Schecter Omen 6 czy B.C.Rich Warlock

Magic

Schecter Omen 6 czy B.C.Rich Warlock

Post autor: Magic » 12 mar 2013, 22:59

Witam,
ostatnio zastanawiam się nad zakupem pierwszej gitary elektrycznej, na akustycznej gram blisko 2 lata, myślę że coś tam potrafię.
W pewnym sklepie wypatrzyłam dwie interesujące gitary chyba całkiem niezłe jak na początek [wymienione w temacie]. Mam do wydania 1k czyli mieszczą się obie w budżecie.

Sądzę, że jednak wybór jest przesądzony [Schecter], ale chcę poznać wasze opinie co do tych gitar, słabe i mocne strony.
Pozdrawiam.

SeeN

Re: Schecter Omen 6 czy B.C.Rich Warlock

Post autor: SeeN » 13 mar 2013, 6:55

A co masz Zamiar grać ?
[img]https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRSkxuwbMVWa3oySKnMVsKQcvf3vHBCAyYFJWay4T_EBf7Q9Ji5[/img]

Magic

Post autor: Magic » 13 mar 2013, 19:04

A tak, zapomniałam o tym napisać.

Głównie chodzi mi o metal, nawet nie heavy, ale bardziej thrash, black czy speed.
No i sądzę, że póki co to bardziej się na rytmikę nastawiam.

SeeN

Post autor: SeeN » 13 mar 2013, 19:25

W takim razie polecę Ci Corta Katane . Idealny do metalu i tani :)
[img]https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRSkxuwbMVWa3oySKnMVsKQcvf3vHBCAyYFJWay4T_EBf7Q9Ji5[/img]

Magic

Post autor: Magic » 13 mar 2013, 21:39

Polecasz mi Corta Katanę, bo inni Ci ją polecili? Poza tym prosiłam o wyrażenie opinii odnośnie dwóch gitar z tematu.

BTW Katanę już miałam proponowaną, dopóki nie pojawił się Schecter, sądzę, że to jest dużo lepsze rozwiązanie, a skoro mam niejako większy budżet niż trzeba na Katanę, to wolę przeznaczyć na coś lepszego.

rusi
Zasłużony

Post autor: rusi » 13 mar 2013, 21:59

Skoro masz 1k do wydania to szukaj używki Schectera Demon, jeszcze większy wygar i więcej mięcha z tego wyciągniesz. Omen 6 to półka jakościowa w sumie taka sama jak Katana. Można lepiej przeznaczyć tą kasę. Jeśli nie boisz się używanych sprzętów (a nie ma się czego bać ), to poszukaj wśród koreańskich Jacksonów, można znaleźć naprawdę coś ciekawego. Jeszcze co do Schecterów - te gitary mają spore gryfy, musiałabyś sobie ograć żeby sprawdzić czy będzie dla Ciebie wygodny.
http://www.facebook.com/Wparkustraszy?fref=ts
http://soundcloud.com/wparkustraszy/

Buszu

Post autor: Buszu » 13 mar 2013, 22:03

Mam warbeasta podstawowego, a to w sumie to samo co warlock więc podzelę się nieco doświadczeniami. Otóż dość dużym mankamentem tej gitary jest gra na stojąco - wbrew opinii wg mnie szeroki pasek wcale nie poprawia znacząco komfortu. Wiele osób narzeka też na kształt, że niby niewygodnie na siedząco, ja tego nie zauważyłem. To w sumie pierdoły, ale niektórych mogą irytować więc warto zaznaczyć. Poza tym, moja wyprodukowana w indiach(albo indonezji) wygląda dobrze, nie dopatrzyłem się większych wad jeśli chodzi o wygląd. Brzmienie również całkiem fajne jeśli chodzi o metal. Mam teraz kopie LP od Jaya Tursera i mogę stwierdzić że lipowy bc rich brzmi znacznie ciemniej. Jeśli chodzi o bluesa itp, wg mine spisuję się on dość słabo, ale w końcu nie po to został stworzony.Dodam jeszcze, że kumple również posiadali wiosła tej firmy (konkretnie ironbird podstawowy i sygnatura Kinga ze Slayer) i również wg mnie były wykonane na przyzwoitym poziomie, a z tego co pamiętam to ten ironbird był z chin jeśli ma to dla Ciebie znaczenie.
Schectera nie znam, ale cieszy się dobrymi opiniami. Nie mniej jednak myślę, że na forum znajdzie się ktoś, kto w tej cenie poleci Ci coś lepszego.

EDIT: Co do mojego ostatniego zdania - chociażby @Rusi, który to mnie ubiegł nawet ;]

Magic

Post autor: Magic » 13 mar 2013, 22:20

Ograłam dwa Schectery, Omen 6 i wydaje mi się że Demona, ale nie pamiętam. Szerszy gryf i większa masa to nie problem, w ogóle nie czułam różnicy, jednak na tym rzekomym Demonie (muszę sprawdzić) lepiej się grało. Jeszcze co do nich popytam.

A propos Warlocka, już go porządnie ograłam, ale tylko na siedząco. Z kształtem problemów nie ma, rzekłabym, że jest nawet całkiem wygodny. Brzmienie spoko, wygląd też i bla bla bla, ale naczytałam się wielu złych opinii a propos Warlocka i ogólnie b.c. Rich, więc odrobinkę od tego wyboru mnie to odciągnęło.

Jeszcze popytam się odnośnie innych gitar, ogółem dzięki za rady.

rusi
Zasłużony

Post autor: rusi » 13 mar 2013, 22:44

Btw pasował Ci Warlock ale odciągnęły Cię opinie innych? Przecież to Tobie ma pasować. Jeśli brzmienie było spoko, był całkiem wygodny i wykonaniem nie straszył, to why not? Jeśli miałaś jakieś wiosło w łapie i Tobie podchodziło to olać opinie innych. :wink:

Magic

Post autor: Magic » 13 mar 2013, 23:30

Chodzi głównie o to, co dzieje się z takowym Warlockiem po mniej więcej roku. Jakość tych gitar nie jest wysoka, więc samemu można wywnioskować, że długo nie pociągną. Głównie to mnie przeraża. Na pierwszym elektryku chciałabym pograć co najmniej 3 lata, a nie żeby rozpadał mi się w rękach. Poza tym nie grałam na stojąco, a mawiają ludzie, że te gitary są źle wyważone i gryf opada na dół, więc to kolejny minus dla Warlocka. Jednak jeszcze się podowiaduję dokładniej i wszystkich kandydatów ogram.

rusi
Zasłużony

Post autor: rusi » 13 mar 2013, 23:37

Jeśli uważnie obejrzysz gitarę przed zakupem, sprawdzisz wykonanie i ogólnie poczytasz trochę na temat tego jak się nie naciąć, to wątpię żeby rozpadła Ci się po roku grania, nie wszystkie Warlocki przedstawiają złą jakość przecież. Chyba, że masz zamiar wbijać nią gwoździe czy coś :wink: Co do grania na stojąco - może zabierz ze sobą pasek na ogrywanie i po kolei sprawdzaj jak Ci leżą konkretne modele? Może obsługa sklepu nie będzie patrzeć na to krzywym wzrokiem, uśmiechnij się ładnie i spytaj czy możesz tak sprawdzić i powinno być okej.

Buszu

Post autor: Buszu » 13 mar 2013, 23:45

Ja swojego warbeasta kupiłem w 2008, w wakacje dokładnie. Co prawda od roku nie jest praktycznie używany, i w toku studiów różnie ta moja gra wyglądała, ale jedyny problem jaki miałem z nim do tej pory to gniazdo jack. Mianowicie odginała się ta blaszka wewnątrz, ale rozkręcić i zgiąć odpowiednio to żaden problem. No i takie smaczki chyba mogą się zdarzać w tej półce cenowej.

Magic

Post autor: Magic » 13 mar 2013, 23:45

No akurat ten mój wypatrzony Warlock miał niewielki uszczerbek w korpusie, w sumie to by posłużyło za spory rabat ;)
Gitarę mam zamiar kupić w sklepie (właściwie to przypomina jakiś komis czy coś, zbieractwo, nówek tam się nie znajdzie), w którym jestem stałą klientką, raczej nic przeciwko testowaniu nie mają.

Ale chyba zrobię jak piszesz i nie skażę tego biednego Warlocka od razu na potępienie, ogarnę go z każdej możliwej strony i się zobaczy. W razie czego mam 3 plany awaryjne, więc luzik.

Magic

Post autor: Magic » 10 kwie 2013, 8:42

Jednak zakupiłam Schectera Omen-6, mimo że miałam nawet do wyboru Demona - jakoś lepiej się grało. Nieważne.

Nie robiąc nowego bezsensownego tematu, skorzystam z tego. Chcę się Was zapytać jak (mając tylko do dyspozycji piecyk za 300zł) ustawić brzmienie gitary tak, by brzmiała jak gitara Metalliki z lat 80. (jak na albumach Master of Puppets i ...And Justice for All). Na którym grać przetworniku, jak ustawić gain, tramble i bass na piecu i tym podobne rzeczy.

Z góry wielkie dzięki!

Awatar użytkownika
michugroove

Post autor: michugroove » 11 kwie 2013, 10:46

Co to znaczy piecyk za 300 zł? Weź do ręki gitarę, podłącz to wzmaka i kręć gałami aż osiągniesz satysfakcjonujące brzmienie. Innej rady na to mnie ma.
Ibanez SZR520 >Morley Pro Series Wah>Joyo JF-01 Vintage Overdrive>Fender Roc Pro 700

ODPOWIEDZ