Gitara do hard rocka, heavy metalu, różnych strojeń

ODPOWIEDZ
Kamyk975

Gitara do hard rocka, heavy metalu, różnych strojeń

Post autor: Kamyk975 » 05 sie 2014, 17:07

Budżet: 800 zł - 1000 zł
Jak długo gram: 1 rok i 9 miesięcy
Co chcę grać: utwory Led Zeppelin, Black Sabbath oraz inne utwory z gatunku hard rock, blues rock, heavy metal
Czy gitara ma być nowa: nie musi być
Chcę kupować przez Internet: wolę tego uniknąć
Posiadany wzmacniacz: posiadam efekt Zoom GFX-8 podłączony do jakiegoś chińskiego piecyka oraz to co oferuje gra komputerowa "Rocksmith 2014"
Dodatkowe preferencje: ma dobrze trzymać strój, w miarę możliwości - prosty mostek, nie tremolo

Od niecałych 2 lat gram na gitarze "Career Stratocaster" mojego taty. Jestem w stanie zagrać riffy sekcje rytmiczne znanych utworów, ale ciężko mi się gra solówki na tej gitarze. Nie potrafię tego określić, nie zagłębiałem się w budowę gitary, skupiałem się na samym graniu. Na przykład: tapping z "One" Metallici nie wychodzi na tej gitarze. Podobnie szybkie pull-offy i hammer-ony (przykład - outro z "Hotel California" lub solówka "Final Countdown" Europe).

Często gram na innych strojeniach, więc żeby nie przestrajać Stratocastera, ojciec złożył mi jego starą gitarę elektryczną. Dopóki nie nauczyłem się grać lepiej było w porządku, teraz jak robię vibrato to mam wrażenie, że gryf się kruszy. Standardowo jest ona nastrojona o pół tonu niżej, ale potrafiłem zejść na niej, aż do Drop B (ćwiczyłem Slipknot).

Potrzebuję nowej gitary, żeby "ruszyć" z miejsca. Moją uwagę przykuł między innymi nowy Epiphone G310, ale mam dylemat po przeczytaniu paru tematów na tutejszym forum (m. in. że trzeba trafić na model zrobiony w Korei, żeby było "porządnie"). Chciałbym, żeby to była gitara właśnie w takich "kształtach". Chciałbym, żeby trzymała strój na strojeniach standardowych, drop oraz open. Chciałbym, żeby miała taki mostek jak G310, nie taki jak mają Stratocastery (tremolo to się zwie bodajże). Moją uwagę zwrócił również Vintage VS6, ale nie wiem jak z ceną. Nie mogę również oderwać oczu od G400 Vintage WB, ale mi od razu nasuwają się pytania: Czy jest tak solidna na jaką wygląda i czy różnica między G310 i G400 jest duża? Gitarę wolałbym kupić na miejscu, po uprzednim przesłuchaniu jej. Mam możliwość kupna gitary na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (m. in. bydgoski Riff), ewentualnie Piła w woj. wielkopolskim. oczywiście jeśli miałaby być nowa.

Domyślam się, że mam dość duże wymagania jak na ten próg cenowy, ale nie chcę kupować kota w worku. Codziennie przynajmniej przez godzinę mam gitarę w ręku, więc nie ma opcji, żeby gitara mi się "znudziła". Na codzień słucham Led Zeppelin, Black Sabbath, Pink Floyd i chciałbym się tych utworów uczyć (choć domyślam się, że do PF najbardziej nada się coś pokroju Stratocastera, ale ten Career do tego wystarczy). Fajnie by było gdyby nadała się jeszcze do grania utworów bluesowych i z gatunku rocka garażowego (Jack White, The Black Keys).

giovan

Re: Gitara do hard rocka, heavy metalu, różnych strojeń

Post autor: giovan » 05 sie 2014, 18:32

Troche szkoda wydawac kasy na epiphona. W Riffie moglbys zobaczyc czy nie maja jakiegos Hagstroma w przecenie, tak to raczej Vintage niz Epiphone.

Tak to daj ewentualnie znać kiedy będziesz w Bydgoszczy jesli sie zdecydujesz na kupno lub sprawdzenie asortymentu, mieszkam w miejscowosci 20km od tego miasta, moze akurat tez bede robil zakupy.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2014, 18:38 przez giovan, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyk975

Post autor: Kamyk975 » 05 sie 2014, 18:38

W Riffie wszystkie Hagstormy zaczynają się od 1200, a ten wygooglowałem w jakimś sklepie za 1550 zł. Czemu szkoda kasy wydawać na Epiphone'a? W Riffie widzę za to Ibanezy, a gdzieś jeszcze indziej ESPy poniżej 1000 zł tyle, że z tremolo, ale jeśli są lepsze od Epiphone'ów to musiałbym je wybrać.

giovan

Post autor: giovan » 05 sie 2014, 18:41

Faktycznie, nie wiem czy w jednym sklepie cena była niższa, teraz nie moge znaleźć tej oferty, usunałem tamtej link zeby nie bylo : 0. Z Epiphonami nowymi w tej cenie różnie bywa, ludziska raczej polecają stare wersje produkowane w Korei albo na terenie Czech, przy tej cenie lepiej sprobowac wytargować albo dozbierac jesli bedzie tansza okazja do Hagstroma moim zdaniem, przynajmniej w porównaniu do Epiphone. Obok Riffa dosłownie po drugiej stronie ulicy jest sklep Canto, mają sporo gitar DBZ, niektóre nawet długo leża wiec tez moglbys sie rozejrzec.

Kamyk975

Post autor: Kamyk975 » 05 sie 2014, 19:00

Byłem i tu i tu, ale wtedy jeszcze tak za gitarą się nie rozglądałem, a jedynie po to, żeby pograć na czymś "lepszym". Dzięki temu wiem, że z pewnością nie kupię "Fender Squier". Bardzo chciałbym właśnie coś w kształcie tego G400, ale widzę, że jedyną opcją jeśli chodzi o jakość jest Vintage. Może rozejrzę się za jego używką.

giovan

Post autor: giovan » 05 sie 2014, 19:15

Jak chcesz koniecznie cos w stylu SG to moze byc trudno jesli chcesz kupowac w sklepie, no jeszcze moga cos sprowadzic. LTD ma modele VIper, przypominaja one troche SG tylko sa troche "przekrzywione". Fender Squier to tez zalezy ktory, masz takie po kilkaset zlotych jak i ponad tysiac, w sklepach gitary potrafia bardzo dlugo lezec, miec stare struny a te z wajcha moga byc strasznie wymeczone, ogolnie w tej cenie wajchy raczej szalu nie beda robic. W Bydgoszczy jest jeszcze kilka sklepow, jesli pojdziesz od Riffa i Canto ulica Sniadeckich w strone Hotelu Brda to na przeciwko wejscia do hotelu jest sklep muzyczny Gama, jeszcze jeden sklep powinien byc na Elizy Orzeszkowej, jest to dzielnica Szwederowo i tam juz lepiej dojechac autobusem 64 w strone Błonia. Niby jeszcze jest Music House ale to bardziej sprzedawca na allegro, jest zanotowane, ze to fizyczny sklep ale nie moglem go znaleźć krecąć sie przy podanym adresie.

Kamyk975

Post autor: Kamyk975 » 05 sie 2014, 19:26

Na ten czas znalazłem pewnego Vintage w Bydgoszczy skontaktuję się ze sprzedawcą. Squierów nie tykam. To taki lepszy Career Stratocaster, na którym gram. O ile Riff i Gama mają ofertę na stronach internetowych to Canto przedstawiło tylko ich własne "wytwory" na stronie.

giovan

Post autor: giovan » 05 sie 2014, 19:35

Tylko, ze identyczny mechanizm zachodzi z Ephiphonami, masz takie za 300 zlotych i takie za 1500. Canto no to jest raczej wytwórca pokrowców, moze znajde sklep online tylko pamietaj, ze oferta moze byc niektualna, sklepy online a stacjonarne to dwie rozne rzeczy, w Riffie sprowadzali mi z innego sklepu albo od dystrybutora, oczywiscie o ile cos bylo na stanie. Inna ekipa sie zajmuje sklepem online a inna kazda stacjonarna filią.

Nie wiem czy to bedzie to w ramach Canto, nazwisko sie zgadza kiedy szukalem dostawcy gitar DBZ na Polskę to wlasnie pokazywalo mi to nazwisko albo Canto, moze to wlasciciel po prostu?

http://prusakowski.pl/

Kamyk975

Post autor: Kamyk975 » 06 sie 2014, 11:10

Powiem ci, że jeśli nie dostanę tej używki to chyba skuszę się na nowego Vintage'a VS6. Za dużo dobrych opinii o nim czytam, nie to co o Epiphone G400. Potrzebuję solidnej gitary, a ten Vintage wydaje się być najlepszy. Myślałem, szczerze mówiąc, że będzie większy odzew, przez co więcej opinii. No, ale nie wiem czy w okręgu Piła, Bydgoszcz, Chojnice dostanę coś lepszego w tej cenie.

ODPOWIEDZ