Gitara elektryczna - jaka?

gludyt

Re: Gitara elektryczna - jaka?

Post autor: gludyt » 15 lip 2010, 13:19

gludyt pisze:A o co mógłbym się zapytać sprzedawcy w muzycznym przy wyborze gitary ? Co jest najważniejsze? sorry za te pytania...
nie chcę zostać oszukany przez sprzedawce jak kiedyś....

Awatar użytkownika
Maudus
Zasłużony

Post autor: Maudus » 15 lip 2010, 13:41

Nie pisz posta pod postem, a tym bardziej trzech.. Nie pytaj sprzedawcy o nic, bo oni najczęściej chcą sprzedać towar.. Po prostu weź gitarę do ręki, sprawdź, czy nie brzęczy na progach, sprawdź stroikiem czy stroi, podepnij do wzmacniacza, sprawdź jak brzmi, czy nic nie trzeszczy itd.. Zobacz też, czy gryf jest prosty, a progi dobrze nabite...
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie!

Awatar użytkownika
mewash
Doradca
Doradca

Post autor: mewash » 15 lip 2010, 14:02

gludyt pisze:
gludyt pisze:A o co mógłbym się zapytać sprzedawcy w muzycznym przy wyborze gitary ? Co jest najważniejsze? sorry za te pytania...
nie chcę zostać oszukany przez sprzedawce jak kiedyś....
Możesz się zapytać, czy nie dałoby się zejść nieco z ceny :) Czasami się udaje... Poza tym rady Maudusa są ze wszech miar słuszne.
Fender Mark Hoppus Jazz Bass => Korg Pitchblack => Tech 21 VT Bass => BBE Sonic Stomp => Peavey Tour 450 + Ashdown Mag 410T

Fender Modern Player Jaguar => Laney Cub 12

Awatar użytkownika
Maudus
Zasłużony

Post autor: Maudus » 15 lip 2010, 19:45

Haha! Mewash - o tym zapomniałem - czasami daje się nawet 100-150 zł z ceny zejść :D
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie!

Kate

Post autor: Kate » 28 lip 2010, 13:22

Uznałam ,że nie będę robiła nowego tematu tylko zadam pytanie tutaj jeżeli robię źle to przepraszam. Otóż gram na gitarze akustycznej i chce przejść teraz na elektryczną. Bardzo interesuje mnie model Les Paul i oczywiście na razie nie ma niestety mowy o oryginalnym Gibsonie... ale raczej o jakieś kopi takiego typu gitary.Znacie może jakieś ? Dodam że owszem widziałam różne na allegro ale o kupowaniu tam nie ma mowy.

A tak w ogóle to witam wszystkich;)
''Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.''

Awatar użytkownika
zombiak
Doradca
Doradca

Post autor: zombiak » 28 lip 2010, 13:28

Kopii Les Pauli jest jak psów, od śmieci za 300 zł po japońskie stare kopie za 2 - 3 tysiące. Powiedz lepiej ile możesz wydać na ten biznes. Generalnie to, że nie chcesz kupować na allegro raczej będzie przeszkodą bo w sklepach dominują marne chińskie kopie od Epiphone, czasem się jakiś Vintage znajdzie - ale dalej nie jest to tak rozpowszechniona marka jak Epi. Tymczasem za allegro można czasem złapać za mniej niż tysiąc złapać koreańskiego/czeskiego Epiphona który już jest sensowny, albo taniej złapać Vintage i wymienić przetworniki na coś lepszego.
Ibanez Artist MIJ / Squier Jagmaster MIJ / Umu WH-10 / T-Rex Mudhoney / Egnater Tweaker

Awatar użytkownika
Desiree

Post autor: Desiree » 28 lip 2010, 21:41

albo fajnego japońca, zdarzają się corty m'ki to też Les Paulowate, Dean'y Cadillac'y. Opcji jest w cholerę i trochę. Może załóż nowy temat z taką ankietką, która jest zamieszczona w przyklejonym temacie? o to mi chodzi dokładnie: http://forum.magazyngitarzysta.pl/viewt ... =32&t=7905

Albo podaj chociaż co chcesz grac i ile masz kasy.
Dziś jesteśmy tymi ludźmi, przed którymi ostrzegali nas rodzice.

Kate

Post autor: Kate » 29 lip 2010, 8:47

Ok :)
- Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary.
No tak do 1000zł
- Czyś nowy/a w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz).
Gram od roku na gitarze akustycznej.
- Chcesz używaną gitarę czy nową.
Tutaj zasadniczo mi wszystko jedno może być używana.
- Co chcesz grać.
Coś na wzór Slasha , Metallicy itp.
- Czy masz jakieś dodatkowe preferencje.
Zależy mi na Les Paul.
- Czy masz zamiar kupować przez internet.
Tak
''Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.''

Marshall

Post autor: Marshall » 29 lip 2010, 9:14

Vintage V100 chyba będzie najlepszym rozwiązaniem. Na allegro nowy chodzi po 1200 zł.
i poczytaj forum bo były już podobne tematy.

Awatar użytkownika
Desiree

Post autor: Desiree » 29 lip 2010, 15:12

Rzeczywiście, dośc klasyczne wymagania ;) Poczytaj inne tematy, jak chcesz to napisz mi priva, sam ostatnio szukałem Les Paul'i, mogę coś dopomóc :)
Dziś jesteśmy tymi ludźmi, przed którymi ostrzegali nas rodzice.

Kate

Post autor: Kate » 30 lip 2010, 8:00

Ok:) Dziękuje wam bardzo za pomoc.

franka

Post autor: franka » 10 sie 2010, 22:29

Witam. Spodobała mi się gitara elektryczna mayones http://allegro.pl/item1182416983_mayone ... yczna.html warto kupować? Słyszałam że mayonesy są dobre na początek. Nie moge wydać za dużo. Jestem fanką hard rocka i to właśnie chciałabym grać. Gitara ma ok. 8 lat. Proszę o radę :)

ODPOWIEDZ