Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zar86

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Post autor: Zar86 » 19 sie 2013, 19:52

Witam. Po długim przesiewaniu opini o gitarach Epiphone zdecydowałem się kupić jeden z ostatnich egzemplarzy gitary Epiphone Goth G400 po okazyjnej cenie 700zł zamiast 1000zł. Gitara oczywiście nowa.W środę jadę do sklepu po odbiór gitary. Nie dokonałem jeszcze wpłaty. Gdyby coś mi się nie spodobało, po prostu jej nie kupię. Jestem początkującym gitarzystą, gram już prawie rok intensywnie ćwicząc. Ponoć Epiphone nie jest już chwalona za jakość, która spadła na "samo dno" (sam widziałem jakość wykonania SG Speciala w sklepie, np. dziury zamiast koszyczków na przetworniki). Na co mam zwrócić uwagę przy zakupie i ogrywaniu? Ponoć można trafić bubla, a nie chciałbym też mieć parę lat w domu zardzewiałej gitary, bo musi mi starczyć jeszcze te 2 lata. Jestem trochę zielony, poza tym to ma być moje pierwsze wiosło.W przyszłości chciałbym wymienić przetworniki na Gibsony (490R i 498T).

Czy na pewno warto zainwestować te 700 zł, a rok póżniej 650 zł?
Czy to prawda, że można dorwać gitarę z czeskiej linii produkcyjnej?

igorro

Re: Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Post autor: igorro » 19 sie 2013, 21:15

a w sumie jaka to różnica , czy badziewie kosztuje 700zł czy 1000zł .. Co to zmienia w kontekście badziew/niebadziew ?

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 19 sie 2013, 21:54

Chłopie, napalasz się na budżetową gitarę za marne grosze licząc, ze trafisz na ten wyjątkowy egzemplarz. To tak, jakbyś liczył, że za 10 dolarów będziesz spał w luksusowym apartamencie a murzynki całą noc będą wachlować cię palmami i donosić francuskiego szampana.
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

EooN
Kontakt:

Post autor: EooN » 19 sie 2013, 22:25

Wachlować palmami? To chyba jakieś super-murzynki, albo rodzina Hulka... :)
http://www.youtube.com/user/Eoon
Zapraszam na mój kanał YouTube!

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 19 sie 2013, 23:53

igorro pisze:a w sumie jaka to różnica , czy badziewie kosztuje 700zł czy 1000zł .. Co to zmienia w kontekście badziew/niebadziew ?
Zostają 3 stówy na zakup skywaya + gratisy... :mrgreen:

Xylo

Post autor: Xylo » 20 sie 2013, 1:20

Nie przejmuj sie ta bandą zarozumiałych bufonów i snobów. Nie ważne jaką bedziesz miał gitarę, ważne jak na niej zagrasz. Zagraj tak żeby tym staruchom szczęka opadła i żeby sie zamkneli ...... a to wcale nie bedzie takie trudne :hahaha:

Wtedy będziesz gość. Gitary nawet najlepsze, same nie grają. Kup i graj.... od czegoś trzeba zacząć. Ja zaczynałem 30 lat temu od znacznie gorszych wyrobów gitaropodobnych. Wtedy za takiego Episrona bym sie dał pokroić. Także olej ich i graj :gitara:

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 20 sie 2013, 6:28

I najwidoczniej 30 lat niczego Cię nie nauczyło, skoro tak piszesz.

smuzzy

Post autor: smuzzy » 20 sie 2013, 10:04

Zar86 pisze:Na co mam zwrócić uwagę przy zakupie i ogrywaniu?
Czy na pewno warto zainwestować te 700 zł, a rok póżniej 650 zł?
Czy to prawda, że można dorwać gitarę z czeskiej linii produkcyjnej?
padły 3 proste pytania, co jak zwykle tutaj stało się okazją do wytrysku erudycji i znawstwa tutejszych "fachowców"
Xylo :cheers: Twoje zdrowie :wink:

a grać można na wszystkim jak się nie ma na czym http://youtu.be/I5F59PkcDWM :guitar:

Zar86

Post autor: Zar86 » 20 sie 2013, 10:26

Wiem, że ta gitara to jest trochę badziew, ale mam tylko 960 zł, a musi mi starczyć na piec. Wcale się na nią tak nie napalam, wiem, że jest produkcji chińskiej, wypadają poterncjometry itp. Najwyżej opchnę ją za 3-4 miesiące i dołożę do czegoś lepszego. Po prostu nie stać mnie na Vintage. To będzie moje pierwsze wiosełko. Moje pytanie brzmi: Na co mam zwrócić uwagę przy ogrywaniu instrumentu, oglądaniu, mierzeniu itp. Nie chcę trafić bubla i tyle. Jak mi się nie spodoba to jej po prostu nie kupię. Ogrywałem G400 kilka razy, ale jeszcze nie Gotha.

Xylo

Post autor: Xylo » 20 sie 2013, 10:51

Jesli chodzi o zakup to zeby wiedziec na co patrzec w gitarze odszukaj na forum dział o konfiguracji/ustawieniach gitary. Masz tam dokladnie opisane jak sprawdzac i na co zwracac uwage ogladajac gitare. Wydrukuj sobie to nawet i lec z tym do sklepu, nie spiesz sie, dobrze obejrzyj. Jak bedzie kiepska popros o inny egzemplarz, nie dawaj sie zbyc sprzedawcy. Nie przejmuj się zarozumiałymi bufonami, rób swoje.

Zawsze warto wydac kase na to co sie lubi wiec kupuj i graj. Szkoda czasu na dalsze ciułanie, uzbierasz to sprzedasz to i kupisz cos lepszego. Ci tutaj "znawcy, milionerzy, o swiatowej sławie gitarzysci" tez kiedys grali na defilach.

Nic nie wiem o czeskich liniach produkcyjnych :wut:

Zar86

Post autor: Zar86 » 20 sie 2013, 11:18

Zrobie jak mówisz Xylo, ale problem jest jeden: to jest ostatni egzemplarz. Nie będzie drugiego.

Xylo

Post autor: Xylo » 20 sie 2013, 11:38

Sa inne gitary, nie dokonuj wyboru zanim wszedłes do sklepu. Najważniejsze jak się gra na instrumencie a nie jaki ma kolor, kształt czy logo na główce. Ograj inne sprzęty. W tanich gitarach jest bardzo nierówny poziom wykonania, czasem uda im sie zrobic nawet prosta gitarę........takiej musisz szukac ale to wymaga czasu. Popros o klucze do regulacji i w/g opisu ustawień z forum podreguluj sobie wysokośc strun, gryf, menzure tak żeby to zagrało jakoś. Gitary w sklepie zwykle nie są ustawione i łatwo się tym zmylić. Weź ściągawke żebys wiedział co masz robić albo niech sklep wezwie pracownika/lutnika i ci podreguluje, czasem maja jakiegoś dłubka do tego.

Do regulacji krzywizny gryfu koniecznie poluzuj struny żebys nie zerwał gwintu na pręcie regulacyjnym, powoli i delikatnie!
Rlyeh pisze:I najwidoczniej 30 lat niczego Cię nie nauczyło, skoro tak piszesz.
Te 30 lat nauczyło mnie nie oceniac ludzi po tym ile maja kasy w kieszeni, jak mają drogą gitarę. Oceniam po tym jak grają ile maja zapału do nauki a przede wszystkim staram sie nie być nadętym burakiem naśmiewającym sie z innych. Nie znoszę chamstwa, tak już mam.... :bad:

Awatar użytkownika
KOKA
Kontakt:

Post autor: KOKA » 21 sie 2013, 13:19

Zar86 pisze:Zrobie jak mówisz Xylo, ale problem jest jeden: to jest ostatni egzemplarz. Nie będzie drugiego.
heh. Tym bardziej bym odpuścił
[url=http://super-stereo.blogspot.com] Super Stereo - zajrzyj na bloga[/url]

Zar86

Post autor: Zar86 » 22 sie 2013, 16:27

Witam. Pojechałem po gitarę, dokładnie obejrzałem i kupiłem. Na razie dobrze się sprawuje, nie mam z nią żadnych problemów. Jak dla mnie rewelacja. Myślę, że trafiłem na bardzo dobry egzemplarz.

igorro

Post autor: igorro » 22 sie 2013, 16:52

Normalka... Wszyscy , którzy kupili Epi mają bardzo dobre egzemplarze.

ODPOWIEDZ