Gitara na początek do 600 zł (rock/metal)

ODPOWIEDZ
Daemon009

Gitara na początek do 600 zł (rock/metal)

Post autor: Daemon009 » 25 mar 2013, 21:30

Witam

Rozglądam się za tanią, ale przyzwoitą gitarą elektryczną do użytku domowego.

-Na kupno mogę przeznaczyć ok. 600- 700 zł (narazie bez pieca).
-Gram na gitarze (tylko klasycznej) od 2 lat. Nie chodziłem jeszcze na kurs (korzystałem z interentowych samouczków).
-Wolałbym, żeby była to nowa gitara, ale używaną też nie pogardzę (czuję, że w tym przedziale to jedyne wyjście).
-Chciał bym grać na niej muzykę rockową, a czasem metalową. Generalnie zalezy mi na cięższych brzmieniach. Moje ulubione gatunki to metal progresywny i post punk.
-Co do dodatkowych preferencji, to mogę się tylko wypowiedzieć w kwestii wyglądu. Najbardziej podobałaby mi się gitara w stylu Gibsona Explorera, ale ten aspekt ma akurat najmniejsze znaczenie. Liczy się przede wszystkim jakość i brzmienie samego sprzętu, jakkolwiek by on nie wyglądał.
-Wolałbym kupić w jakimś sklepie, żeby mieć okazję uprzedniego przetestowania, ale jakby nie było takiej opcji, albo jakby ktoś miał np. jakiegoś "pewniaka" w zanadrzu, to mogę kupić przez internet.

Poza tym:
-Nie mam pieca. Narazie będę próbował grać na komputerze, ale w przyszłości chętnie zakupię porządny wzmacniacz.
-Rodzaj drewna nie ma dla mnie znaczenia.
-Decha- najlepiej solid body, ale tu też jestem otwarty na inne propozycje.
-W kwestii przetworników wiem tylko, że do cięższej muzyki potrzebne są humbuckery. Nie wiem jednak czym się różnią poszczególne układy i raczej nie robi mi to żadnej różnicy.

Awatar użytkownika
Shadows

Re: Gitara na początek do 600 zł (rock/metal)

Post autor: Shadows » 25 mar 2013, 21:44

Poszukaj na allegro corta kx5 katana
ewentualnie jakiegoś schectera lub bc. Richa.
[i][b]Dream on[/b][/i], po prostu [i][b]Dream on[/b][/i] .

[b]Epiphone g400/Jay Turser JT300m[/b] +[b]merlin hellfire[/b] ---> [b]vox ad50vt-xl[/b]

innszy

Post autor: innszy » 25 mar 2013, 21:52

Albo Deana Vendette 1.0

rusi
Zasłużony

Post autor: rusi » 25 mar 2013, 22:00

http://allegro.pl/gitara-slammer-xp1-ja ... 49129.html

Chciałeś Explorera - mówisz, masz. Sprawdzona firma, przyzwoita jakość i brzmienie w tej cenie. Co prawda aukcja zakończona, ale odezwij się do sprzedawcy czy wystawi jeszcze raz za umówioną kwotę (za jakieś 500 powinien na luzie).
http://www.facebook.com/Wparkustraszy?fref=ts
http://soundcloud.com/wparkustraszy/

Daemon009

Post autor: Daemon009 » 25 mar 2013, 22:20

rusi pisze:http://allegro.pl/gitara-slammer-xp1-ja ... 49129.html

Chciałeś Explorera - mówisz, masz. Sprawdzona firma, przyzwoita jakość i brzmienie w tej cenie. Co prawda aukcja zakończona, ale odezwij się do sprzedawcy czy wystawi jeszcze raz za umówioną kwotę (za jakieś 500 powinien na luzie).
Fajny ten Slammer :D. Tej marki wcześniej nie znałem. Wiele dobrego słyszałem też kiedyś o Corcie KX-5 i nie wiem która gitara będzie lepsza pod kątem wykonania, trwałości i jakości dźwięku ?

(Nie chcę tez tak od razu ulegać swojemu upodobaniu do Explorera ;P)

Daemon009

Post autor: Daemon009 » 26 mar 2013, 8:54

Byłem ostatnio w swoim lokalnym sklepie i testowałem Corta KX-5 oraz Corta M200. Oba były naprawdę dobre, ale trochę lepiej grało mi się na KX-5. M200 też okazał się bardzo ciekawy, no i jest tańszy :) Chyba jednak wybiorę któryś z tych dwóch...

-- 30 mar 2013 23:28 --

Kupiłem jednak Katanę KX5. Narazie gram przez Guitar Rig 5. Mam z tą gitarą tylko taki problem, że potencjometr głośności trzeszczy, kiedy nim krecę. W skrajnych punktach trzask jest najgłośniejszy i najbardziej irytujący. Nie zaobserwowałem wcześniej czegoś takiego grając na wzmacniaczu przy kupnie. Czy możliwe jest, że owe trzaski są efektem ubocznym grania na gitarze przez komputer ? No a może z samym pokrętłem jest coś nie tak ?

P.S. Moja karta dźwiękowa to Creative Sound Blaster X-Fi 5.1 USB, a głośniki : Creative Gigaworks T20.

Hehehe

Post autor: Hehehe » 29 kwie 2013, 23:49

Ja uważam, że trzeba czytać regulamin i nie bawić się w kryptoreklamę. Permban. Bs69

ODPOWIEDZ