Dylemat - Cort KATANA KX5 , DEAN VENDETTA 1.0 , SAMICK CD2

ODPOWIEDZ
Desperados

Dylemat - Cort KATANA KX5 , DEAN VENDETTA 1.0 , SAMICK CD2

Post autor: Desperados » 27 kwie 2010, 11:36

Witam :)

Jak w temacie - zastanawiam się nad tymi gitarami - Cort KATANA KX5 , DEAN VENDETTA 1.0 , SAMICK CD2
Nie ogrywałem Cort'a i mi bardziej zależy na opiniach o nim. Inne propozycje tez mile widziane :)

- Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary. 1000-1100 zł (mógłbym jeszcze do 1200 zł dobić ale to już nie jest "pewna" granica )
- Czyś nowy/a w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz) - Już będzie rok :)
- Chcesz używaną gitarę czy nową. - nowa
- Co chcesz grać - Głównie rock / metal - czasem blues
- Czy masz jakieś dodatkowe preferencje.
, stały mostek , 24 progi , cieńki gryf (tzn. byle nie taki kloc jak np w schecterach :) ) , jak się da - struny przez korpus .
I byle nie IBANEZ serii innej niż RG :)
- Czy masz zamiar kupować przez internet. Nie
-jaki masz piec (jeśli masz) - Ibanez Tone Blaster 15
+ preferowane drewno - właściwie to mi bez różnicy , choć wolałbym gdyby wiosło nie było z agathisu , czy nato - ale niech ten szczegół nie ogranicza innych propozycji :D
+ preferowany układ przetworników - H,H

Awatar użytkownika
QQrydza

Re: Dylemat - Cort KATANA KX5 , DEAN VENDETTA 1.0 , SAMICK CD2

Post autor: QQrydza » 27 kwie 2010, 12:05

Cort jest całkiem przyjemny ale trzeba mieć na uwadze że przy tej klasie gitar wiele zależy od egzemplarza który nam się trafi.
Posłałem Ci PW może Cię zainteresuje.
[b]Washburn X50 Pro-E [/b]

emcze

Post autor: emcze » 27 kwie 2010, 12:06

KX5 to dobra gitara jak za tą cenę, jednak w kwestii 1000-1200 pln szukał bym używki jakiejś, która będzie lepsza od wszystkich gitar, które akurat wymieniłeś. Szczególnie, że jeśli chodzi o nowe te wiosła, to bywa baaaaardzo różnie.
By nie było, to wiem co mówię ;P mam dwa wiosła, jednym z nich jest właśnie KX5 z 2006, teraz jak patrzałem w sklepach, to to już zupełnie nie to samo wiosło jest... Niestety nie na plus. Tak samo Vendetty 1.0, to... Trafić można nawet coś co wstyd nazwać czasem gitarą...

Tak, że przemyśl czy na pewno chcesz nówkę. Bo używkę takiej KX5 można wyrwać już za 450pln, więc płacić za nówkę 800 to nie bardzo... ;]

A używek teraz sporo na allegro i niektóre baaardzo kuszące ;)

Desperados

Post autor: Desperados » 27 kwie 2010, 16:27

Wiem wiem...lepiej kupić używke , ale dla mnie to nie wchodzi w gre...przynajmniej na razie - chce mieć wiosło które po prostu stroi normalnie i jakoś brzmi . Teraz gram na wynalazku ze sklejki i mam dość.

Corta chyba sobie odpuszczę.

A możecie mi coś powiedzieć o Samicku ?? Wiecie - grałem na nim pół h i mi on najbardziej przypadł do gustu , mimo , że to prawdopodbnie drewno mahoniowoPodobne (a w moich wymaganiach napisałem , że nie chce Nato :P ). Jednak chciałbym wiedzieć , czy podczas jego "eksploatacji" wystąpią jakieś problemy ??

Awatar użytkownika
anikton

Post autor: anikton » 28 kwie 2010, 5:07

A tak z ciekawosci spytam dlaczego nie Ibanez z innej serii niz Rg? ;)
Aktualnie sa co najmniej dwa ciekawe modele z wymienionymi pickupami na duncany na allegro :)
Zastanawiales sie nad Schecterami? One maja dobra renome, i potrafia pokazac
http://www.youtube.com/watch?v=9A67rWPByWE
I ewentualnie jesli lubisz takie ksztalty
http://www.riff.net.pl/?p=14658&o=hamer_standard_std_bk
[color=#004000]Hamer Californian[/color]/[color=#404000]Fender Koa/[/color][color=#804000]Fendki MiM/MiJ/Squiery MiJ/MiK[/color]Yamaha 821dx/RGX321/Yamaha Telecaster 302- co nie mam, sprowadze ;)

Desperados

Post autor: Desperados » 28 kwie 2010, 8:14

Explorer :) - wiem , że to kultowy kształt , ale osobiście wole Straty (ew V).

Co do Ibanezów - z własnego doświadczenia wiem , że tanie Ibanezy nie są najlepsze - Więc jak już mam coś brać to tylko RG (przynajmniej to RG na główce wygląda troche poważniej hiehiehie :) ) ale i tak Ibanez to nie jest moja ulubiona marka .

Chyba jednak wezme DEAN'a - wczoraj znów ogrywałem nieco dłużej samicka i jednak gryf jest jak na mój gust troche za bardzo polakierowany. Początkowo to mi nie przeszkadza , ale jednak gdy spocą mi się ręce , to gra będzie nieco uciążliwa.

Awatar użytkownika
Gorgoroth
Kontakt:

Post autor: Gorgoroth » 28 kwie 2010, 10:15

Z tych trzech gitar Vendetta na pewno jest najmocniejsza brzmieniowo. Natural jest ładny i niemal niepowtarzalny :)

Oto kilka fotek :arrow: http://gorgoroth.fotosik.pl/albumy/749186.html

8)
Dean Vendetta, Bill Lawrence, Roland Cube

emcze

Post autor: emcze » 28 kwie 2010, 14:59

Z tych trzech gitar Vendetta na pewno jest najmocniejsza brzmieniowo.
Kłóciłbym się ;) chociaż... z tak wysoko wysuniętymi pickupami jak masz, to się nie dziwię, że sygnał masz mocny...

Awatar użytkownika
anikton

Post autor: anikton » 28 kwie 2010, 16:17

Desperados pisze:Explorer :) - wiem , że to kultowy kształt , ale osobiście wole Straty (ew V).

Co do Ibanezów - z własnego doświadczenia wiem , że tanie Ibanezy nie są najlepsze - Więc jak już mam coś brać to tylko RG (przynajmniej to RG na główce wygląda troche poważniej hiehiehie :) ) ale i tak Ibanez to nie jest moja ulubiona marka .

Chyba jednak wezme DEAN'a - wczoraj znów ogrywałem nieco dłużej samicka i jednak gryf jest jak na mój gust troche za bardzo polakierowany. Początkowo to mi nie przeszkadza , ale jednak gdy spocą mi się ręce , to gra będzie nieco uciążliwa.
Stary a kto proponuje Ci nizsze modele Ibaneza?
Serie S420/520 to nie a w ogole nizsze segmenty. A sa przynajmniej dwa modele na allegro teraz z przystawkami SEymour Duncan. To tak jakbys powiedzial, ze Ibanez JEM jest dobry a Ibanez JS( Joe Satrianii) jest klase nizszym sprzetem :mrgreen: a przeciez JEM jest na Rg robiony a JS na serii S ;) male nieporozumienie. W Ibkach im nizsza cyfra po literce tym nizszy model dla przykladu grg121 jest niskobudzetowka natomiast rg 470 jest wioslem klasy sredniej zas rg550/770 sa najlepsze pozdro
[color=#004000]Hamer Californian[/color]/[color=#404000]Fender Koa/[/color][color=#804000]Fendki MiM/MiJ/Squiery MiJ/MiK[/color]Yamaha 821dx/RGX321/Yamaha Telecaster 302- co nie mam, sprowadze ;)

Desperados

Post autor: Desperados » 28 kwie 2010, 17:32

Fakt - małe nieporozumienie z tymi ibanezami - już sam się gubię z ich nazewnictwem :P :) Chodziło mi po prostu o to , że z pośród ibanezów które znam i są w moim budżecie to seria RG mi najbardziej odpowiada.

Na 90 % wezme DEAN'a

Ah....AND BIG THANX za pomoc :D

I taki drobny news...chyba , że już o tym wiecie :)
Samick wprowadza nową serię gitar - JTR design . Powiem szczerze , że wiosełka wyglądają bardzo zachęcająco. Jeśli wykonanie byłoby takie jak w sygnaturach Greg'a Bennett'a i w podobnej cenie ... czemu nie :P
Więcej na http://www.samickguitar.com
Z tego czego się dowiedziałem to w FX music będą dostępne prawdopodobnie w 2 połowie wakacji :)

Awatar użytkownika
Gorgoroth
Kontakt:

Post autor: Gorgoroth » 30 kwie 2010, 10:35

emcze pisze:
Z tych trzech gitar Vendetta na pewno jest najmocniejsza brzmieniowo.
Kłóciłbym się ;) chociaż... z tak wysoko wysuniętymi pickupami jak masz, to się nie dziwię, że sygnał masz mocny...
Tu nie tyle chodzi o położenie przetworników, co o ich moc wyjściową jak i drewno z którego został wyskrobany korpus :)

emcze

Post autor: emcze » 30 kwie 2010, 15:50

Hm. No dalej nie wiem, czy te stockowe deana są tak mocne sygnałowo jak mightymite z cortów ;) I przypominam, że nie tylko siła sygnału się liczy, a brzmienie też.
Co do drewna, co kto lubi. Mahoń, czy lipa... Lipa też jest drewnem jednak do cięższego grania, poza tym, nie wymyślaj kolego, bo takie przetworniki akurat wyłapują w czym są... Hahah :P Rozumiem jak byś je wymienił na coś z wyższej półki, to wtedy różnica by była.

Ale rozumiem, subiektywizm. Każdy chwali to co ma :)

Awatar użytkownika
Gorgoroth
Kontakt:

Post autor: Gorgoroth » 01 maja 2010, 18:38

emcze pisze:Hm. No dalej nie wiem, czy te stockowe deana są tak mocne sygnałowo jak mightymite z cortów ;)
Porównaj sobie to co jest zamontowane w gitarach z tej samej półki czyli np. Cort X2 lub X6 z Deanowymi.
emcze pisze:I przypominam, że nie tylko siła sygnału się liczy, a brzmienie też.
A tego nie wiedziałem... :roll:
emcze pisze:Co do drewna, co kto lubi. Mahoń, czy lipa... Lipa też jest drewnem jednak do cięższego grania, poza tym, nie wymyślaj kolego, bo takie przetworniki akurat wyłapują w czym są... Hahah :P Rozumiem jak byś je wymienił na coś z wyższej półki, to wtedy różnica by była.
Jasne, że "co kto lubi". Jednak mahoń brzmi z lekka inaczej niż lipa.
emcze pisze:Ale rozumiem, subiektywizm. Każdy chwali to co ma :)
Fakt, jestem subiektywny, ale to oczywiste, gdy ktoś kieruje się w pewnym stopniu gustami. Co do drugiej części wypowiedzi, to niestety nie należę do ograniczonych cymbałów i nie jeżdżę Golfem III, który jest najlepszy "bo tak" :)

ODPOWIEDZ