Pierwsza gitara do +/- 700zł

ODPOWIEDZ
Albert99

Pierwsza gitara do +/- 700zł

Post autor: Albert99 » 17 lis 2020, 15:52

Witam.
Od jakiegoś czasu myślę nad zakupem gitary elektrycznej. Chciałbym grać rocka i metal, sporadycznie coś lżejszego. Od gitary używanej odstrasza mnie kilka rzeczy: brak gwarancji (szczególnie że to pewnie będzie budżetowa gitara, coś się pewnie może psuć), nie potrafię jeszcze grać więc nie będę umiał dobrze jej sprawdzić, mało ogłoszeń w mojej okolicy (Podkarpacie) a nie opłaca się jeździć daleko po gitarę za kilkaset złotych, musiałbym pewnie brać z wysyłką, dodatkowo z tego co patrzyłem to ceny gitar używanych nie są wiele niższe niż nowych. Jednak jeśli byłaby możliwość kupna gitary używanej w dobrym stanie od kogoś zaufanego to mógłbym to rozważyć. Fajnie byłoby gdyby gitara była z jakimś wzmacniaczem, mam zamiar grać w domu więc może być mały. Z gitar które przeglądałem podobają mi się:
Ibanez grg 121 lub 131 lub 170
Yamaha pacifica 112
yamaha erg 121 (dużo ofert w zestawie ze wzmacniaczem)
cort kx5
washburn RX 12
Co sądzicie o tych gitarach? Może w tym przedziale cenowym szukać czegoś innego?

Milu78

Re: Pierwsza gitara do +/- 700zł

Post autor: Milu78 » 17 lis 2020, 21:01

Dobre gitary. W tej cenie będą ok. Jak znajdziesz jakąś gitarę używaną to możesz podesłać na forum, a My ci pomożemy i doradzimy. W gitarze zazwyczaj nic się nie psuje, bo niezabardzo ma co wieć luzik.
Pozdrawiam, Mikołaj

Milu78

Re: Pierwsza gitara do +/- 700zł

Post autor: Milu78 » 22 lis 2020, 16:20

Z tych co wyslales to inanez rg 370 jest najlepszy. Problem w tym że niewiemy w jakim stanie progi, i pisze o peknieciu na glowce (niezauwazylem go hmmm) . Jak chcesz możesz poczekac na black friday i sprobowac kupic nowego jacksona js 22 . Generalnie większość z tych co przyslales to taka sama jakość. Rozwaxyl bym jeszcze tego epiphona sg bo to tez fajne gitarki. Reszta może być jak z wymienionymi wyżej nie wyjdzie, lub bedzie cos mie tak-takie moje zdanie.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ