Gitara do domowego grania klasycznych kawałków

malwir

Gitara do domowego grania klasycznych kawałków

Post autor: malwir » 08 lut 2014, 1:18

Budżet: studencki :( Im taniej tym lepiej.
Jak długo gram: parę lat na klasycznej, miałam też przez dłuższy czas chińskiego elektryka
Co chcę grać: Nickelback, Green Day, RHCP, raczej standardowe kawałki, lekki rock, bez szaleństw :)
Czy gitara ma być nowa: nie
Chcę kupować przez Internet: nie
Posiadany wzmacniacz: Roland Cube 20x
Dodatkowe preferencje: brak

Hej! Witam wszystkich :)
Zdecydowałam się założyć konto i poprosić o radę kogoś bardziej doświadczonego w gitarowych klimatach. Kilka lat temu kupiłam sobie pierwszą gitarę (klasyka) - jestem też samoukiem, ale do domowego grania wśród znajomych jak najbardziej mi wystarczała. Potem kupiłam elektryka (sounder - chińszczyzna) tak właściwie na próbę, ale został ze mną na dłuższy czas. Teraz dopiero czuję, że przydałoby mi się coś lepszego. Chiński elektryk brzęczał, nie dało się na nim właściwie dobrze pograć.
Interesuje mnie szczerze mówiąc - cokolwiek! :D Cokolwiek co nie brzęczy, będzie nadawało się do klimatów rockowych i na czym będę mogła jeszcze czegoś się nauczyć. Najlepiej używana - ze względu na cenę.
Mój studencki budżet nie pozwala na szaleństwa i powiedziałabym wręcz, że nawet 500zł to duża kwota, ale obawiam się, że nie znajdę nic dobrego w tej granicy. Jeśli naprawdę znalazłoby się dla mnie coś lepszego, to wtedy jestem w stanie zastanowić się nad wydaniem większej sumy. Niestety w sprawie elektryków jestem zielona. Więc proszę was o rady, co by się nadało (i co by pasowało do mojego piecyka).
Pozdrawiam,
M.

Lusjusz

Re: Gitara do domowego grania klasycznych kawałków

Post autor: Lusjusz » 08 lut 2014, 10:29

Hmmm najtańszym i najlepszym wyborem zarazem będzie używany Cort Katana :cheers: Choć niewykluczone ze będziesz musiał jeszcze dołożyć jakąś stówke do tego wydatku.

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 08 lut 2014, 11:09

Katana - moja pierwsza gitara :). Jak w wyszukiwarce forum wpiszesz jej nazwę znajdziesz mnóstwo postów na jej temat z opisami itd.
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

joonecky

Post autor: joonecky » 08 lut 2014, 12:04

Do lżejszych rzeczy nada się też Yamaha Pacifica, ale ta czy ta gitara to najczęściej wydatek 600 zł. Chyba, że cierpliwie poczekasz na okazję i myślę, że uda Ci się wyrwać któreś z tych wioseł za 500 zł.
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

Yuan

Post autor: Yuan » 08 lut 2014, 12:14

Ja swoją (właściwie siostry) Pacifice 112 kupiłem za 470zł z przesyłką, także da się ;). Lubię tę gitarę, za swoją cenę to naprawdę fajny kawał wiosła i wydaje mi się, że świetnie by się nadała do takich klimatów, bo ze względu na układ S-S-H jest dość uniwersalna ;). Problem jest z nią taki, że ta gitara ma potencjał, ale jak do mnie przyszła to "out of the box" miała za wysoką akcję strun. Dało radę ją bardzo fajnie ustawić, ale to trzeba chcieć się w to bawić (w sumie warto, bo to nie trudne i przydatne) ;).
http://soundcloud.com/dominik-bia-y - posłuchaj w wolnym czasie :)

rusi
Zasłużony

Post autor: rusi » 08 lut 2014, 12:52

Polecam wiosła od SX - mało znana firma w Polsce, a na zachodzie Telecastery tej firmy zbierają świetne opinie - sam kupiłem z tego powodu i byłem bardzo zadowolony, do takiej muzyki nada się jak najbardziej :wink: Cenowo przystępne, a jakościowo stoją bardzo wysoko jak na swoją półkę.
http://www.facebook.com/Wparkustraszy?fref=ts
http://soundcloud.com/wparkustraszy/

malwir

Post autor: malwir » 08 lut 2014, 13:50

LusjuszPrime pisze:Hmmm najtańszym i najlepszym wyborem zarazem będzie używany Cort Katana :cheers: Choć niewykluczone ze będziesz musiał jeszcze dołożyć jakąś stówke do tego wydatku.
szpenio11 pisze:Katana - moja pierwsza gitara :). Jak w wyszukiwarce forum wpiszesz jej nazwę znajdziesz mnóstwo postów na jej temat z opisami itd.
Przejrzałam parę opinii i prób na youtube i prezentuje się bardzo fajnie!
joonecky pisze:Do lżejszych rzeczy nada się też Yamaha Pacifica, ale ta czy ta gitara to najczęściej wydatek 600 zł. Chyba, że cierpliwie poczekasz na okazję i myślę, że uda Ci się wyrwać któreś z tych wioseł za 500 zł.
Jeśli sprzęt będzie tego warty, myślę, że dałabym radę zacisnąć pasa i dołożyć trochę więcej :)
rusi pisze:Polecam wiosła od SX - mało znana firma w Polsce, a na zachodzie Telecastery tej firmy zbierają świetne opinie - sam kupiłem z tego powodu i byłem bardzo zadowolony, do takiej muzyki nada się jak najbardziej :wink: Cenowo przystępne, a jakościowo stoją bardzo wysoko jak na swoją półkę.
Hm... szczerze mówiąc wolałabym unikać tego typu gitar. Moja poprzednia była w stylu tych ,,mało znanych, ale podobno spoko" i niestety nie byłam z niej zbyt zadowolona. Trzymała strój, ale miałam wrażenie, że w ogóle nie współpracuje z moim piecykiem. Brzmiała ewentualnie tylko głośniej, lub ciszej. Brakowało mi typowego efektu... gitary elektrycznej :)

-- 08 lut 2014 14:55 --

I choć raczej nie planowałam zakupu przez internet, to przejrzałam parę aukcji na allegro i znalazłam Yahahę Pacific w dość okazyjnej cenie. Jak myślicie, jest w tym jakiś bubel? :P A może chińska podróba? :P

http://allegro.pl/gitara-elektryczna-ya ... 04447.html

FastMan

Post autor: FastMan » 08 lut 2014, 15:01

Przecież to licytacja i jeszcze 8 dni do końca, a i tak najbardziej cena na licytacji podskakuje w ostatnich 10'ciu minutach ;)
Akustyk: Takamine G320 | Elektryk: Jay Turser JT301-BK + Piec Fender Mustang 1 | Ukulele: Mahalo U30 | Klasyk: MSA CK116

Lusjusz

Post autor: Lusjusz » 08 lut 2014, 15:13

FastMan pisze:Przecież to licytacja i jeszcze 8 dni do końca, a i tak najbardziej cena na licytacji podskakuje w ostatnich 10'ciu minutach ;)

Mimo wszystko obserwować warto 8)

malwir

Post autor: malwir » 08 lut 2014, 15:53

FastMan pisze:Przecież to licytacja i jeszcze 8 dni do końca, a i tak najbardziej cena na licytacji podskakuje w ostatnich 10'ciu minutach ;)
No tak, tak, jestem tego świadoma :D

Jeśli mielibyście mi coś polecić, to lepiej poszukać używanych gitar gdzieś na miejscu, czy zakup przez chociażby allegro byłby dobrym pomysłem?

-- 08 lut 2014 16:54 --
LusjuszPrime pisze:

Mimo wszystko obserwować warto 8)
Gorzej jak się okaże, że ma jakieś ukryte wady :P

Lusjusz

Post autor: Lusjusz » 08 lut 2014, 16:03

I tak i nie :) Zawsze lepiej ograć, ale wtopy przez np. allegro tez się zdążają (zależy do człowieka) tylko ze tam masz większy wybór.

Edit: jak Ci się bardzo nie spieszy to możesz obserwować ogłoszenia w pobliżu i ogrywać wszystko co jest w twoim zasięgu, zawsze możesz dorwać jakieś wiosło które Ci podpasuje 8)
Ostatnio zmieniony 08 lut 2014, 16:06 przez Lusjusz, łącznie zmieniany 1 raz.

joonecky

Post autor: joonecky » 08 lut 2014, 16:06

Najlepiej poszukać używanych gitar na miejscu, ograć i zobaczyć, czy Ci pasuje. Ale allegro też nie jest złą opcją... tyle, że zawsze istnieje jakieś ryzyko.

E: Widzę, że lucek mnie uprzedził :smile:
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

FastMan

Post autor: FastMan » 08 lut 2014, 17:03

Pamiętaj, że kupując przez allegro też możesz zwrócić gitarę, masz do tego prawo, jeżeli np. na aukcji było napisane, że progi w idealnym stanie itd. a okazuje się, że są one do szlifu to jest niezgodność z umową. Co innego gdy okaże się, że gryf jest za szeroki dla ciebie czy, że ogólnie gitara Ci nie leży - wtedy, jeżeli kupowała od prywatnego sprzedającego to nie masz prawa jej zwrócić, jeżeli jednak była wystawiana przez firmę to masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny, bo uprzednim wysłaniu jakiegoś tam pisemka.
Akustyk: Takamine G320 | Elektryk: Jay Turser JT301-BK + Piec Fender Mustang 1 | Ukulele: Mahalo U30 | Klasyk: MSA CK116

Wiki

Post autor: Wiki » 15 lut 2014, 12:27

No tak ale na Allegro prawie żadna firma nie sprzedaje używek tylko nowe. Sprzęt używany najczęściej sprzedają użytkownicy tacy jak my czyli osoby które już się nim nacieszyły i chcą towar sprzedać po w miare rozsądnej cenie - a w takim przypadku nie ma mowy o zwrotach.
Gitarowe rify drażnią moją sąsiadkę :)
http://www.dlapieska.pl/

matei

Post autor: matei » 01 mar 2014, 21:26

Polecam Stratocastera Squiera bulleta...cena ok 550 zł....widze ze jestes w klimatach rhcp wiec frusciante grał w większości na stratocasterze :)

ODPOWIEDZ