Gitara dla początkującego za około 750 zł

ODPOWIEDZ
SkladakPL

Gitara dla początkującego za około 750 zł

Post autor: SkladakPL » 19 maja 2013, 21:36

Budżet: okolo 750zł
Jak długo gram: na elektrycznej ani razu, na klasycznej spędziłem 6 lat w szkole muzycznej która mi nic nie dała.
Co chcę grąć: rock, reggae, pop ogólnie prawie wszystko
Czy gitara ma być nowa: raczej nowa gdyż mam 15 lat i jestem uzależniony od woli rodziców
Chcę kupować przez Internet: moge, ale mam blisko domu sklep: http://www.artmusic.pl/
Posiadany wzmacniacz: na razie na komputerze potem, może o ile jest dobry z mojego wyczytania roland cube
Dodatkowe preferencje: Bardziej mi się podobają Stratocastery i to w układzie HSS gdyż wyczytałem, że są wszechstronne

PS: wiem tematów jest masa, ale każdy ma własne preferencje i czasami są nieaktualne.
Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
jaqb123

Re: Gitara dla początkującego za około 750 zł

Post autor: jaqb123 » 20 maja 2013, 8:35

Pod te preferencje pasuje Yamaha Pacifica. Więcej informacji jest na forum.

joonecky

Post autor: joonecky » 20 maja 2013, 9:37

Kolega wyżej ma rację, na forum jest mnóstwo o stratach w tym przedziale.
Osobiście uważam, że jeśli masz blisko domu ten sklep to idź do niego i poogrywaj różne wiosła. Widziałem Yamahy i Squaiery Bullety w tym przedziale. Poogrywaj, zobacz co bardziej Ci leży.
Za te pieniądze jeśli idzie o nowe gitary nie ma się za co spodziewać. Może jednak pogadaj z rodzicami, namów ich na używkę. Wtedy miałbyś o wiele więcej ciekawych propozycji.
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

SkladakPL

Post autor: SkladakPL » 20 maja 2013, 17:11

Od miesiąca już siedzę i przed napisaniem postaw właśnie widziałem tą Yamahe bardzo mi się podoba, ale także widziałem Squiera Affinity tylko, że w przypadku squiera wszyscy mówią, że nie wiadomo na jaki egzemplarz się trafii. Zastanawiam się nad jeszcze jedną niepewną ofertą używana gitara z Wrocławia (Ponad 300km ode mnie), czyli vintage vs 6 + roland cube 20x za około 900zł(sprzedaje kolega koleżanki) cały zestaw jest niby 2 letni i zadbany. No i mam dylemat. Pacifica lepiej wygląda i ma hss + mostek ruchomy co z wajchą napewno umili grę, a vintage 2 humbeckery czyli z tego co czytałem słaby jest na cleanie.

joonecky

Post autor: joonecky » 20 maja 2013, 18:10

Najlepiej jakbyś ograł tego Vintage zanim go kupisz. Bo rozumiem, że nie będziesz miał okazji ograć tego konkretnego egzemplarza ze względu na odległość. 900 zł to dobra oferta i warto się nad nią zastanowić. To, że wiosło ma układ hh nie znaczy, że będzie słabe na cleanie, po prostu będzie brzmiało inaczej. Jednak jeśli bardziej pasuje Ci strat to nie ma sensu kupować SG tylko dlatego, że nadarzyła się okazja.
Najlepiej spokojnie czekaj i przeczesuj codziennie allegro w poszukiwaniu używek stratów. Na pewno trafisz jeszcze na niejedną okazję.

BTW. Czerwony to kolor adminów :whistle:
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

Yuan

Post autor: Yuan » 20 maja 2013, 19:04

Przekonaj rodziców do używki ;). Jako, że używaną pacificę/squiera affinity (pacifica ma tego humbuckera na którym Ci zależy, ale squier też fajny, tylko poluj koniecznie na serię affinity) można dostać za ~500zł, to pierwszy bardzo mocny argument pt. "będzie taniej" już masz ;). Ludzie raczej dbają o gitary, a jak nie dbają to widać to na zdjęciach, także nie ma raczej szczególnego ryzyka.

Ten SG to dobra okazja, ale gitara musi Ci się podobać i pasować do tego co grasz (a tutaj bardziej nada się strat).
http://soundcloud.com/dominik-bia-y - posłuchaj w wolnym czasie :)

Awatar użytkownika
jaqb123

Post autor: jaqb123 » 20 maja 2013, 19:28

joonecky pisze:Widziałem Yamahy i Squaiery Bullety w tym przedziale. Poogrywaj, zobacz co bardziej Ci leży.
Ze Squier'ami Bulletami mam same niemiłe wspomnienia. Macałem ze trzy i ani wykonanie, ani dźwięk nie były na przyzwoitym poziomie. Jedyne co mi przypadło do gustu, to bardzo wygodny gryf. Dwa z nich rozstrajały się po dwóch-trzech minutach grania bez używania tremolo.
Jeżeli miałbym kupować Squier'a w tej półce cenowej, to na stówę coś z serii Affinity.
Yuan pisze:pacifica ma tego humbuckera na którym Ci zależy, ale squier też fajny
Squier'y mają również układy HSS.

innszy

Post autor: innszy » 20 maja 2013, 19:33

Tylko pamiętaj że w takich cenach wygląd ma najmniejsze znaczenie. Pamiętaj twoimi priorytetami powinno być brzmienie, wygoda gry oraz jakość.

SkladakPL

Post autor: SkladakPL » 20 maja 2013, 20:03

Tam 100 czy 200 zł nie zrobi mi różnicy, a z nową będę czuł się pewniej 500zł za affinity to trochę za dużo, ostatnio na tablicy widziałem pacifice z grudnia tamtego roku, mało używana w formie nieudanego prezentu, kosztowała 500zł ale odbiór osobisty i za daleko od domu. A jeszcze się zapytam co polecacie wychaczyć używanego za 700-900 złoty? I tak podbijam stawkę do 900.

@edit

Jeszcze dodam, że znalazłem taką ofertę nie wiem czy dobra właśnie, nie zniszczona, a chętnie bym podbił bo 400zł za prawie nówkę używaną ledwie 3 miesiące, to chyba dobra cena? http://allegro.pl/jak-nowa-yamaha-pacif ... 36249.html

joonecky

Post autor: joonecky » 20 maja 2013, 20:38

Nie licz na to, że za 400 PLN wygrasz tą aukcję :grin:
Myślę, że warto włączyć się do walki o nią, ale nie myśl, że kupisz prawie nową gitarę za połowę jej wartości.
Takie życie :cry:
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

innszy

Post autor: innszy » 20 maja 2013, 21:44

Masz jeszcze jeden dzień. Walcz o nią jutro. Przy odrobinie szczęścia zostanie ci na używany piecyk.

Yuan

Post autor: Yuan » 21 maja 2013, 11:15

Ja za swoją dałem jakoś 540 razem z twardym casem, także da się ;). Squier affinity też kiedyś widziałem za <450. Niemniej jednak skoro nowa pacifica kosztuje 1100zł, to i 600 to dobra cena ;). I zostanie na jakiegoś fajnego voxa jeszcze ;).
http://soundcloud.com/dominik-bia-y - posłuchaj w wolnym czasie :)

ODPOWIEDZ