Powrót do grania - nowa gitara

ODPOWIEDZ
Vey

Powrót do grania - nowa gitara

Post autor: Vey » 03 gru 2018, 6:49

Witam. Po 5 letniej przerwie planuję powrócić do grania na elektryku. Wcześniej grałem na zestawie cort x2 bk oraz piecyk vox 30vt xl i byłem zadowolony jednak z czasem brzmienie i barwa okazała się nie wystarczająca.

Obecnie nie mam założonego konkretnego budżetu na sprzęt więc rozglądam się za nową gitarą oraz wzmacniaczem.
Zacznijmy od typu brzmień jakie mnie interesują: głównie Avenged Sevenfold, SOAD, Asking alexandria i inne metalcore więc głównie gitarka by grała w drop D/C czaaasem jednak i jakiś Slipknot by wpadał.

Na oku mam Ibaneza RG 350 DXZ w wersji z poprawionym mostkiem jednak opinie na forach są różne ale myślę, że mi by wystarczył w zupełności. SPotkałem się z opinią, że nie jest warty tych 1800zł oraz, że ma słabe pickupy - to jednak można zmienić.
Zależy mi na tym, żeby gitara miała floyd rose z racji w większości grania Avenged Sevenfold oraz była w kolorze białym. Czy ten ibanez będzie wystarczający? Jeśli z używek znajdzie się coś lepszego to poproszę o podanie konkretnych modeli. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ