Gitara elektryczna 1500-1800 zł

Darkss

Gitara elektryczna 1500-1800 zł

Post autor: Darkss » 12 maja 2017, 14:22

Budżet: najlepiej około 1500 zł, ale do 1700 zł tez da radę, choć jeżeli coś jest naprawdę dobre, a nieco droższe, to możliwe jest podbicie do 1800 zł, może odrobinę więcej
Jak długo gram: mam gitarę akustyczną od kilku lat, ale czas grania można liczyć tylko w setkach godzin
Co chcę grać: rock, blues
Czy gitara ma być nowa: oczywiście, takie życiowe podejście, nie chcę używanej
Chcę kupować przez Internet: najprawdopodobniej
Posiadany wzmacniacz: brak, kwestia na inny dzień
Dodatkowe preferencje: podoba mi się kształt LP, wolałbym ominąć super ostre i wymyślne kształty + poniżej
Poza tym: w miarę duże łapy, więc z chwytem nie będzie problemu

Witam. Poszukuję jakiejś dobrej gitary elektrycznej, pierwszej, odpowiadającej powyższym założeniom. Trochę gitar widziałem, z kilkoma miałem przyjemność się "podotykać", również przejrzałem różne opinie i recenzje w Internecie. Dodam jeszcze, że słabo znam się na gitarach elektrycznych i osprzętem z nimi związanym. Ponadto nie znam osoby grającej na gitarze elektrycznej, przez co nie mam kogo pytać o kwestie w tej materii, w związku z tym piszę tutaj i proszę o wsparcie - która gitara będzie najlepsza (tak, głupie pytanie, ale jak się z kimś pogada, to od razu wszystko przychodzi łatwiej :D)?

Myślę o którejś z gitar wymienionych niżej, ale może wiecie też coś na temat zbliżonych:

- Vintage V100BB - https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/ ... ge-v100-bb
- Vintage V100AFD Paradise - https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/ ... ge-v100afd
- Vintage V100MRPGM Lemon Drop

Ponadto co myślicie o poniższych, w porównaniu do powyższych:

- VGS Eruption Select Faded Tobacco - https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/ ... ed-tobacco
- Epiphone Les Paul Standard EB - https://riff.net.pl/gitary-elektryczne/ ... rd-eb.html
- Epiphone Les Paul PlusTop Pro TL i HS - https://riff.net.pl/gitary-elektryczne/ ... ro-tl.html

Oraz czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego ta gitara (niżej) ma tak dużą przecenę w tym sklepie (w tym samym sklepie STBCS już takiej nie ma)? Czy jest ona w porządku, może lepiej wykonana i lepiej brzmi od tych wyżej wymienionych? Tej akurat w rękach nie miałem, a może to dobra okazja? I czy z nazwy LTD EC-200 to to samo co LTC EC-200QM? Nie mogę znaleźć informacji i recenzji dotyczącej tej gitary... Może to inne przetworniki (LH-150 a LH 301) itd? W takim razie dlaczego ona bazowo jest w cenie QM?
ESP LTD EC-200 BLKS - https://guitarcenter.pl/catalog/gitara/ ... c-200-blks

Czy ona się czymś różni poza wyglądem od tej niżej, że ta cena bazowa wynosi 500 zł mniej (pomijając cenę po obniżce).
ESP LTD EC-200 TSBS - https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/ ... c-200-tsbs

Proszę o pomoc.

-- 12 maja 2017 14:38 --

Zapomniałem dodać, a nie widzę edycji, może jestem ślepy:

LTD EC-256 - https://guitarcenter.pl/catalog/ampeg/g ... ec-256-blk

Sebastian_pl

Re: Gitara elektryczna 1500-1800 zł

Post autor: Sebastian_pl » 12 maja 2017, 16:17

Ja mam gitarę którą wskazałeś ;https://riff.net.pl/gitary-elektryczne/ ... ro-tl.html

Gitara całkiem niezła.Choć znałem takich młodych adeptów co się zrazili,gdyż to nie jest gitara do szybkiej gry w dolnych partiach.Taką ma budowę.Gitara jest też ciężka w stosunku do innych modeli.

Ja myślę ,że najlepiej wziąć w łapy i samemu zobaczyć.

Jako pierwszą gitarę ja kupiłbym stratocaster-a. :guitar: , czyli taką jak ten machający gostek :smile:
Ostatnio zmieniony 12 maja 2017, 19:53 przez Sebastian_pl, łącznie zmieniany 1 raz.

kedar

Post autor: kedar » 12 maja 2017, 17:51

Ltd to pazdzierz w tej cenie.. Szukaj używanej vintage v100 dobre wiosła. A na twoim miejscu to bym jakiegoś strata poszukal i zmienił bym przetwornik przy mostku na huba de marzio.. Wygląda jak singel.. I jeszcze rozlączany na singla.. . Więc masz rocka i fenderowskiego bluesa.. I jest ogień
A jeszcze lepiej Telecaster! Wtedy masz takie pierd... cie. Ze pory zrywa

Sebastian_pl

Post autor: Sebastian_pl » 12 maja 2017, 18:30

Kolego Kedar o jakim przetworniku [ huba de marzio] piszesz?Możesz pokazać ,który to model. :smile:

Darkss

Post autor: Darkss » 12 maja 2017, 18:37

Gitar strato-podobnych wolałbym nie kupować, jakoś mi nie pasują.

Dlaczego LTD jest aż tak złe? I czy dotyczy to EC-200, standardowo kosztujące 1650-2000 zł, czy EC-256, które z kolei w większości wątków w internetach jest chwalone, a i brzmi nieźle?

Właśnie nad V100 mocno się zastanawiam, tylko nie jestem przekonany które brać. Czy te różnice pomiędzy BB, Paradise i LD są aż tak duże? Niestety nie miałem okazji ogarnąć Lemon Drop'a.

Sebastian_pl

Post autor: Sebastian_pl » 12 maja 2017, 19:07

To co brzmi w internecie to nigdy nie wiesz co brzmi?! :smile:
Przecież nagrywają to na rożnych wzmacniaczach,przesterach typu kostka.Przez różne miksery,mikrofony lub na komputer [program do nagrywania] itp,itd.
Jak brzmi to trzeba jak napisałem wziąć to do ręki i dopiero stwierdzić jak to brzmi.

Druga sprawa to ,czy mi pasuje, czy nie dany model.
Może się okazać,że to co bardzo się podoba ma się nijak do prawdy,czyli w rękach mi już nie pasuje.
Idziemy do sklepu i sprawdzamy.
Jednemu wtedy spasuje ścigacz typ Ibanez,a drugiemu Les Paul itd.

Darkss

Post autor: Darkss » 12 maja 2017, 21:55

Dlatego niektóre sprawdzałem sam, ale innych nie miałem kiedy lub nie było jak. Poza tym osobiście średnio potrafię "ograć" gitarę, aby sprawdzić jej możliwości oraz ewentualne defekty. Są strony, na których testuje się sprzęt i nagrywa dźwięk przy użyciu tego samego, bądź podobnego oprzyrządowania, co pozwala na jakiekolwiek przybliżenie kupującym towaru, dzięki czemu mogę porównać też to, czego w sklepach nie mogłem znaleźć.

Dlatego też w pierwszym wpisie napisałem, że niektóre modele znam, a innych nie. Tutaj napisałem, aby poznać Wasze odczucia, tym bardziej, że na pewno są tutaj osoby znające się na takich gitarach bardzo dobrze, miały je, bądź nadal mają, i porównywały z innymi.

Pomijając fakt, że odpowiedź typu "to jest paździerz" bez podania jakichkolwiek argumentów nie może mieć żadnej wartości w tego typu wpisach... Oczywiście to jest osobista odpowiedź jednej z osób, jednak nie może ona mi pomóc w żaden sposób. Ani zapewne nikomu innemu.

Chcę poznać różne opinie, aby zebrać je do kupy, razem z moimi doświadczeniami z różnych sklepów i wybrać coś, co nie tylko dobrze dla mnie brzmi i dobrze leży mi w łapach, ale też nie zawiedzie mnie w przyszłości (bo teraz nie znam się na gitarach elektrycznych...). A wszystko co wymieniłem w pierwszym poście dobrze leży mi w łapach i dobrze dla mnie brzmi (dwie z wymienionych gitar słyszałem tylko przez internet, ale ogólnie wydają się w porządku).

-- 12 maja 2017 21:55 --

Potrzebuję jedynie odpowiedzi dotyczących porównania wymienionych gitar, ponieważ wszystkich nie mogłem, a także odnośnie EC-200 i EC-200QM.

I tak jak już pisałem. Najprawdopodobniej wybiorę V100 (tylko nie wiem czy BB, czy Paradise, czy LD), chociaż przemawia też do mnie Epiphone Les Paul PlusTop Pro. Fajne również są LTD EC-256, a z VGS Eruption Select oraz ESP LTD EC-200 niestety nie miałem przyjemności osobistej. Dlatego potrzebuję jakichś opinii osób doświadczonych, które są równie istotne jak własne doświadczenia.

Z góry dzięki za pomoc. ;) :guitar:

NoRoom

Post autor: NoRoom » 12 maja 2017, 23:05

Ktoś tu chyba nie miał w łapach LTD ec-256 i opowiada głupoty... Jak dla mnie najlepsze wioslo w tej cenie. Sam posiadam i świetnie się spisuje. Lżejsza od typowego lp, gryf wygodniejszy, rozłączane cewki, oryginalne przetworniki grają super, wygląd i wykonanie także na wysokim poziomie. Grałem na Vintage V100, na epi standardzie i jak dla mnie chowają się przy ltd (choć to tylko moja subiektywna ocena).

Druga sprawa, rzucanie ogólnikami typu "kup se strata" albo "wsadź de marzio (swoją drogą to DiMarzio jeśli już), stratów są setki różnych modeli i tak samo przetworników od DiMarzio, wypadałoby napisać konkretny model, ponieważ każdy jest inaczej wykonany i inaczej brzmi. Bezsensowne nabijanie postów i wypowiedzi nic nie wnoszące...

kedar

Post autor: kedar » 13 maja 2017, 0:03

Trochę wiosel przez moje ręce przeszło.. Z tąd wniosek że Ltd to pazdzierz.. Wystarczy kupić używanego squiera i poprostu go ulepszyć plus wizyta u lutnika.. Teraz płaci się za markę.. Drewno jest wszędzie prawie takie samo.. Przetworniki w tańszych gitarach są do dupy i z tąd brzmienie z dupy... Co do dimarzio to wystarczy wejść na stronę i tam jest wyszukiwarka przetworników.. Podajesz. Co chcesz osiągnąć i wyskakuje parę propozycji. Mi spasowal tone lab.. Innemu nie spasuje..
To była propozycja luźna a nie nabijanie postów!
Co do Ltd to zapewne dla Ciebie brzmi mega.. Dla drugiego wcale nie musi... :wink:

NoRoom

Post autor: NoRoom » 13 maja 2017, 11:32

Tu już podałeś konkretne modele i o to mi chodziło, bo jakbym rzucił hasłem kup sobie mercedesa to też ciężko się domyślić czy A czy może S.
Co do LTD, niższe modele pewnie masz rację, ale od ec256 wg mnie to już inna bajka.
PS. nie to że się czepiam, ale "stąd"

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

kedar

Post autor: kedar » 13 maja 2017, 17:43

Spoko rozumiem :) z ortografia na Bakier jestem.. To wiem. . Ale mogę Ci zagrać na wiosle :cheers:

Mir_budiet

Post autor: Mir_budiet » 13 maja 2017, 22:40

ale w przypadku muzyków to pomaga :king:

-- 14 maja 2017 06:37 --
kedar pisze:Spoko rozumiem :) z ortografia na Bakier jestem.. To wiem. . Ale mogę Ci zagrać na wiosle :cheers:

Albo Hiszpanom na nosie jak ja w Krókowie ;)
[url]https://www.reverbnation.com/Benedykt[/url]

pod tym adresem są moje piosenki, mogę Ci je sprzedać na płycie, stop piractwu.

Sebastian_pl

Post autor: Sebastian_pl » 14 maja 2017, 10:50

Myślę ,że jak był ocet na półkach to można było szybko się zdecydować jak przyszedł papier toaletowy. :smile:

Generalnie te gitary porównywalnie są takie same. Producent Chiny lub Indonezja.
Co tu wybrzydzać.Nie ma tu wielkiej różnicy.Produkt dla Ludu-budżetowy[tak nazywają go Producenci].Choć są i tańsze.

Ten epiphone les paul plustop pro ma rozłączane cewki.Gitara jak gitara.W tej cenie możesz różnie trafić.Ja trafiłem dobrze.
Natomiast kupując gitarę z górnej półki cenowej warto ograć.Ten sam model może inaczej brzmieć,gdyż jest to materiał sezonowany,ręcznie nawijane przetworniki itd. :cheers:

Mir_budiet

Post autor: Mir_budiet » 15 maja 2017, 13:18

Trzeba się napić.

:angry:
[url]https://www.reverbnation.com/Benedykt[/url]

pod tym adresem są moje piosenki, mogę Ci je sprzedać na płycie, stop piractwu.

matigiusz323

Post autor: matigiusz323 » 24 paź 2019, 8:06

Szukaj hagstroma super swede jedna z najlepszych gitar

ODPOWIEDZ