Druga gitara do 3 tyś.

ODPOWIEDZ
Jokeer

Druga gitara do 3 tyś.

Post autor: Jokeer » 26 gru 2011, 16:51

- Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary. - do 3 tysięcy (najlepiej jak najmniej)
- Czyś nowy/a w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz). - w sumie 3 lata - 1,5 roku klasyczna i po przerwie 1,5 roku elektryczna. Nie jestem wirtuozem jak np. Vai, ale wszystko sprawnie mi wychodzi i jestem na dobrej drodze. :D
- Chcesz używaną gitarę czy nową. - Może być używana, ale wolałbym nówkę.
- Co chcesz grać. - Gram głównie heavy metal, a inspiracje czerpię z zespołów takich jak Iron Maiden, Judas Priest, Saxon, Anthrax, Megadeth, Helloween, Motorhead czasami coś w stylu Slayera lub Ac/dc czyli thrash i hard rock.
- Czy masz jakieś dodatkowe preferencje. - pasują mi wszystkie kształty, najbardziej lubię v'ki i Fenderowskie stratocoastery. Nie przepadam za aktywnymi przystawkami i większością gitar Ibaneza oprócz serii RG, która dobrze mi leży.
- Czy masz zamiar kupować przez internet. - Jeżeli już to po wcześniejszym ograniu.

Uznałem, że jest już czas wymienić moją Yamahę Pacificę, z którą ostatnio zdarza mi się troche problemów na coś lepszego, czekam na wasze propozycje.

Osobiście zastanawiałem się nad Gibsonem Sg , Jacksonem RR3, Charvel So-cal (niestety rzadko dostępny w Polsce), Fenderem Startocoasterem HSS, Dean'em Razorbackiem i V79.
Będzie to mój drugi elektryk, a ogólnie 3 gitara.

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Re: Druga gitara do 3 tyś.

Post autor: woj74 » 26 gru 2011, 17:01

Masz taki rozrzut, że obojętnie co kupisz będziesz zadowolony.
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

Jokeer

Post autor: Jokeer » 26 gru 2011, 17:20

A odnośnie Jacksona RR3 teraz na allegro sa po 2 tyś, warto kupić to czy może coś ciekawszego znajdę już po nowym roku?

Shadykiller
Kontakt:

Post autor: Shadykiller » 25 lut 2012, 11:01

jak masz na wydanie 3k to czemu chcesz kupic gitare za 2 ?? kup dobrą uzywke za 3k i masz pro wioslo.
Schecter Demon + POD Studio GX

Awatar użytkownika
KOKA
Kontakt:

Post autor: KOKA » 28 lut 2012, 23:57

Fender Strat USA + dobry pickup Gibsona i ogarniasz cały hard rock heavy metal i masz najwygodniejsze od lat wiosło do tej roboty :) Może w 3 się zmieścisz.
Z Pacifiki na nic innego niż to nie warto przeskakiwać. Ewentualnie na wyższy model lub inwestycja w klucze i topowe pickupy Fender Gibson.
[url=http://super-stereo.blogspot.com] Super Stereo - zajrzyj na bloga[/url]

Bluesbrother

Post autor: Bluesbrother » 02 mar 2012, 15:27

Hehehe Fender Strat do trashu. :lol:
Fender to bardzo dobra gitara, ale Gibson(sg, explo) będzie według mnie dużo wygodniejszy.
Nie jednego strata w łapach miałem i dostęp do wyższych pozycji nigdy nie był tak fajny jak np. w sg.
Do takiej muzy najlepiej nada się ciemne wiosło na 2 humbach, a nie strat.
Do Autora, bierz to co tobie pasuje, bo za tą kasę będziesz zadowolony

P.S AC/DC to rock'n roll, a nie hardrock
Sprzedam Marszałka jcm 900 pisz na PW

Awatar użytkownika
KOKA
Kontakt:

Post autor: KOKA » 03 mar 2012, 2:25

Bluesbrother pisze:Hehehe Fender Strat do trashu. :lol:
Fender to bardzo dobra gitara, ale Gibson(sg, explo) będzie według mnie dużo wygodniejszy.
P.S AC/DC to rock'n roll, a nie hardrock
Prowokujesz czy robisz z siebie ignoranta, cytując słownik wyrazów bliskoznacznych?
1. Na pewno dotykałeś w realu Strata, SG i Explorera... jeśli lepiej wisiały ci na ramieniu niż strat to extra. No chyba że przygrałeś na kolanie to może było wygodniej, bo SG w lepszej wersji to faktycznie na gryfie Mercedes, ale piszesz o dwóch najbardziej niewygodnych gitarach do grania na stojąco jakie widział świat.
2. kapele z 1 postu wcale nie grały na stratopodobnych gitarach z humbuckerem. Wcale. No i Kisser ani Hammett wcale nie używają stratów z humbackerami z floyd rosem, ten drugi z ESP itp. No i Slayer też nie grał na podróbkach strata BCRicha dopóki nie poszli w image z siekierą. No i w końcu trash to nie thrash.
heh
[url=http://super-stereo.blogspot.com] Super Stereo - zajrzyj na bloga[/url]

marcin0903

Post autor: marcin0903 » 03 mar 2012, 11:35

Jokeer, jeśli Cię interesuje, to zapraszam do działu ogłoszeń, tam napiszę ogłoszenie o sprzedaży gitary.

Pozdrawiam,
Maudus

Bluesbrother

Post autor: Bluesbrother » 05 mar 2012, 10:07

KOKA pisze: 1. Na pewno dotykałeś w realu Strata, SG i Explorera... jeśli lepiej wisiały ci na ramieniu niż strat to extra. No chyba że przygrałeś na kolanie to może było wygodniej, bo SG w lepszej wersji to faktycznie na gryfie Mercedes, ale piszesz o dwóch najbardziej niewygodnych gitarach do grania na stojąco jakie widział świat.
2. kapele z 1 postu wcale nie grały na stratopodobnych gitarach z humbuckerem. Wcale. No i Kisser ani Hammett wcale nie używają stratów z humbackerami z floyd rosem, ten drugi z ESP itp. No i Slayer też nie grał na podróbkach strata BCRicha dopóki nie poszli w image z siekierą. No i w końcu trash to nie thrash.
heh
1. Mam Gibola sg std wersje na rynek hamerykancki i wisi świetnie, Fenderka też trzymałem w łapach wielokrotnie i też wisi super, na explo grałem na siedząco. Dużo zależy od paska, ale na fajnym skórzanym i szerokim pasku jest git.
2. Ale zgodzisz się, że do metalu lepiej nada się gitara z 2, lub nawet z 3 humbami.
Poza tym rozmawiamy o fenderku z delikatnym tremolo i ładnym plumkającym brzmieniem, a nie o customowych wyścigówkach. Idąc tym tokiem myślenia można wyścigowe Ibanezy(np. Jem w HSH) podporządkować do kategorii stratopodobnych.
3.Wybacz za błąd, ale nie wiedziałem, że tutaj za literówkę się zabija.
Zakończmy spór, bo jesteś fenderowcem, a ja gibsonowcem.
Sprzedam Marszałka jcm 900 pisz na PW

bazylian

Post autor: bazylian » 05 mar 2012, 11:45

http://www.prsguitars.com/semarktremonti/

A może to? Do wzięcia za około 2600 zł, ja jak brałem pierwszy raz do łapy to byłem szczerze zaskoczony jakością i jak to leżało w łapie...

http://www.prsguitars.com/senickcatanese/

Nicka masz za jakieś 3600 i jest już na aktywnym EMG. Grzmi! :)

Polecam się zainteresować, PRSy z serii SE potrafią nieźle zaskoczyć.

ODPOWIEDZ