Gitara elektryczna na początek (blues/jazz/rock)

ODPOWIEDZ
electriclooper

Gitara elektryczna na początek (blues/jazz/rock)

Post autor: electriclooper » 17 lip 2020, 14:42

Witam, jako że podjąłem inicjatywę, aby zacząć grać na gitarze elektrycznej, po stosach researchu atrakcyjna wydała i nadal wydaje mi się gitara Squier Bullet Stratocaster. I po dość długim szukaniu jakiegoś używanego egzemplarza zastanawiałem się nad tym egzemplarzem: https://allegro.pl/oferta/squier-fender ... 9423472602
Sprzedaż zakończona, tylko dlatego, że mam zarezerwowaną ją u sprzedawcy.

Nigdy nie trzymałem gitary w rękach. Nie mam w ogóle doświadczenia muzycznego. Chciałbym grać wszystko prócz ciężkich brzmień, czyli blues, jazz, rock. Czy w takim wypadku lepiej uczyć się najpierw gitary basowej i ją kupić aniżeli elektrycznej? Ale w takim wypadku nie mam na tyle oszczędności, aby wydać na porządną gitarę basową, bo z tego, co wiem, są droższe od elektryków. Zdaję sobie sprawę, że pierwsze grane utwory nie będą brzmiały dobrze, dlatego wydaje mi się, że najlepszą opcją byłoby teraz zacząć od elektrycznej, ze względu, że jest tańsza a dopiero po jakimś czasie grania (po kilku latach) kupić basową i zaczynać ją ogarniać.

Bo w ogóle to planuję planuję w przyszłości sam tworzyć utwory właśnie w gatunku blues/jazz i czy bycie człowiekiem orkiestrą, oczywiście po stosach ćwiczeń/przyswojonej wiedzy powinno być, do ogarnięcia? Co o tym wszystkim sądzicie?

ODPOWIEDZ