Telecaster do rocka i metalu za max 700 zł

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amnesiac

Telecaster do rocka i metalu za max 700 zł

Post autor: amnesiac » 26 cze 2018, 11:11

Witam, rozglądam się za solidnym telecasterem w niskim budżecie. Grywam od 2 lat. Do grania ogólnie rocka, od indie, przez punk, po może jakiś metal. Trochę kopałem w tym temacie i najbardziej kuszące w tym budżecie wydają mi się dwie opcje:
- Harley Benton TE-20 (dostępny za ok. 400 zł)
- Jay Turser JT LT (dostępny za ok. 550 zł)
Tu mam kilka pytań:
- Słyszałem, że u HB można natknąć się zarówno na dobrą, jak i słabą gitarę. Czy warto ryzykować, czy może szanse na bubla są duże i warto dopłacić do pewniejszego (może nie, jeśli jest inaczej proszę mnie poprawić) Jay Tursera?
- Czy w tym budżecie są inne telecastery godne polecenia?
- W poście wspominam o nówkach, jednak czy warto szukać używek?

Derayes

Re: Telecaster do rocka i metalu za max 700 zł

Post autor: Derayes » 26 cze 2018, 12:19

Niestety w kwestii Telecasterów nie wypowiem się , ale generalnie wiosełka za tę cenę to lichota, dobij może choc do 1000 PLN.

Awatar użytkownika
amnesiac

Post autor: amnesiac » 26 cze 2018, 14:11

Nie chcę dobijać do 1000 zł, bo gitara nie jest nawet moim głównym instrumentem. Nie szukam wyjadacza do koncertów, czy nagrywania, po prostu fajnego czysto grającego telecastera, na którym można zagrać czysto, albo z jakimś efektem. Niemniej, dzięki za opinię.

Derayes

Post autor: Derayes » 27 cze 2018, 10:19

Skoro 300 PLN to taka ogromna różnica to ok, wiesz, nawet na badziewiu coś tam można zagrac, a te wiosełka które wymieniasz mimo wszystko musisz sam ograc w sklepie, bo to że komuś akurat coś leży nie znaczy że będzie leżało Tobie. Zaraz się tu dowiesz że w tej cenie tylko używki itd. Wiesz, ja nadal mam czeską Jolanę Diamant na której gram od lat 90tych, a kupiłem używaną i z sentymentu ją trzymam choc już zjechana podstrunnica, progi i potencjometry się zacinają, grac wszelako gra! :guitar:

Awatar użytkownika
amnesiac

Post autor: amnesiac » 27 cze 2018, 13:23

Mam świadomość, że na badziewiu można pykać, sam się z takiego przesiadam. Niedawno byłem w sklepie, próbowałem telecastery, pograłem na squierze, to się poczułem jakbym z trabanta do ferrari przesiadł :smile: . Ciężko jest też ograć konkretny model jaki się chce, zwłaszcza, gdy to bardzo budżetowy sprzęt. Chyba spróbuję ograć wszelkie Jaye i Bentony jakie dopadnę i określę czy różnica pomiędzy nimi a fenderem jest duża.

Derayes

Post autor: Derayes » 27 cze 2018, 15:59

I właśnie ta różnica między Trabantem a Ferrari :phones:

Bez ogrania się nie obejdzie, ja w ciemno wziąłem Gibsona i nie żałuję ale to Gibson.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 27 cze 2018, 20:41

No tak jest z tanimi gitarami . Można i za 600zł. coś co będzie grało w miarę przyzwoicie ale może też być i ,,kicha'' . Jest ładny lutniczy tele z gwarancję ale za 1k. A zobacz takiego SX w Vintagesounds.pl , za 849zł.

ODPOWIEDZ