Leworęczna gitara na dobry początek

ODPOWIEDZ
reddragon666

Leworęczna gitara na dobry początek

Post autor: reddragon666 » 22 mar 2014, 15:54

Witam,
już od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna gitary elektrycznej i myślę że nadszedł właśnie ten okres, jednak nie wiem w co mógłbym ewentualnie celować biorąc pod uwagę że jestem leworęczny. Preferowane przeze mnie gatunki to hard rock, punk rock, metal (czyli głównie cięższe granie). Podobają mi się Les Paule, także ze względu na uniwersalność, ale proszę o wszelkie sugestie. Musiałbym zmieścić się w kwocie 1500 zł łącznie ze wzmacniaczem (byłbym bardzo wdzięczny jeśli moglibyście polecać modele razem z odpowiednimi waszym zdaniem wzmacniaczami).

Czyli podsumowując:
-gitara leworęczna
-Budżet: kwota razem ze wzmacniaczem: do 1500 zł
-Jak długo gram: chcę zacząć
-Co chcę grać: hard rock, punk rock, metal
-Czy gitara ma być nowa: nowa lub używana
-Chcę kupować przez Internet: tak
-Posiadany wzmacniacz: brak, planuję zakupić odpowiedni pod daną gitarę
-Dodatkowe preferencje: mile widziany Les Paul, ale jestem otwarty na wszelkie sugestie i propozycje

Lusjusz

Re: Leworęczna gitara na dobry początek

Post autor: Lusjusz » 22 mar 2014, 17:22

Jeśli chodzi o piec to Roland Cube lub Fender mustang.

Co do gitary to jeśli zaczynasz dopiero przygodę to masz 3 opcje (moim zdaniem)
-kupno gitary praworęcznej i uczyć się grac jak na praworęcznej,
-kupno gitary praworęcznej grac jak na leworęcznej,
- no i zakup gitary leworęcznej.

reddragon666

Post autor: reddragon666 » 22 mar 2014, 17:40

dzięki ;) wiem o wymienionych przez Ciebie opcjach, jednak jestem typowym leworęcznym. Powiem tak - nigdy nie grałem, ale trzymałem praworęczną gitarę i wiem że jedyne wyjście dla mnie to zakup gitary leworęcznej, nie chcę walczyć sam ze sobą, bo po prostu czuję swoje uwarunkowania :P

Lusjusz

Post autor: Lusjusz » 22 mar 2014, 17:47

Nawet nie wiesz jak wiele leworęcznych osób gra w ten sposób,wszystko można wyćwiczyć. Niestety osoby leworęczna są trochę dyskryminowane i w tym wypadku poradziłbym Ci wybrać opcje nr.2 Jimi tak grał, a ostatnio widział kolesia który grał na gitarze praworęcznej(jak na lewo) bez przełożonych strun:gitara:

Szukaj czegoś z stałym mostkiem (Cort katana,Schecter demon).

reddragon666

Post autor: reddragon666 » 22 mar 2014, 18:00

Opcja numer 1 odpada na 100% - fakt, czuję że pewnie dałbym radę się nauczyć, ale myślę że nie przeskoczyłbym pewnego poziomu - BTW, był tu dokładnie taki temat w którym leworęczny użytkownik pisał, że gra już kilka lat i chce zacząć grać zgodnie ze swoją naturą ;) opcja numer 3 jest chyba najbardziej dogodna, tylko sęk w tym, że podaż leworęcznych gitar jest bardzo ograniczona - już sporo czasu z ciekawości obserwuję allegro i tablicę w celu wychwycenia jakichś ciekawszych modeli. Słyszałem że przekładanie strun wiąże się z jakimiś przeróbkami, ale nie wiem ile w tym prawdy, dlatego opcja grania na praworęcznej, trzymając ją jak leworęczny, dodatkowo bez przekładania strun jest bardzo interesująca, jednak jeszcze jestem ciekaw jakie problemy by z tym szły w parze.

Lusjusz

Post autor: Lusjusz » 22 mar 2014, 18:13

Grając w taki sposób oczywiście z przełożonymi :smile: jedyne przeróbki wiązały by się z mostkiem jeśli miał byś jakiegoś ruchomego folyda,a po za tym przy stałym nic po za mniejszym dostępem do wyższych pozycji by Ci nie przeszkadzało. :think

reddragon666

Post autor: reddragon666 » 22 mar 2014, 18:50

Jednak załóżmy że wziąłbym pod uwagę kupno leworęcznej gitary - to co byś polecał, albo inni użytkownicy forum? Przeczytałem sporo wątków i widziałem że często polecana jest Vintage V100, która ma też swój leworęczny odpowiednik LV100. Co myślisz? A także co myślisz o epiphone'ach lp standard?

Lusjusz

Post autor: Lusjusz » 23 mar 2014, 11:47

Vintage V100 ewentualnie możesz pomyśleć o http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... a-10-lefty na pewno ograj coś w muzycznym na pewno maja jakieś leworeczniaki,a i innych wcześniej wymienianych opcji popróbuj .

ODPOWIEDZ