcze poszukać czegoś od HR Guitars. Firma jest znana, sprowadza używane gitary (głównie są to kopie Gibsonów z tego co zauważyłem) głównie z Japonii, Korei. Brać, wybierać:)

zenon661

Post autor: zenon661 » 12 sty 2012, 15:56

Co do hr guitars to mam mieszane uczucia bo sa to czesto gitary z niskiej polki a jedyna ich zaleta (lub wada ) jest to ze sa stare.Gibson jest lepsza inwestycja bo daje pewnosc ze gitara zostala wykonana wlasciwie i z odpowiedniego drewna .

Awatar użytkownika
arathorn0

Post autor: arathorn0 » 12 sty 2012, 22:00

W tej cenie, w której kolega szuka, gitary z HR są już zwykle dobrej jakości ;) ale oczywiście najfajniej pojechać do sklepu i popaczeć...

Bluesbrother

Post autor: Bluesbrother » 14 sty 2012, 8:44

@młodyJagiełło jeden lubi straty, a inny nie, uszanuj to.
Za 3 kawałki masz gibola les paul studio, albo sg std( gryf masz dosc cienki). To jest to, ciepłe, okrągłe brzmienie humbuckerów.
Sprzedam Marszałka jcm 900 pisz na PW

Marian

Post autor: Marian » 14 sty 2012, 11:06

Bulb polecam napisać Ci do użytkownika: tomo_rock na Allegro. Kupowałem od gościa starego japońskiego LP - jestem niezmiernie zadowolony, a facet miał naprawdę sporo takich gitar. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jest jeszcze do wyboru HRGuitars, aczkolwiek u Toma masz gitarę od razu wyregulowaną i wypucowaną bo gość zajmuje się lutnictwem. Masz do wyboru jeszcze Gibsony LP Studio, ale ile gitarzystów tyle opinii - wolałbym kupić starego japońskiego LP niż taniego, nowego Gibsona, z drążonym korpusem.

ODPOWIEDZ