3 gitary 3 wzmacniacze - co wybrać

Scanlon

3 gitary 3 wzmacniacze - co wybrać

Post autor: Scanlon » 20 cze 2014, 17:08

Przechodzę z akustyka na elektryka, w sklepie zaproponowano mi 3 gitary

Squier Bullet strat

Epiphone LP 100

Ibanez GRX70QA

ponoć jak dla początkującego, bardzo dobre. Okej, ale wolę spytać ekspertów, którzy nie mają żadnego interesu w tym, żeby mi cokolwiek wcisnąć, żeby tylko sprzedać. Dlatego pytam, bo wiem, że tu dostanę opinie obiektywne.

Z wzmacniaczy również zaproponowano mi wybór, którego nijak nie umiem dokonać bez pomocy;

Roland Micro cube
Peavey Vypyr
Fender Mustang I

Co myślicie?

joonecky

Re: 3 gitary 3 wzmacniacze - co wybrać

Post autor: joonecky » 20 cze 2014, 20:31

Wypełnij ankietę. Co chcesz grać, ile masz kasy...
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

Scanlon

Post autor: Scanlon » 20 cze 2014, 22:16

Właściwie to celowo ominąłem tę ankietę, bo w zasadzie pytanie jest i o gitarę i o wzmacniacz.

Pytanie umieściłem w przedziale - gitary do 1000 zł, więc wynikałoby że ta górna granica to 1000 zł, z tych modeli Squier i Ibanez kosztują około 900 zł, Epiphone coś koło 600. Wymienione wyżej piece, zaproponowane przez sklep po około 600 zł.

Jeśli chodzi o muzykę, to jeszcze nie wiem w czym się do końca odnajdę, taki urok początkującego, ale zmierzam raczej w kierunku rocka, post punka.

Byłbym zobowiązany gdyby ktoś, kto się na tym zna, powiedział parę słów o tych gitarach. Nie wiem czy dla kogoś takiego jak ja, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z elektrykiem, są one okej, ale co więcej, zerknąłem tu na różne dyskusje, prowadzone są różne spory na temat czy ta lub inna marka jest coś warta czy nie, czy jest sens kupować dany model czy nie - i po prostu chciałbym, żeby ktoś mi wobec tego doradził.

stillG

Post autor: stillG » 20 cze 2014, 22:51

Ja mogę tobie polecić wzmacniacz micro cube. Jest bardzo poręczny ale gra naprawdę głośno i dźwięk jest bardzo dobry. W porównaniu chociażby do mustanga 1 wypada zdecydowanie lepiej a do 400 zł nie znajdziesz nic lepszego. Miałem kilka tanich wzmacniaczy w tych cenach i micro cube wypadał najlepiej. Te gitary co wymieniłeś to każda jest zupełnie różnai inaczej odnajdzie się w różnych gatunkach muzyki. Podaj co konkretnie będziesz grał i do jakiej kwoty masz zamiar wydać to łatwiej będzie doradzić.
KM-7

Scanlon

Post autor: Scanlon » 20 cze 2014, 23:13

Napisałem wcześniej o rodzaju muzyki, ale nie ma sprawy mogę skopiować :)

Jeśli chodzi o muzykę, to jeszcze nie wiem w czym się do końca odnajdę, taki urok początkującego, ale zmierzam raczej w kierunku rocka, post punka.

W sumie to poszukiwałem takiej w miarę możliwości uniwersalnej gitary, na której mógłbym pograć "trochę tego, trochę tamtego". Zaproponowano mi więc te 3.

Szczerze, to ten Epiphone najmniej mi leżał. Squier i Ibanez były w porządku, ostatecznie jednak po długim porównywaniu doszedłem do wniosku, że aczkolwiek Squier ma fajne brzmienie, to jednak zbyt delikatne i subtelne, Ibanez miał więcej mocy i ostatecznie najbardziej mi podszedł.
Rzecz jednak w tym, że nie znam się na klasie poszczególnych modeli, tyle się naczytałem na forum o tym że ta czy inna gitara to badziew, że jako początkujący nie jestem w stanie dobrze ocenić i wolę posłuchać rad bardziej doświadczonych :)
(za które jestem wdzięczny).

Co do wzmacniaczy dokładnie to Mustang 1 i Peavey Vypyr są tam po 599 zł, Roland Micro Cube za 470. Tu już kompletnie nie wiem, czytałem tylko w necie że Mustang jest bardzo dobry, no ale wolę wiedzę czerpać od praktyków, więc słucham uważnie.

Yuan

Post autor: Yuan » 20 cze 2014, 23:37

Ech...

Dobra, zacznijmy od jednej podstawowej rzeczy. Za tą cenę możesz kupić gitary dwie półki wyżej niż to co tu wrzuciłeś, tylko musisz zakręcić się wśród używek. Właściwie używana gitara traci bardzo niewiele swojej wartości, a często nawet zyskuje (bo ktoś bardziej ogarnięty już ją ustawił/zabrał do lutnika).

Najbardziej popularnym modelem jest Vintage V100, ale najrozsądniej byłoby wybrać się jeszcze raz do tego sklepu i ograć gitary z półki cenowej 1300-1500zł. Używki będą wtedy chodziły po jakieś 900-1000zł, wybierzesz co Ci pasuje, wystarczy trochę poczekać i popolować ;). Jednocześnie od razu zyskasz porównanie między tymi co ogrywałeś, a tymi, które możesz dostać używane ;). Unikaj raczej Ibanezów w tym przedziale cenowym, nic ciekawego. Epiphony są... różne, ale zdecydowanie lepiej kupić jakiegoś starego koreańskiej produkcji jeśli już. Vintage, Cort są w miarę w porządku, podobnie Squiery (na pewno Classic Vibe jest świetną serią, ale ty chyba nie chcesz stratocastera ;)), możesz też zerknąć na jakiegoś Samicka na przykład ;).

Jeżeli uprzesz się na nową to bierz koniecznie Corta Katanę Kx5 - będzie idealny do twoich potrzeb i niewiele odstający od wyższej półki ;).

O ile możesz mieć uzasadnione obawy apropo gitary, to już na pewno powinieneś się zdecydować na używany wzmacniacz. W cenie do 400zł faktycznie dobry będzie Roland Cube, ale nie Micro, lepiej zainwestować w używanego Rolanda Cube 20X. Nie jest to jakiś szczyt marzeń, ale na początek robi dobrą robotę. Jak dozbierasz to sprzedasz go w tej samej cenie i za ~700-800zł kupisz sobie jakiś konkretniejszy wzmak ;). Rusi może wpadnie to Ci coś jeszcze może konkretniejszego poleci, bo ja na punk'rockowych wzmacniaczach to się raczej nie znam ;).
http://soundcloud.com/dominik-bia-y - posłuchaj w wolnym czasie :)

Scanlon

Post autor: Scanlon » 20 cze 2014, 23:59

Robi się ciekawie, bo padają już jakieś konkrety :smile:

A tak właściwie co dolega dokładnie temu Ibanezowi (GRX70QA). Pytam, bo brzmienie mi się podobało, więc jestem ciekaw dlaczego nie :wink:

Yuan

Post autor: Yuan » 21 cze 2014, 0:26

Temu konkretnemu nic ;). Zasadniczo to dobrze, że brzmienie Ci się podobało ;). Jakoś mam złe doświadczenia z tanimi ibanezami. Ba! Niewiele słyszałem o nich dobrych opinii, więc... odradzam ze względu na moje doświadczenia i statystykę ;).

Niemniej jednak naszym celem tutaj jest wybranie dla Ciebie jak najlepszego sprzętu, a jestem głęboko przekonany, że w tej cenie możesz dostać coś znacznie lepszego :). Czy docenisz to teraz, czy może dopiero, gdy nieco bardziej zagłębisz się w gitarowy świat to inna sprawa ;)

Scanlon

Post autor: Scanlon » 21 cze 2014, 7:35

Sorry za taką dociekliwość i ciekawość :wut: na ogół zawsze wolę wiedzieć co jest "nie tak" żeby się temu przyjrzeć.

A cel - jak najbardziej, jest właśnie taki
Yuan pisze: Niemniej jednak naszym celem tutaj jest wybranie dla Ciebie jak najlepszego sprzętu
właśnie po to przyszedłem i o to proszę :)

Co sądzicie o takim ogłoszeniu?

Vintage V100 AFD Paradise

Sprzęt objęty Rozszerzonym Pakietem Gwarancyjnym Producenta ważnym do 15.05.2016 r. Gwarancja realizowana przez dystrybutora.

Gitara kupiona w połowie maja. ZARAZ PO ZAKUPIE PRZESZŁA PRZEGLĄD U LUTNIKA - NIE MIAŁ SIĘ DO CZEGO PRZYCZEPIĆ!!! Sprzęt w stanie IDEALNYM!!!!

Ograna dosłownie 2-3 razy. Struny fabryczne były od razu zmieniane na ELIXIR'y

W komplecie dorzucam:
- POKROWIEC MARKI GEWA (GRUBA PIANKA),
- TUNER MARKI KORG,
- WYSOKIEJ JAKOŚCI PRZEWÓD INSTRUMENTALNY A.HALL,
-WZMACNIACZ GITAROWY VOX AMPLUG.
WSZYSTKO W STANIE IDEALNYM. WARTOŚĆ GRATISÓW OK. 300 ZŁ

Gitara elektryczna typu LP V100AFD to bez wątpienia piękna gitara Instrument ten gra tak samo niesamowicie jak wygląda Lity mahoniowy korpus z idealnie wyciętą klonową nakładką oraz fornirem z klonu płomienistego w oprawie koloru kości słoniowej i wiśniowym tyłem, to połączenie idealne. Wyposażono go w parę pickupów WVHZ Wilkinson Zebra, które dają wręcz sejsmiczne uderzenie ciężkich rockowych riffów!

Dane Techniczne:
Korpus: Mahoń
Płyta wierzchnia: Klon Podpalany
Gryf: Mahoń (wklejany)
Podstrunica: Palisander
Skala: 24.75"/628mm
Progi: 22
Markery: Trapezy / Masa Perłowa
Klucze: Wilkinson Deluxe WJ44 Chromowane
Mostek: Tune-O-Matic
Przetworniki: WVHZ Humbuckers x 2 Potencjometry: 2 x Głośność, 2 x Ton, Trójpozycyjny Przełącznik
Osprzęt: Chromowany
Kolor: Flamed Amber Paradise
Wyposażenie dodatkowe: Straplocki

cena 1450 zł

joonecky

Post autor: joonecky » 21 cze 2014, 11:16

A ja bym poszedł w inną stronę- gorsza gitara, lepszy wzmacniacz. Za 1600 zł. można nabyć Katanę za jakieś 600-700 zł i wtedy zostaje nam do wydania na piec jakieś 900-1000 zł. To zagra dużo lepiej niż jakiś zestaw z Mustangiem, czy CUBE'm. W tych pieniądzach można dostać już fajną lampkę (np. Laney CUB 12 - ok. 800 zł) albo Bandita. Mając tyle kasy nie wchodziłbym w małe zabawkowe piece.
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

Yuan

Post autor: Yuan » 21 cze 2014, 11:33

Jeśli chodzi o brzmienie to pomysł faktycznie jest dobry, ale może na początek jednak lepiej mieć nieco lepszą gitarę, która będzie lepiej leżeć w dłoni, będzie lepiej ustawiona i będzie miała trwalsze progi ;). Wzmacniacz chyba łatwiej zmienić niż gitarę ;) (przynajmniej mi)

Ten AFD jest fajny, ale to już 1500zł, a to kolejna półka cenowa, gdzie raczej Vintage nie będzie najlepszy. Jak już mówimy o takiej kwocie, to myślę, że to jest niezła okazja: http://allegro.pl/cort-kx-custom-korea- ... 92833.html Dodatkowo gitarka od jakiegoś nauczyciela (gry na gitarze oczywiście), więc też na pewno będzie zadbana ;)

Scanlon

Post autor: Scanlon » 21 cze 2014, 11:58

Ogłoszenie biorę pod uwagę, dzięki Yuan. Sam bym go nie wyhaczył, bo nie znam się jeszcze na tyle - taka prawda.

Wyszło mi na to, że mam jakiś tam budżet, który trochę mogę zwiększyć, ale chciałbym się zamknąć w około 1600 zł. Dzięks, że odradziliście mi tego Ibaneza (choć do końca nie wiem czemu, ale ufam waszym opiniom).

Wychodzę z takiego samego założenia jak Yuan - wolę lepszą gitarkę, na wzmacniacz mogę dozbierać i docelowo go wymienić.
Jak przyglądałem się tym dwóm ogłoszeniom - plusy tego z Vintage V100 AFD Paradise są takie

- posłuchałem na you tube różnych grających i brzmienie oraz to co można z niej wyciągnąć "na pierwszy rzut ucha" bardzo mi odpowiada, jest dość uniwersalna

- mogę ją ograć w sklepie, żeby się upewnić

- koleś dorzuca gratisy, co samo w sobie nie ma większego znaczenia, ale.... ten vox amplug pomógł by mi przetrwać miesiąc czy dwa na poćwiczenie i dozbieranie do jakiegoś spoko wzmacniacza. I wtedy cena budżetwoo jest przystępna, choć można przecież troszkę ponegocjować.

- plus kolejny to, że jest na gwarancji i była u lutnika

------------------------

Teraz Cort KX Custom z allegro

zacznę od minusów

- nie mogę go ograć i sprawdzić czy taka gitarka mi pasuje, nie znam brzmienia
- nie zostaje mi za wiele na wzmacniacz, choć właściwie to nie minus, bo te amplugi są tanie

plusy
- gitara sprawdzona, rozegrana i - jak to zostało stwierdzone - zadbana
- lepsza klasa (chyba)

Yuan

Post autor: Yuan » 21 cze 2014, 12:03

A nawet nie zauważyłem tego AmPluga tam... W sumie dobre podejście wydaje mi się ;). AmPlug to fajny sprzęt i w czasie jak będziesz na nim grał możesz uzbierać pieniądze na konkretny wzmacniacz ;). Jeśli nie boisz się odłożyć budżetu w czasie to myślę, że to jak najbardziej dobry pomysł, szczególnie, że masz możliwość ogrania ;)

Scanlon

Post autor: Scanlon » 21 cze 2014, 12:24

hehehe, to teraz mam dylemat, którą z nich łyknąć :hahaha:

amplug, pierwszy z brzegu http://gitarownia.pl/product-pol-1603-V ... I-MP3.html

więc i tak zmieściłbym się w budżecie, nawet gdybym wziął Corta

rusi
Zasłużony

Post autor: rusi » 21 cze 2014, 13:00

Chcesz punka grać na amplugu? Troszkę to nierealne. Cicho popierdzisz na słuchawkach, nic więcej.

Mamy 1600 zł. To już niezły budżet.

Jeśli chodzi o wzmacniacze - przeznacz na ten cel 800 zł, i w tej cenie do wyrwania masz świetne Marshalle Valvestate 8080, również świetne Peaveye Bandit (zwłaszcza seria Solo, z niebieskim paskiem, made in USA). Wzmaki te są bardzo uniwersalne, oferując jednocześnie naprawdę spory zapas gainu o gruboziarnistym charakterze, który do punku jak znalazł. Z tych dwóch bardziej bym się skłaniał w stronę Bandita - dobrze się przebija w zespole i na scenie, ma też redukcję mocy do pogrania w domu.

Gitary.
Również przeznaczyłbym na ten cel ok. 800 zł. Znajdziesz za to Vintage V100, Epiphone G400 koreańskie, lub coś od Mayonesa. Byle miało 2 humby i stały most.
http://allegro.pl/gitara-mayones-flame- ... 98802.html
http://allegro.pl/gitara-schecter-demon ... 23677.html
http://allegro.pl/schecter-tempest-extr ... 43460.html

Jak dla mnie do panczura jedne z najfajniejszych gitar w tej cenie.
http://www.facebook.com/Wparkustraszy?fref=ts
http://soundcloud.com/wparkustraszy/

ODPOWIEDZ