Orville, Tokai itp

kikan

Orville, Tokai itp

Post autor: kikan » 11 lis 2009, 0:21

Witam Wszystkich!

Nie przeglądałem jeszcze tego forum, a zależy mi na szybkiej odpowiedzi, więc jeśli istnieje już taki temat (bądź podobny) to proszę serdecznie admina o umieszczenie tego posta tam gdzie trzeba.

Przymierzam się do kupna nowej gitarki. Kręcą mnie Les Paul'e. Na oryginalnego Gibsona mnie obecnie nie stać, ale z tego co można zaobserwować na rynku można znaleźć wiele kopii tego instrumentu. Słyszałem co nieco o gitarach marki Orville i Tokai, że są dobre. Chciałbym się dowiedzieć jakie są Wasze opinie o nich, a może znacie coś ciekawszego, co moglibyście polecić? Gram około 5 lat (na elektryku 2,5) posiadam Marathone LP, ale nie spełnia już moich oczekiwań. Chciałbym zakupić gitarę z "duszą", która "oddycha", coś naprawdę konkretnego, co może służyć przez lata. Mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi :). Myślę, że mógłbym na nią przeznaczyć do 3,5 tyś zł, no maksymalnie do 4 tyś. Bardzo proszę o szczere rady i opinie. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
whwp

Re: Orville, Tokai itp

Post autor: whwp » 11 lis 2009, 5:48

Szczerze i opiniowo w tym temacie? Zajrzyj do http://www.hrguitars.pl i wybierz coś dla siebie. Bez ogrania i oglądu oczywiście nie bierz nic. Marki, które podałeś mówią same za siebie.... dobre wiosła. Na Ebay-u jest taniej. Z całą pewnością stary japończyk zagra Ci lepiej niż nowy Gibson. Co do tego możesz być spokojny. Jeżeli jesteś z Trójmiasta to możesz ograć mojego starego japończyka. Daj znać.

Mam jazdę na Tokai-a Stratocaster-a. Ale za drogi... niestety.
GAS!
I to by było na tyle....

akaraki

Post autor: akaraki » 11 lis 2009, 10:05

W tym hrguitars mają naprawdę świetne wiosła. Polecam jeszcze zobaczyć sobie Greco, albo Burny Les Paule. A co do tych stratów od Tokaia to nie tylko tobie się podobają whwp, oj nie tylko ;)
Gibson SG -> Boss GT-3 -> VOX V-847 -> Peavey ValveKing
----------------------------------------------------------
Prawo Greena: Wszystko jest możliwe pod warunkiem, że nie wiesz, o czym mówisz.

Awatar użytkownika
whwp

Post autor: whwp » 11 lis 2009, 10:39

Powiem szczerze. Mam lekką sra**kę na ich punkcie. Ale cena jest ustawiona zaporowo. Echhhh, gram w totka i czasem patrzę na te wiosła ;)
I to by było na tyle....

kikan

Post autor: kikan » 11 lis 2009, 11:16

whwp pisze:Szczerze i opiniowo w tym temacie? Zajrzyj do http://www.hrguitars.pl i wybierz coś dla siebie. Bez ogrania i oglądu oczywiście nie bierz nic. Marki, które podałeś mówią same za siebie.... dobre wiosła. Na Ebay-u jest taniej. Z całą pewnością stary japończyk zagra Ci lepiej niż nowy Gibson. Co do tego możesz być spokojny. Jeżeli jesteś z Trójmiasta to możesz ograć mojego starego japończyka. Daj znać.

Mam jazdę na Tokai-a Stratocaster-a. Ale za drogi... niestety.
GAS!
Patrzyłem na tą stronę, ale specjalnie nic nie wspominałem żeby zobaczyć czy ktoś poleci:). Do Warszawy mam około 100 km, czyli spokojnie mógłbym podjechać i przetestować. Z Trójmiasta mam wzmacniacz, dokładnie z Gdyni :). Co do Strat-ów miałem teraz przez wakacje Fendera meksykańskiego z 99 roku. Gdyby go troszkę podreperować byłaby naprawdę spoko gitarka. W sumie Straty też mnie kręcą (patrząc szczególnie na Stevie'go Ray Vaughan'a ;)), ale jak na razie Gibsony bardziej. Dzięki Wam serdeczne za pomoc :)

Pozdrawiam

EooN
Kontakt:

Post autor: EooN » 11 lis 2009, 12:48

Najblizej Gibsona masz gitary Orville, czyli gibola na rynek japonski (pan Gibson mial na imie Orville). Greco, Burny, Tokai - rownie swietne marki. Te gitary, tak jak gibole maja nitrocelulozowy lakier, wiec drewno oddycha. Prawdziwy mahon i grube, klonowe topy (chociaz widzialem tez baaaaaardzo ciekawe egzemplarze w 100% z mahoniu) a do tego czesto jakies fajne pickupy pokroju dimarzio czy seymourow... Nic tylko brac jak sie ma hajs.
Szczegolnie ze te zdjecia z aukcji HRguitars tak dzialaja na wyobraznie... ;)
Ostatnio zmieniony 11 lis 2009, 13:13 przez EooN, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.youtube.com/user/Eoon
Zapraszam na mój kanał YouTube!

Awatar użytkownika
whwp

Post autor: whwp » 11 lis 2009, 13:07

Racja. Ale "mahoń"

Ludziska, bądźcie człowiekami, jo?

:twisted:
I to by było na tyle....

Awatar użytkownika
Umulamahri
Kontakt:

Post autor: Umulamahri » 11 lis 2009, 13:10

Ja jeszcze 3grosze.

jak scierpisz brak mejd in dzapan - sprawdz Fenixa LP.

korea, ale wykonanie i brzmienie takie ze mozna niechcacy przybrazowic hajdawery.

powaga.

mialem jakis czas temu model FP30 i szczerze - z cala odpowiedzialnoscia moge napisac ze wioslo nie ma sie czego wstydzic. nawet w konfrontacji z Gibsonem.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2009, 13:12 przez Umulamahri, łącznie zmieniany 1 raz.
jak to

EooN
Kontakt:

Post autor: EooN » 11 lis 2009, 13:12

whwp pisze:Racja. Ale "mahoń"

Ludziska, bądźcie człowiekami, jo?

:twisted:
Hahaha, dopiero teraz zauwazylem ze mi sie tam "c" zaplatalo :D

kikan

Post autor: kikan » 11 lis 2009, 13:14

EooN pisze: a do tego czesto jakies fajne pickupy pokroju dimarzio czy seymourow... Nic tylko brac jak sie ma hajs.
Szczegolnie ze te zdjecia z aukcji HRguitars tak dzialaja na wyobraznie... ;)
oj działają... :) Czyli pickupy też są raczej dobre w tych gitarkach? Ja mam Merlin PAF i Legend, więc zakładam możliwość zmiany, gdyby te wstawione nie były tak jak "trza".

EooN
Kontakt:

Post autor: EooN » 11 lis 2009, 13:22

Pikapy sprzed 10-20 lat montowane seryjnie w tego typu gitarach bija na leb na szyje to, co montuje sie seryjnie w wioslach wspolczesnych. Poza tym czesto takie gitary mialy juz kilku wlascicieli, ktorzy na wlasna reke wymieniali przetworniki na perelki tj wlasnie jak wymienilem : )

I prosze, przyklad. Aria, o ktorej zapomnialem zachwycajac sie nad starymi japonskimi lespaulami. Tez bardzo chwalona przez posiadaczy.

http://allegro.pl/item808577587_aria_pr ... ponia.html

Awatar użytkownika
whwp

Post autor: whwp » 11 lis 2009, 13:54

Wybierz się na wycieczkę na forum "Ibanez Collectors World". Przetworniki mają do siebie doczepione legendy, bajki, opowieści, takie że nie uwierzysz :) Jeżeli chcesz LesPaul-a brzmieniowo to łyknij Artista. Będziesz zachwycony i tyle.

Zresztą poczytaj ICW.
A tak przy okazji - ceny w USA są zajefajne. Czemu Europa tak się ceni? I czemu USA-mani nie chcą wysyłać gitar do nas?
I to by było na tyle....

kikan

Post autor: kikan » 11 lis 2009, 19:38

No na Artiscie Styczyński sporo grał swego czasu :). Dzięki. A macie może jakieś linki do nagrań gdzie można posłuchać jak, co gada? Przeglądałem trochę yt, ale nie może przeoczyłem coś fajnego.

Awatar użytkownika
zombiak
Doradca
Doradca

Post autor: zombiak » 11 lis 2009, 20:04

Akurat Artist i LP chyba w różnym stopniu różnią się wyglądem co brzmieniem - czyli generalnie są podobne, ale są pewne różnice. W Artiście masz jednak wycięcie z góry i klonowy gryf, przynajmniej w tych Artistach o których ja myślę, czyli tak do '84. Przez to wiosło gada jaśniej, więc brzmieniowo to taki miks LP, SG, może PRS...bardzo uniwersalna gitara, może nie ma jakiegoś swojego "konika" (jak np. szklanka w Stracie), ot - świetnie, tłusto brzmiące mahoniowe wiosło. Mnie pasuje 8)
Ibanez Artist MIJ / Squier Jagmaster MIJ / Umu WH-10 / T-Rex Mudhoney / Egnater Tweaker

kikan

Post autor: kikan » 12 lis 2009, 9:27

A co sądzicie o Epiphone'ach:)? Pamiętam, jak pierwszy raz kupowałem gitarę to dawali mi je do testowania w sklepach, bo dobre są. Kompletnie mi nie leżały w łapie... Taka kłoda i w dodatku to brzmienie jakieś takie nie wiem :). Po jakichś 2 latach byłem w Riffie w Wa-wie, no i sobie pomyslałem, że sobie sprawdze te Epiphony, bo może wtedy byłem jakis niedojrzały hehe. No i pytam sprzedawcę - Który jest dobry? Usmiechnął się i odpowiedział - Żaden. :)
Podobno jeden na milion egzemplarzy jest udanych. Jakie są Wasze opinie?

ODPOWIEDZ