gitara do bluesa do 800 zł.

ODPOWIEDZ
gvintoo

gitara do bluesa do 800 zł.

Post autor: gvintoo » 27 cze 2010, 6:33

Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary.
Jak w temacie, do 800. Możliwe mniej, zależy mi przede wszystkim na dobrej desce, natomiast z elektroniką, cóż... najchętniej kupiłbym jakiegoś wypatroszonego LP, a resztę budżetu przeznaczył na sensowne przetworniki.
Czyś nowy/a w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz).
Na klasyku od niepamiętnych czasów, na elektrycznej od czterech lat.
Chcesz używaną gitarę czy nową.
Bezwzględnie używaną.
Co chcesz grać.
Bluesa.
Czy masz zamiar kupować przez internet.
Nie wykluczam.
jaki masz piec (jeśli masz)
Marshalla MG15. Gram jednak raczej "do komputera", przez multi digitech rp100.
preferowany układ przetworników (jeśli wolisz np. HH od SHH), ich rodzaj/model i tak dalej.
HH z rozłączanymi cewkami (ew. rozłączanie zrobię sobie sam).
Co mam?
Drewno z Corta g200 z elektroniką BC Rich BDSM (spotykane choćby w ASM) w dość pokręconym układzie. Dużo mięsa, szukam zatem czegoś łagodniejszego.
Dodatkowe preferencje
Stały most.

co znalazłem?
Cort EVL Z4 - marka mi znana i lubiana, no i niezła elektronika. Może twórcy nie projektowali jej z myślą o bluesie, ale z czegoś takiego powinienem ukręcić oczekiwane brzmienie.
Samick AV7 - marka kompletnie mi nieznana, czytałem trochę dobrych opinii - ale jakoś nie mam do tego zaufania, szczególnie gdy ktoś wystawia opinię zaczynając od słów "nie miałem nigdy w rękach tej gitary, ale...".
Dean Evo XM, Washburn WI24, Samick UM1 - w tej cenie elektronika zapewne od razu pójdzie pod nóż, bo nie spodziewam się po niej absolutnie niczego. Ale jeśli gryf wygodny, a progi nie kaleczą palców, to jestem gotów się zdecydować.
Cort Z42 - chyba jak wyżej, wydaje mi się że ma to Powersoundy.
Ibanez GART60 - rzucił mi się swego czasu w oczy, miał to ktoś w łapie? Co z nim nie tak, że nowy stoi poniżej 800zł?
Cort Z44 - z przetwornikami Mightymite. Niestety nie wiem o nich zbyt wiele.
No i oczywiście Epiphone LP100 - używany zmieści się w budżecie.

Podsumowując, kluczowe jest dla mnie drewno i jakość wykonania gryfu, nabicie progów itp. Fajną rzeczą byłby dobry sustain, niestety niewiele wiem o gatunkach drewna i ich wpływie na brzmienie - jednak przy stałym mostku to nawet w tym budżecie myślę że dam radę coś fajnego ukręcić.
Oczywiście nie ograniczam wyboru do przedstawionej listy - na pewno pod moje oczekiwania podpadnie też jakiś Mayones, albo inna gitarka o której istnieniu nigdy nie wiedziałem.

Awatar użytkownika
anikton

Re: gitara do bluesa do 800 zł.

Post autor: anikton » 27 cze 2010, 19:29

Mightymite fajne przeytworniki powiem.
Nie rozwazales Telecastera do Bluesa?
[color=#004000]Hamer Californian[/color]/[color=#404000]Fender Koa/[/color][color=#804000]Fendki MiM/MiJ/Squiery MiJ/MiK[/color]Yamaha 821dx/RGX321/Yamaha Telecaster 302- co nie mam, sprowadze ;)

bejton
Doradca
Doradca
Kontakt:

Post autor: bejton » 27 cze 2010, 19:31

Ja bym brał Katane ze względu na przystawkę: )
http://betonowo.wordpress.com/ - wejdź, poczytaj, jeśli fajne - pochwal się znajomym [b](last update: 12-02-2013)[/b]
[url=https://register.perfectworld.com/bl_splash/6a5394a2e31e00766132eb7b89d8e38b]Jakby ktoś chciał dobrego FPS F2P, ale nie P2Win[/url]

gvintoo

Post autor: gvintoo » 27 cze 2010, 20:35

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
SlowHand, właśnie dlatego że jest w czym wybierać, to się waham :) Generalnie chciałbym, żeby mój wybór był po prostu uzasadniony - nie chcę potem sytuacji że powiedzmy, kupię Katanę, zwiążę się z nią emocjonalnie, potem mi w łapy trafi np. LP Studio, podbije moje serce i będę cały jak "po co ja tamto brałem"... A jednak nie jestem z tych, co potrafią co drugi miesiąc wiosło zmieniać.
anikton, tak, myślałem o Tele - z tym że w tym budżecie trafię zapewne na Squiera. w sumie nie wiem, kto jeszcze robi wzorowane na Tele gitary - coś mi świta, że Vintage, ale głowy nie dam. I mayo tell. Tylko że nie miałbym nawet gdzie ich ograć, więc zależy mi na opiniach osób, które dane wiosło miały w łapach.
bejton, oto i konkret :) choć elektronika jest dla mnie drugorzędna. Jak w niej z sustainem i jakością wykonania gryfu, miałeś jakikolwiek niesmak lub obiekcje?

Awatar użytkownika
anikton

Post autor: anikton » 27 cze 2010, 21:22

na tym forum niestety nie toleruje sie autoreklamy...
podpowiem tylko ze stara japonska Aria robi tele :)
[color=#004000]Hamer Californian[/color]/[color=#404000]Fender Koa/[/color][color=#804000]Fendki MiM/MiJ/Squiery MiJ/MiK[/color]Yamaha 821dx/RGX321/Yamaha Telecaster 302- co nie mam, sprowadze ;)

bejton
Doradca
Doradca
Kontakt:

Post autor: bejton » 27 cze 2010, 22:49

Z tym Cortem akurat nie ale miałem w łapach kilkanaście innych modeli Corta, nawet tańszych i ja twierdzę, że to bardzo dobrze wykonane gitary w tej cenie. Są ludzie, którzy ci ich nie polecą, ale ja jestem an tak. Dla mnie są wykonane porządnie w tej cenie, jaką za nie chcą generalnie po sklepach. A tu dodatkowo masz taniej i 1 pickup w kieszeni = 200 zł min zaoszczędzisz

Mayonesa miałem, ale Flame LP III. W tej cenie też Ci polecam, za mniej niż 8 stó wyrwiesz spokojnie, też bardzo fajne wiosła, sprawdzą się w twoich klimatach. To Flame Bell (to odpowiednik tele) pewnie też się nie ma czego przyczepić, wszak jedna, POLSKA (nie chińska) firma
http://betonowo.wordpress.com/ - wejdź, poczytaj, jeśli fajne - pochwal się znajomym [b](last update: 12-02-2013)[/b]
[url=https://register.perfectworld.com/bl_splash/6a5394a2e31e00766132eb7b89d8e38b]Jakby ktoś chciał dobrego FPS F2P, ale nie P2Win[/url]

ODPOWIEDZ