Stratocaster lub Telecaster do 1000 zł

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomaszenko10

Stratocaster lub Telecaster do 1000 zł

Post autor: tomaszenko10 » 23 sty 2013, 18:08

Witam! No więc:

- Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary - jakieś 700-800 zł

- Czyś nowy/a w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz) - na gitarze gram już jakieś 5 lat, w domu mam już Flame Les Paul III

- Chcesz używaną gitarę czy nową - zdecydowanie używaną, tylko taka wchodzi w grę

- Co chcesz grać - Flame mam bardziej do rocka, metalu a tej potrzebuje do bluesa, reggae i indie rocka

- Czy masz jakieś dodatkowe preferencje - chciałbym żeby to był telecaster lub stratocaster bo wiem ze na tych wiosłach mogę ukręcić interesujące mnie brzmienie

- Czy masz zamiar kupować przez internet - tylko przez internet bo nie mam innych możliwości

To tyle ode mnie. Bardzo proszę o jakieś rady ;).
"Gdyby Jezus zstąpił dziś na ziemię zostałby zabity przez CIA, lub FBI z powodu strachu przed przejęciem kontroli" - Serj Tankian

Awatar użytkownika
ptrz666

Re: Stratocaster lub Telecaster do 1000 zł

Post autor: ptrz666 » 24 sty 2013, 14:52

Jak tylko będzie okazja na Classic Vibe telecaster to bierz, rewelacyjne wiosełka. ;)
♥             ♦             ♣             ♠

Yuan

Post autor: Yuan » 24 sty 2013, 19:17

Gitar lutniczych noname nie kupuje się w ciemno ;). Chyba, że kolega jest akurat z okolic Ciechanowa i mógłby ograć ale wątpie...
http://soundcloud.com/dominik-bia-y - posłuchaj w wolnym czasie :)

Dario76

Post autor: Dario76 » 25 sty 2013, 0:25

Yamaha pacifica 302s. To telecaster. Nowych nie ma, bo od 1999r. są już nieprodukowane. Na allegro czasem się zdarzają do ok. 1 tys., na ebayu w okolicach 200-400$. Mimo, że
budżetówka made in Taiwan, w porównaniu ze Squierami o agathisowych korpusach to wyższa półka (a już na pewno inna epoka). Jak trafisz na egzemplarz w dobrym stanie, to bierz. W tych pieniądzach trudno o lepszego tele. Pozdrawiam.

Pelo

Post autor: Pelo » 06 kwie 2013, 20:36

Podpinam się, bo po co zaśmiecać forum.

- Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary.
1000 zł, ale to w ostateczności, najlepiej mniej.
- Czyś nowy/a w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz).
Gram, gram, już od jakiegoś czasu.
- Chcesz używaną gitarę czy nową.
Oczywiście używka.
- Co chcesz grać.
Hmmm...funk, jazz, blues, rock, reggae..no dobra metal odpada, nawet teraz jak mam możliwości to tego nie gram.
- Czy masz jakieś dodatkowe preferencje.
Nie chcę w nią zbytnio inwestować. Nie gra roli dla mnie wiek. Tylko w przypadku strata układ SSS. Właściwie rozglądam się za Squierami koreańcami lub japończykami.
- Czy masz zamiar kupować przez internet.
Yhym, zgadza się, tylko słabo wypada, że najczęściej oferty, które mnie interesują są setki kilometrów ode mnie, więc nie mam jaki ich ograć.

I pytanie: za jakie pieniądze opłaca się kupić squiera koreańczyka lub japońca? (tak w przybliżeniu, bo jest czasami spory rozstrzał cenowy, jak tak patrzę po ofertach)

joonecky

Post autor: joonecky » 06 kwie 2013, 21:05

http://allegro.pl/gitara-vintage-v6-ssb ... 74462.html - tutaj masz Vintage "ulepszonego" Merlinem. Może byś się ugadał ze sprzedawcą i kupił poniżej 800 zł.
Co prawda układ jest S-S-H, ale Humb pod mostem może przydać się do rocka.
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

Kolumbijczyk

Post autor: Kolumbijczyk » 06 kwie 2013, 21:06

Squiery, Japończyki lub Koreańce to dobry wybór ewentualnie używki z serii Classic Vibe, tele jest wybitne, grałem i sam sobie takie sprawię chyba, że mnie pokusi od razu więcej wyłożyć i jakiegoś Fendera kupić :)

Pelo

Post autor: Pelo » 06 kwie 2013, 21:45

Co do humbów - miałem swojego czasu Pacyfkę z układem SSH, było okej, ale bardziej mi zależy na brzmieniu singla pod mostem.

Trza się czaić, bo bieda z tym na razie. A w jakiś konkretne serie się pakować?? W sensie S, czy CN? Taki dobór ma sens?

ODPOWIEDZ