BC Rich revenge warlock czy epiphone g400pb ?

ODPOWIEDZ
wi3err

BC Rich revenge warlock czy epiphone g400pb ?

Post autor: wi3err » 17 lut 2013, 2:01

Witam
Jestem nowy na forum ,szukam gitary elektrycznej do 1000 zł, moją uwagę przykuły dwie wymienione w temacie. Jestem nowicjuszem,moja przygoda z gitarą elektryczną zaczęła się około rok temu, do tej pory grałem na taniej replice stratocastera marki gladius. Mój wzmacniacz to roland cube 40xl . Preferuję hard rock/heavy metal, chciałbym grać piosenki zespołów takich jak min. Guns N' Roses, Metallica czy Motorhead. Jestem otwarty na wszelkie propozycje, moje wymagania to : nowa gitara i możliwość obejrzenia/ogrania wiosła przed zakupem. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Yuan

Re: BC Rich revenge warlock czy epiphone g400pb ?

Post autor: Yuan » 17 lut 2013, 10:32

Zainwestuj w używaną Vintage v100, będzie o NIEBO lepsza od tych propozycji co podałeś :). Nie martw się o to, że są używane, tak naprawdę te gitary są więcej warte niż ich nowe odpowiedniki. Nie przejmuj się też problemami przesyłki, ludzie dobrze pakują gitary, a kurierzy dbają o przesyłki, no i zawsze można ubezpieczyć, a to nie kosztuje wiele ;). Do muzyki którą grasz będzie jak znalazł :).

http://allegro.pl/vintage-v100-dodatki- ... 74022.html
http://tablica.pl/oferta/vintage-v100bb ... 096c7;r:;s: - tylko poproś koniecznie o założenie aukcji na allegro, żeby Cię gościu nie wyrolował, chyba, że masz możliwość osobiście podjechać

W tej pierwszej gościu nie wysyła, ale jest fajny klip z możliwościami więc posłuchaj sobie ;).
http://soundcloud.com/dominik-bia-y - posłuchaj w wolnym czasie :)

wi3err

Post autor: wi3err » 17 lut 2013, 11:16

Klip pokazuje,duże możliwości tej gitary jednak jest jedna przeszkoda. Nigdy nie podobały mi się les paule :oops: . Myślałem oprócz gitar które podałem myślałem też nad jakimś ibanezem, ale nie znam sie na nich. A jeśli chodzi o przesyłkę nie boję się o problemy,wielokrotnie kupowałem przez internet i nigdy nie było problemów, chciałbym po prostu sam ograć gitarę ,sprawdzić czy mi pasuje itp

Awatar użytkownika
michugroove

Post autor: michugroove » 17 lut 2013, 12:30

Ja bym tak nie gloryfikował Vintage V100. I z tymi kurierami o zdrowo przegiąłeś Yuan. Jeśli nie chcesz LP to jest sporo ciekawych gitar do 1000zł. Wiadomo budżet nie jest wielki ale da się znaleźć ciekawe egzemplarze, ale gitar używanych. Chętnie przejrzał bym allegro, ale nie wiem czemu nie chce mi działać. Jeśli chodzi o Ibanezy, to wiele wioseł ich produkcji do 1000 zł to słabe gitary tym bardziej nowe. Z używanych mogę polecić Ibaneza SZR520, na prawdę dobrze wykonana i przyzwoicie brzmiąca konstrukcja, również bardzo wygodna. Z nowych gitar do 1000 zł, warto zwrócić uwagę chyba jedynie na Corta Katanę, ale używkę kupisz za 500-600 zł, więc po co przepłacać?
Tutaj masz coś podobnego do LP ale nie do końca, nówkę ze skazą masz za 999 zł, czyli mieści się w budżecie, a to na prawdę fajne gitary, mnie bardzie przypasowało niż V100. http://www.bigbeat.pl/gitara/gitary/git ... 7-bk-8738/
Ibanez SZR520 >Morley Pro Series Wah>Joyo JF-01 Vintage Overdrive>Fender Roc Pro 700

wi3err

Post autor: wi3err » 17 lut 2013, 12:43

Znalazłem na guitarcenter.pl nową Katanę za 669zł. Cena przyzwoita. Jeśli chodzi o gitary używane naprawdę wolałbym, żeby była to ostateczność. A co myślicie na temat gitar w temacie. Mieszczą się w budżecie i podobają mi się, ale czy są coś warte?

Yuan

Post autor: Yuan » 17 lut 2013, 13:57

Gloryfikować, czy nie, ciężko ją raczej porównywać z epiphone g400 po prostu ;). Co do katany to też nad nią myślałem, polecane wiosełko no i może ją po prostu kupisz w sklepie tak jak chcesz ;). Myślę, że ze sprowadzeniem nie powinno być problemów nawet jakby na stanie nie mieli. Zmienisz sobie kiedyś przetworniki na markowe i będzie pasowało jak ulał ;).
http://soundcloud.com/dominik-bia-y - posłuchaj w wolnym czasie :)

wi3err

Post autor: wi3err » 17 lut 2013, 14:20

Czyli spośród : warlocka, g400 i katany najlepiej wybrać katanę,tak ?

Awatar użytkownika
michugroove

Post autor: michugroove » 17 lut 2013, 18:11

Szkoda marnować kasę na nowe wiosło, ale jak musisz, dla mnie jedyne uzasadnienie to zakup na raty. Katana z tych wszystkich to najrozsądniejszy wybór.
Ibanez SZR520 >Morley Pro Series Wah>Joyo JF-01 Vintage Overdrive>Fender Roc Pro 700

wi3err

Post autor: wi3err » 17 lut 2013, 19:16

Szczerze mowiac bardziej podoba mi sie bc. Czytalem ze montuja w nim przetworniki ,ktore mozna znalezc w drozszych modelach. Co konkretnie przemawia za tym,zeby zamiast warlocka brac katane/

ODPOWIEDZ