3k-3,5k, rock,metal

Kacper20

3k-3,5k, rock,metal

Post autor: Kacper20 » 16 lut 2011, 21:48

Witam: A więc stoję przed kupnem nowej gitary.

- Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary 3000, 3500 zł MAKS
- Czyś nowy/a w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz). - 1,5 roku, szybko się uczę ;D
- Chcesz używaną gitarę czy nową - raczej nową, ponieważ nie ma jakichś drastycznych różnic w Polsce, a kupując w stanach nie mam kogoś obytego w temacie.
- Co chcesz grać - Od thrash metalu, heavy, hard rock(czasem), bo blues'a, rocka(klimaty Claptona, Knopflera - KLASYKA:))
- Czy masz jakieś dodatkowe preferencje - jak najlepsza gitara, z dobrym brzmieniem, bez problemów, dobre wykonanie
- Czy masz zamiar kupować przez internet - raczej tak

+ jaki masz piec - będę zakupywał po gitarze

+ preferowany układ przetworników (jeśli wolisz np. HH od SHH), ich rodzaj/model i tak dalej. - Uniwersalne 2 humby, ale singiel + humb też może być.

Podsumowując: Chcę wiosło uniwersalne, lubię rocka lat 70, 80, 60, także coś do tej muzyki i metal głównie. Także przydałoby się coś, na czym możnaby pociągnąć Megadeth, czy tam riffy Slayera. Kształt: Proszę o takie i takie wiosła.
Grałem na Gibolu Flying V, fajne wiosło, chociaż trochę niewygodne. Mógłbym jeśli byłoby coś opłacalnego ściągnąć sprzęt ze stanów, ale tylko przy dużej różnicy i coś opłacalnego. Myślałem nad Gibolem, może Strat(choć tutaj thrash ciężej) American Standard idzie kupić koło 1000$ w stanach, więc spora różnica jak na polskie realia.

Co proponujecie? Proszę o podpowiedzi :)

RadO

Re: 3k-3,5k, rock,metal

Post autor: RadO » 16 lut 2011, 21:54

trochę nie rozumiem ;]
wiosło chcesz kupić w Polsce czy Stanach bo nie ogarniam.
A czy nie ma różnicy w cenie nowej a używanej w Polsce to pierwsze słyszę ^^ przy tej cenie to jak dla mnie bardzo duże różnice są bo można za te 3k kupić wiosło które kosztuje nowe np 5k
szukam dźwięków, jeszcze dużo pracy zanim je znajdę.

http://www.radomod.yoyo.pl

Kacper20

Post autor: Kacper20 » 16 lut 2011, 21:57

Hej, wiesz chodzi mi o to, że jeśli byłaby spora różnica cenowa to mogę kupić gitarkę w stanach. Przykładowo na tym Stracie jest taka różnica, spora ;)
Co do cen: Zależy od wiosła myślę, bo w Polsce ciężko jest niektóre gitary używane dostać i mniejszy jest wybór niż na ebayu czy innym :) Gitara za 5k sprzedawana po 3? Chętnie, używki wchodzą w grę, tylko chciałbym prosić o konkretne modele.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 16 lut 2011, 22:01

Konkretnie to Ty nie masz pojęcia czego chcesz. Nie ma uniwersalnych gitar. Masz do wydania kilka patyków więc kup cokolwiek za tę cenę co Ci pasuje przed lustrem a za kilka lat jak ogarniesz temat to będziesz szukał gitary do grania.
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

Kacper20

Post autor: Kacper20 » 16 lut 2011, 22:10

Nie szukam gitary, która wygląda, ale takiej, która brzmi. Chodzi mi o to, że potrzebuję coś, na czym zagram dużo rodzajów muzyki i nie będzie problemu z zagraniem Sultans of swing, a później kawałku Ironów. I chcę kupić coś porządnego, na lata, bo nie mam zamiaru za te kilka lat zmieniać gitary. Także prosiłbym o propozycje czegoś, co będzie odpowiadało moim wymaganiom.
Może jeszcze raz:
- wygodne wiosło, z dobrym dojściem do górnych progów, a przy tym JAK NAJBARDZIEJ uniwersalne. Podałem co mam zamiar na nim grać.

Jeśli są jakieś pytania czy niejasności proszę pisać. A pisanie, że teraz kupię gitarę która ładnie wygląda przed lustrem jest, z całym szacunkiem bezsensowne, bo wyjaśniłem mniej więcej o ukręcenie jakiego brzmienia mi chodzi, a jeśli ma Pan jakieś rady, to proszę napisać w sposób bardziej dosłowny - co i jak, bo nie czuję, że dzięki tej wypowiedzi mam lepszy pogląd na tą sprawę.

Aaa, mostek ruchomy czy stały - raczej stały, chociaż nie przeszkadza mi ruchomy, bardziej chodzi o brzmienie;)

Pozdrawiam

RadO

Post autor: RadO » 16 lut 2011, 22:49

http://allegro.pl/musicman-axis-sport-i1465585682.html

to tak abym nie był gołosłowny ;) nowa taka na pewno nie kosztowała trzy stówki więcej.
szukam dźwięków, jeszcze dużo pracy zanim je znajdę.

http://www.radomod.yoyo.pl

Misiek_Slash

Post autor: Misiek_Slash » 16 lut 2011, 23:21

Wojowi chodziło o to ( chyba:D ), że w temacie chyba mało wiesz, nie podałeś jakie Cię interesuje drewno, mostek nawet kształt, tylko ma być uniwersalne bo chcesz zagrać od bluesa przez rock do metalu, a tak raczej ciężko coś wpasować. Piszesz też ogólnikami, " ma być dobrze wykonane, dobrze brzmieć" co do mostka chyba też tego zbytnio nie przemyślałeś bo np ruchomy przy jakiejkolwiek zmienia stroju należy regulować, więc jak czasem chciałbyś przestroić się do drop D czy C to będzie problem.
Fernandes Ravelle Elite, Epi Limited Edition LP Studio Deluxe Gold -->Yankee Ps-M1--> Morley wah + podstawka G-lab + poly tune --> Marshall JCM 2000 DSL 100 --> Marshall 1936

Awatar użytkownika
YC

Post autor: YC » 16 lut 2011, 23:35

Kacper20 pisze:Nie szukam gitary, która wygląda, ale takiej, która brzmi. Chodzi mi o to, że potrzebuję coś, na czym zagram dużo rodzajów muzyki i nie będzie problemu z zagraniem Sultans of swing, a później kawałku Ironów. I chcę kupić coś porządnego, na lata, bo nie mam zamiaru za te kilka lat zmieniać gitary. Także prosiłbym o propozycje czegoś, co będzie odpowiadało moim wymaganiom.
Może jeszcze raz:
- wygodne wiosło, z dobrym dojściem do górnych progów, a przy tym JAK NAJBARDZIEJ uniwersalne. Podałem co mam zamiar na nim grać.

Jeśli są jakieś pytania czy niejasności proszę pisać. A pisanie, że teraz kupię gitarę która ładnie wygląda przed lustrem jest, z całym szacunkiem bezsensowne, bo wyjaśniłem mniej więcej o ukręcenie jakiego brzmienia mi chodzi, a jeśli ma Pan jakieś rady, to proszę napisać w sposób bardziej dosłowny - co i jak, bo nie czuję, że dzięki tej wypowiedzi mam lepszy pogląd na tą sprawę.

Aaa, mostek ruchomy czy stały - raczej stały, chociaż nie przeszkadza mi ruchomy, bardziej chodzi o brzmienie;)

Pozdrawiam
Musisz zrozumieć, że można zagrać praktycznie wszystko na każdej gitarze ;P Oto taki przykład:http://www.youtube.com/watch?v=YniVhzlh ... re=related

Drugą rzeczą, którą musisz zrozumieć jest smutny fakt, że pomiędzy gitarami uważanymi za uniwersalne są duże różnice - za uniwersalne uznaje się LP, Strata czy Ibanezy, totalnie różne wiosła. A za mało uniwersalne np. hollow-body, tutaj odsyłam jeszcze raz do linku powyżej ;P

Trzecia sprawa jest taka, że 3,5k do bardzo dużo kasy. Jak się tyle daje za drewnianego kloca to trzeba wiedzieć czego się chce ;P A więc musisz określić:
- czy wolisz brzmienie ciemniejsze, czy z większym pazurem?
- czy lubisz single i czy będą Ci one potrzebne?
- czy na pewno nie chcesz ruchomego mostka?
- czy wolisz krótszą menzurę, czy standartowe 25 cali?
- czy chcesz pasywną czy aktywną elektronikę?

Na razie polecę ESP Vipera/H/MH/M/FX/F/EX - który Ci bardziej podpasuje. ESP to bardzo dobre gitary, rewelacyjne wykonanie nawet w niższych modelach (albo miałem szczęście ;P). Możesz też obadać mój GAS - PRS SE Mikael Akerfeldt <3 A jak określisz się dokładniej to można będzie lepiej doradzić ;P

I btw - koniecznie ograj zanim kupisz! Na żywo wrażenia są często zaskakująco inne niż oczekiwania...

Awatar użytkownika
vinta9e

Post autor: vinta9e » 17 lut 2011, 11:56

Kacper20 pisze:+ jaki masz piec - będę zakupywał po gitarze
że co będziesz robił? zakopywał? za kupy wał? :mrgreen:

Obrazek
Kacper20 pisze:może Strat(choć tutaj thrash ciężej)
Poza niewiedzą, nie ma powodów by tak uważać. Oczywiście w tym przypadku przydaje się solidny humbucker.

Obrazek

twój budżet daje spore możliwości - mógłbyś pokusić się np. o Jacksona DK2 ale z takim budżetem należałoby zainwestować w lepszy most.
Misiek_Slash pisze:co do mostka chyba też tego zbytnio nie przemyślałeś bo np ruchomy przy jakiejkolwiek zmienia stroju należy regulować, więc jak czasem chciałbyś przestroić się do drop D czy C to będzie problem.
Miśku, mam wrażenie, że powtarzasz coś, co przeczytałeś, nie rozumiejąc istoty zagadnienia.

Z jednej strony, nie jest problemem zablokowanie mostu typu Floyd Rose, celem łatwego eksperymentowania z obniżonym strojem.
Jednak nie spotkałem jeszcze gitarzysty, który używałby tej samej grubości strun w strojach E standard i drop C. Natomiast tymczasowe przestrojenie jednej, najgrubszej struny o cały ton w dół nie stanowi problemu nawet dla mostków pływających. Mosty typu vintage lub dwupunktowe w praktyce najczęściej również blokuje się jednostronnie, co stabilizuje je całkowicie podczas luzowania strun.

Jednak z drugiej strony, dobrze ustawiona gitara pozostaje dobrze ustawioną w jednym konkretnym stroju na jednej grubości strun i każda zmiana naciągu strun - stroju/grubości/nawet marki powoduje oddalanie się od idealnie wyregulowanego instrumentu, a więc pogorszenie brzmienia i komfortu gry. Co prawda w różnym stopniu, jednak dotyczy to każdej gitary.
gg: 7450270

Misiek_Slash

Post autor: Misiek_Slash » 17 lut 2011, 13:20

vinta9e pisze: Miśku, mam wrażenie, że powtarzasz coś, co przeczytałeś, nie rozumiejąc istoty zagadnienia.

Z jednej strony, nie jest problemem zablokowanie mostu typu Floyd Rose, celem łatwego eksperymentowania z obniżonym strojem.
Jednak nie spotkałem jeszcze gitarzysty, który używałby tej samej grubości strun w strojach E standard i drop C. Natomiast tymczasowe przestrojenie jednej, najgrubszej struny o cały ton w dół nie stanowi problemu nawet dla mostków pływających. Mosty typu vintage lub dwupunktowe w praktyce najczęściej również blokuje się jednostronnie, co stabilizuje je całkowicie podczas luzowania strun.
Tak się składa, że gram na strunach 11-52 i gram na nich w standardowym E oraz czasem się przestrajam do drop C albo do stroju D i innych gdy eksperymentuję co zdarza mi się często gdy gram w domu. Co do "powtarzania" do nie powtarzam, bo znam to z mojego doświadczenia oraz kumpla, który dostaje lekkiej cholery od tego. Blokować ruchomy mostek ? To w sumie po co Ci on skoro będziesz go blokował ?
Fernandes Ravelle Elite, Epi Limited Edition LP Studio Deluxe Gold -->Yankee Ps-M1--> Morley wah + podstawka G-lab + poly tune --> Marshall JCM 2000 DSL 100 --> Marshall 1936

BlackLuck

Post autor: BlackLuck » 17 lut 2011, 15:32

2`
Kacper20 pisze:- Chcesz używaną gitarę czy nową - raczej nową, ponieważ nie ma jakichś drastycznych różnic w Polsce, a kupując w stanach nie mam kogoś obytego w temacie.
<ZONK> Jest różnica i to drastyczna w cenach -______- LOL

Nie mam siły komentować ...

Kacper20

Post autor: Kacper20 » 17 lut 2011, 15:52

Dobra, widzę, że na tym forum sporo jest napinaczy, którzy wolą pojechać po kimś, zamiast wytłumaczyć, co jest dla mnie bezsensowne, ale co tam. Po kolei;

Przepraszam, że wypisałem ogólnikami i zwracam honor kolegom, którzy napisali pierwsze posty o tym, że nie wiem czego chcę. Przepraszam.
Dziękuje kolegom, którzy uświadomili mi, że podałem za mało danych - już uzupełniam.
- Myślę, że to zależy od modeli. Ale to mi nie pomaga, proszę podać modele które będą interesujące.

vinta9e SPECJALNIE dla ciebie http://www.sjp.pl/co/zakupywa%E6
Słownik się przyda.
Strat nie jest typowo do thrashu, wiem że się da, ale potrzeba humba + czasem jakiegoś efektu.

Dziękuję YC, już wymieniam:

- czy wolisz brzmienie ciemniejsze, czy z większym pazurem? - Uh, ciężki wybór, ale chciałbym coś ostrego, nie zmulonego.
- czy lubisz single i czy będą Ci one potrzebne? - singiel - OK, ale priorytet to mocny humb. Miło by było gdyby był singiel, ale grałem na Flying V + JCM2000 i da się na tym ukręcić coś lżejszego(solówki bluesowe przykładowo).
- czy na pewno nie chcesz ruchomego mostka? - Powiem tak: Jeśli jest ruchomy mostek - OK, jeśli nie ma - też OK. Jest to mi obojętne, ale jeśli będzie to jasna sprawa, że będę próbował się nauczyć z niego korzystać, aczkolwiek nie jest to rzecz której potrzebuję.
- czy wolisz krótszą menzurę, czy standartowe 25 cali? - raczej standard
- czy chcesz pasywną czy aktywną elektronikę? - nie jestem w tym temacie zaawansowany, więc nie odpowiem.

Jeszcze raz: Chcę gitary wygodnej, jeśli V-ka to raczej Gibola. Wygodny gryf, nie jakaś "decha". W związku z tym, że będę chcę grać muzykę od thrash metalu po rock lat 70' chcę gitarę na której z dobrym rezultatem uciągnę właśnie te rodzaje muzyki. Jeśli są jakieś pytania, czy niejasności - bardzo proszę napiszcie, a wyjaśnię, jeśli będę czuł się na siłach i będę znał odpowiedź.

Pozdrawiam

Chciałbym wspomnieć: To Wy jesteście profesjonalistami często w tym zakresie, więc nie mam zamiaru się wykłócać. Ok, zwróćcie mi uwagę - krytykę uzasadnioną bardzo cenię. Aczkolwiek nie lubię wytykania mało istotnych błędów. Przepraszam za nieporozumienie i PROSZĘ - pomóżcie mi w doborze sprzętu, wielkie dzięki:)
Ostatnio zmieniony 17 lut 2011, 16:12 przez Kacper20, łącznie zmieniany 1 raz.

TRaCe

Post autor: TRaCe » 17 lut 2011, 16:05

BlackLuck pisze:2`
Kacper20 pisze:- Chcesz używaną gitarę czy nową - raczej nową, ponieważ nie ma jakichś drastycznych różnic w Polsce, a kupując w stanach nie mam kogoś obytego w temacie.

Nie mam siły komentować ...
Obrazek

Czasami używkę można kupić za 50% ceny nówki. Ostatnio na allegro ktoś tak Vintage vs6 sprzedawał i poszła za 450zł.
Kacper20 pisze: czy chcesz pasywną czy aktywną elektronikę? - nie jestem w tym temacie zaawansowany, więc nie odpowiem.
Tutaj masz opisane różnice.
http://gitara.pl/621.html
[img]http://img502.imageshack.us/img502/9082/vintagee.png[/img]

Kacper20

Post autor: Kacper20 » 17 lut 2011, 16:48

Hej,
poczytałem i szczerze to jest mi to obojętne, może być coś na aktywnych EMG, ale raczej pasywne:>. Zresztą zawsze można zmienić, chociaż wiadomo, że nie w tym rzecz żeby kupować i zmienić od razu :). Zastanawiałem się też nad używanym Gibolem Explorer( w V-ce przeszkadza mi bardzo wygoda grania, jako, że dużo gram na siedząco to nie chciałbym nie wygodnej gitary pod tym względem). Patrząc teraz na aukcje allegro, ciężko kupić, ale już w USA sporo ich chodzi :)
Właśnie bardzo podobają mi się kształty Explorera, z tym, że akurat Gibol przekracza cenowo nówka, co Wy o tym myślicie?:> Macie jakieś inne propozycje?
Właśnie poprzeglądałem trochę ebay.com i idzie wyrwać Explo za kwotę do 1000$, jak się poszuka jakiejś aukcji to pewnie mniej, dlatego prosiłbym o opinie na jego temat. Mam znajomego w stanach, więc mógłbym wysłać gitarkę i możliwe bardzo, że ominąłbym podatek(sprowadzałem w ten sposób m.in keyboard, który jest znacznie cięższy i było ok.

Pozdrawiam serdecznie

TRaCe

Post autor: TRaCe » 17 lut 2011, 16:56

Sprawdź jeszcze Thomann.de tam będzie taniej niż u nas.
[img]http://img502.imageshack.us/img502/9082/vintagee.png[/img]

ODPOWIEDZ