Tania gitara do domowego grania (Squier?)

ODPOWIEDZ
mpaw

Tania gitara do domowego grania (Squier?)

Post autor: mpaw » 18 cze 2020, 19:49

Dzień dobry.

Poszukuję taniej gitary elektrycznej (najlepiej do 600 zł) do gry w domu. Mój nowy nauczyciel polecił mi Squiera. Myślałem, że pickupy mają znaczenie, ale on powiedział, że przy dobrym piecu nie ma zbyt dużych różnic, czy to pickupy Squierowe, czy Dimarzio. Podobno płaci się za firmę, a dla domowego użytku nie zauważę różnicy.

Czy to prawna i czy opłaca się kupować droższą gitarę? Dodam, że gram dość dobrze fingerstyle na klasyku (gram od 18 lat, choć miałem przerwy i nie podchodziłem do tematu ambicjonalnie, przynajmniej po pierwszych kilku latach, kiedy dorosłem i przestałem zachwycać się Vaiem Satrianim etc.). Kupowałem wcześniej droższe gitary, jednak ich dalszy los był smutny (dla mnie), bo wszystkie sprzedałem albo rozdałem za śmieszne pieniądze. Moja ostatnia gitara to Ibanez RG 350 EX, kupiona okazyjnie za 850 zł, jednak ja jestem z natury wrażliwy na brzydotę (moim zdaniem) i nie odpowiadały mi zęby rekina na podstunnicy. Czułem, że zaczynam się staczać jako człowiek i oddałem gitarę za darmo znajomemu z zespołu muzycznego.

Chciałbym, aby gitara nie wyglądała agresywnie, ale żeby też miło się na niej grało.

A więc: do rzeczy. Squier czy co innego?

Dzięki
M.

PS. Ew. czy takie coś? https://musichouse.pl/produkt/5/4248/ar ... lektryczna

ODPOWIEDZ