Gitara na początek (najlepiej jak najtaniej)

ODPOWIEDZ
Kenneth

Gitara na początek (najlepiej jak najtaniej)

Post autor: Kenneth » 05 maja 2013, 18:59

Budżet: maksymalnie 750zł ale wolałbym jak najtaniej
Jak długo gram: Nigdy nie grałem
Co chcę grąć: coś w stylu Linkin Park, lżejsze utwory Metallici (np nothing else matters), Green Day. Raczej wolę lżejsze. Ogólnie to kocham dźwięk gitary która gra główny riff w whiskey in the jar Metallici.
Czy gitara ma być nowa: Nowa
Chcę kupować przez Internet: Może być
Posiadany wzmacniacz: Nie mam wzmacniacza. Planuję grać przez kompa. Myślę o kupnie gry Rocksmith bo tam jest emulator pieca no i przy okazji można coś się nauczyć grać
Dodatkowe preferencje: w sumie to żadne. No może wygląd, kształt stratocasterów mi się podoba

Ogólnie to myślałem nad Cort X3 i Cort Katana KX5.
Cort X3 chyba fajny jest. Ma nieruchomy mostek i fajnie wygląda ^^
Katana trochę droga no ale jeśli jakoś strasznie znacząco jest lepsza od reszty gitar to wyskrobię ostatnie grosze na nią. Ale tylko pod warunkiem, że będzie rzeczywiście dużo lepsza.

innszy

Re: Gitara na początek (najlepiej jak najtaniej)

Post autor: innszy » 05 maja 2013, 21:16

Wytłumaczę ci jedną rzecz. W takiej cenie warto kupowac używane gitary, nie przepłacasz forsy, najczęściej dostajesz już gitarę która przeszła swoje i jest pewna. Zawsze jest to jakieś ryzyko ale gdy kupuje się gitarę w takich cenach myślę że kupienie nowej to większe ryzyko. I może ci jeszcze na jakiś piecyk zostanie.

Co to gitar to Cort Katana będzie dobry na początek, Też fajną gitarką jest Dean Vendetta.

Awatar użytkownika
ptrz666

Post autor: ptrz666 » 11 maja 2013, 13:58

Ew. trochę dozbierać do vintage v100, squiera classic vibe stratocasterka... ;)

CV to już też fajne wiosełka.
♥             ♦             ♣             ♠

Poke666

Post autor: Poke666 » 19 maja 2013, 12:56

jeśli koniecznie chcesz nową to możesz wziąć Epiphone Les Paul Special II, choć szczerze powiedziawszy polecam dołożyć 2 stówki i ma się już Epiphone Les Paul 100 (niby nic, ale różnica przeogromna) Sam kupiłem "setkę" w swoich początkach i do dziś na niej pykam, jak na swoją cenę (900zł) gitarka jest mistrzowska ;]

tarzan233

Post autor: tarzan233 » 21 maja 2013, 20:40

Mam problemy z czytaniem i nie wiem co to regulamin forum, napiszę kolejny post dopiero jak się z nim zaznajomię.

Gratis ostrzeżenie za spamowanie ogłoszeniem gdzie popadnie. Bs69

ODPOWIEDZ