Yamaha, Ibanez, Washburn czy może Cort ?

ODPOWIEDZ
SwirKH

Yamaha, Ibanez, Washburn czy może Cort ?

Post autor: SwirKH » 16 lut 2014, 11:16

Budżet: 1000zł
Jak długo gram: można powiedzieć, że jestem nowicjuszem. Lata temu miałem 2-letnią przygodę z nauką gry na klasyku.
Co chcę grać: spokojny rock, ale również nu-metal, metal
Czy gitara ma być nowa: tak. Wiem, że większość użytkowników zaraz zaproponuje mi używkę, ale jestem zdecydowany na nową.
Chcę kupować przez Internet: wolałbym tego uniknąć. Raczej kupię u siebie w mieście - chcę móc sprawdzić gitarę przed zakupem.
Posiadany wzmacniacz: nie posiadam. Wzmacniacz tylko i wyłącznie do grania w domu - jestem w stanie dokupić poza budżetem.
Dodatkowe preferencje: Tak jak wyżej napisałem, planuję kupić gitarę, która nada się zarówno do grania standardowego "lżejszego" rocka, jak i trochę ostrzejszych,szybszych kawałków. Od jakiegoś czasu staram się mniej więcej zorientować w temacie gitar. Na tą chwilę myślę o takich producentach jak: Yamaha, Ibanez, Washburn. W oko wpadł mi szczególnie model Yamaha Pacifica 012BL oraz gitary Ibaneza: GRG 140BKN, GRG-170DX. W jednym z tematów na tym forum polecany był również Cort KX-5. Na pewno zależy mi na tym, aby gitara miała zarówno przetrownik typu H, jaki i single. Kompletnie nie mam pojęcia, z jakiego drewna powinien być wykonany korpus, aby brzmienie było jak najlepsze. Nie wiem również, czy mostek powinien być ruchomy/stały.
Chciałbym poznać wasze opinie na temat powyższych modeli gitar. Co o nich sądzicie ? Czy może szczególnie odradzacie kupowanie któregoś z nich ? Jakie inne gitary z tej "półki" jesteście w stanie polecić ?

joonecky

Re: Yamaha, Ibanez, Washburn czy może Cort ?

Post autor: joonecky » 16 lut 2014, 14:13

Chyba na twoim miejscu odpuściłbym sobie te Ibki. Katana to sprawdzony sprzęt w tej półce cenowej. Bardzo wygodny, dobrze brzmiący jak na te pieniądze. A spokojnego rocka pograsz nie tylko na singlach. Zresztą KX-5 ma rozłączane cewki i co prawda to nie singiel, ale zawsze wzbogaci brzmienie. Jak chcesz nową, to Katana, albo Pacyfika, jeśli wolisz strata.
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

SwirKH

Post autor: SwirKH » 17 lut 2014, 23:47

Wybór padł na Katanę. Temat można zamknąć ;)
Pozdrawiam !

joonecky

Post autor: joonecky » 18 lut 2014, 10:37

Myślę, że się nie zawieziesz :cheers: Miłego grania :guitar:
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

ODPOWIEDZ