Elektryk do600 zł...

Kamyk`

Elektryk do600 zł...

Post autor: Kamyk` » 21 gru 2009, 23:46

Witam jestem nowy na forum, ale jako takie, blade pojęcie o grze na "wieśle" mam;)
A więc, chcę zmienić swoją dotychczasową gitarę, na coś lepszego, myślałem nad Cort-em x2, albo czymś podobnym, Mayones , czy Epiphone też może być.
Jakieś konkrety tak 600-700 zł.
... a, ważne jest jeszcze na pewno, to co bym chciał z tej gitary wykrzesać...
metal mam we krwi \m/

Może być używka, skomplikowanych solówek, czy tam innych gonitw po gryfie, raczej w najbliższym czasie też nie przewiduję, ale czasami paluchy omskną mi się w okolice dolnych progów;)

Jaki układ przetworników jest najlepszy do ciężkiego grania?

Z góry dzięki za porady.

Awatar użytkownika
nyrafas

Re: Elektryk do600 zł...

Post autor: nyrafas » 22 gru 2009, 0:45

Bierz tą i powinieneś zadowolony http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... ton-wizard
jeśli chcesz łoić czas cały, układ HH będzie wspaniały :D
[img]http://img133.imageshack.us/img133/3476/ej200cevs1bb1ho3.png[/img][img]http://img515.imageshack.us/img515/683/defiltosc2.png[/img]
Epiphone EJ 200 CE ☺ Defil Tosca

Lolash

Post autor: Lolash » 22 gru 2009, 13:42

O elektrycznych T.Burtonach mało wiadomo, bo mało osób miało przyjemność na nich grać. :) Więc, jeśli nyrafas byłbyś tak miły i powiedział czy miałeś jakiś kontakt z tym wiosłem - będzie super.

A z mojej strony polecam:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... burn-x12-b

:)

Kamyk`

Post autor: Kamyk` » 22 gru 2009, 19:20

Washburny mi się niezbyt podobają... wiem, to nie chodzi o "piękno" instrumentu, ale po prostu coś mi w nich nie pasuje. Co myślicie o Samick-ach, dostałem propozycję od forumowicza, a na gitarkę już wcześniej zwróciłem uwagę, chodzi konkretnie o Samick UM-1 Ultramatic.

Piec jaki mam to Park G10R... dobry do ćwiczeń w domu? mam jeszcze distortion-a koda, ale nie wiem dokładnie jakiego, bo jest pomalowany... bo był podrapany... nie ja go malowałem.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2009, 19:51 przez Kamyk`, łącznie zmieniany 1 raz.

gutek

Post autor: gutek » 22 gru 2009, 19:51

Kamyk pisze:Washburny mi się niezbyt podobają... wiem, to nie chodzi o "piękno" instrumentu, ale po prostu coś mi w nich nie pasuje. Co myślicie o Samick-ach, dostałem propozycję od forumowicza, a na gitarkę już wcześniej zwróciłem uwagę, chodzi konkretnie o Samick UM-1 Ultramatic.
W tej cenie kupiłbyś tą gitarę nową : p nie przejmuj się tymi co tu żerują na nowych i pw rozsyłają z super ofertami.
Wiesz tu średnio chodzi o urok gitary, bo w tej cenie bądźmy szczerzy :D nie ma co przebierać za bardzo

Kamyk`

Post autor: Kamyk` » 22 gru 2009, 19:59

Gutek :D wiem, że nówkę w tej cenie kupię, jeśli chodzi o Samick-a. Chciałem tylko zasięgnąć opinii o tym modelu, bo w sieci raczej nic konkretnego nie znalazłem.
Masz też rację, że w takiej cenie szału nie będzie, ale na pewno cokolwiek bym kupił, będzie lepsze od tego co mam... nie pytajcie co, bo i tak nie powiem, bo wstyd.

Warmous

Post autor: Warmous » 23 gru 2009, 14:28

Jeśli chcesz jakichś opinii z neta, to tutaj jest chyba jedyna opinia jaką znalazłem ;)
A jeśli chodzi o piec, to na pierwszy rzut oka na nazwe, to nasuwa mi się myśl o jakichś visionach, albo sounderach, ale z tego co pamietam to firma PARK kiedyś coś kombinowała z marszałkami, więc póki co myśle że da rade ;)
A jeśli chodzi o kostke, to ja bym szukał kasy na coś lepszego, bo Kod z doświadczenia kojarzy mi się z kupą ;p
Jak nie masz konkretnie sprecyzowanego brzmienia, to proponowałbym jakiś używany multi, albo używany piec. Jeśli jednak wiesz że będziesz grał powiedzmy metal i jego pochodne, to bierzesz Boss'a DS1 i jedziesz ;)

Kamyk`

Post autor: Kamyk` » 23 gru 2009, 16:32

Warmous Park, to nic innego jak Marshall
PARK-wikipedia
a wygląda tak, z tym że mój ma jeszcze reverb
Gitary jeszcze poszukam, zasięgnę tylko kilku opinii, o które nadal proszę;) i trzeba będzie jakieś wiosełko przytulić.
Co do efektu, to z czasem na 100% zacznę się rozglądać nad jakimś multi, ale póki co... jak się nie ma co się lubi...

Warmous

Post autor: Warmous » 23 gru 2009, 22:54

gutek pisze:
Kamyk pisze:Washburny mi się niezbyt podobają... wiem, to nie chodzi o "piękno" instrumentu, ale po prostu coś mi w nich nie pasuje. Co myślicie o Samick-ach, dostałem propozycję od forumowicza, a na gitarkę już wcześniej zwróciłem uwagę, chodzi konkretnie o Samick UM-1 Ultramatic.
W tej cenie kupiłbyś tą gitarę nową : p nie przejmuj się tymi co tu żerują na nowych i pw rozsyłają z super ofertami.
Wiesz tu średnio chodzi o urok gitary, bo w tej cenie bądźmy szczerzy :D nie ma co przebierać za bardzo
Z reguły nie dużo używane, ułożone gitary i wyregulowane gitary są droższe niż nowe, chociaż i tak nie mogę znaleźć sklepu gdzie ta gitara kosztowała by poniżej 650 zł i mieli ją na stanie.

A po drugie to zauważyłem że w każdym temacie gdzie pojawia się słowo Samick jesteś od razu przeciw tej firmie. Mogę się założyć że nie grałeś na kilku modelach tej firmy i nie wiesz że w tym przedziale cenowym te gitary nie ustępują firmom takim jak Washburn, Jackson, czy Yamaha. Natomiast mogę powiedzieć że za 1000 zł nie kupisz nawet porównywalnego ibaneza, w których są montowane straszne floydy i bardzo przeciętne INFy. A jeśli faktycznie masz coś do tej firmy, to może powinieneś wiedzieć że przez jakiś czas w fabrykach samicka były produkowane ibanezy, więc ja bym się powstrzymywał z pisaniem takich postów ;)

PS. Sorry za taki offtop, ale nie zdzierżę jak ktoś piszę że samick jest bee, zły, jak nawet nie miał do czynienia z tą firmą. Może i są to budżetowe gitary, ale z reguły najlepsze w swoim przedziale cenowym.

gutek

Post autor: gutek » 24 gru 2009, 0:02

@ Warmous albo ja oczu nie mam, albo na prawdę w tym poście nie napisałem ani jednego złego słowa o samicku...
Jeżeli sklep jest dobry to wyregulują gitarę na miejscu, poza tym reguluje się gitarę pod osobiste wymagania, nie czyjeś. Oraz NIE : używana gitara, nawet wyregulowana i sprawdzona nie jest droższa od nowej.
@topic:
serio, washburn x12

Flame37

Post autor: Flame37 » 24 gru 2009, 13:12

Mialem T.Burtona Edge i byla to gitara o wygodzie rownej Jacksonom, z trzymajacym stroj mostkiem floyd rose i o przyzwoitym brzmieniu... ale gitar tej marki nie bedzie w GC przez najblizsze pol roku.

Za 6 stow to mozesz miec Washburna X12. Rozejrzyj sie tez za Yamahami i Jacksonami z serii JS.

http://allegro.pl/item851978870_gitara_ ... dinky.html jakby Ci sie udalo dozbierac, byloby genialnie. Gitara jest bardzo komfortowa, brzmi elegancko i ma swietnej jakosci floyda.

Kamyk`

Post autor: Kamyk` » 08 sty 2010, 14:34

Podciągnę trochę mój post. Mam już swoje typy, którą z tych trzech polecacie?
Dean Vendetta 1.0
Washburn WI15
Washburn WI14
FLAME/MAYONES LP1
Cort Zenox Z42
Ostatnio zmieniony 08 sty 2010, 18:26 przez Kamyk`, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maudus
Zasłużony

Post autor: Maudus » 08 sty 2010, 16:26

Dean Vendetta jest bardzo ciekawym wiosłem, jeśli chcesz wybierać między Washburnami, to zdecydowanie WI15 - pickupy te same, co w wi14, jednak ma mostek TOM i nie ma tego wycięcia, które i tak nie pasuje do ręki żadnego gitarzysty (posiadam ją, wiem co mówię :D). Z LP1 nie miałem do czynienia, jednak jest chwalony... Tak więc najlepiej zadziała chyba zasada pt. Ograj i zobacz co ci podpasuje :)
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie!

Kamyk`

Post autor: Kamyk` » 08 sty 2010, 18:05

Z tym ograniem właśnie jest mały problem, w mojej mieścinie, nie ma sklepu muzycznego, więc niestety muszę zdać się na wasze opinie, a jeśli będzie "niewygodna", cóż... przyzwyczaję się.

Flame37

Post autor: Flame37 » 08 sty 2010, 20:59

Vendetta zmiata wszystkie... bardzo dobra gitara do metalu i gry rytmicznej. Trzyma stroj, ma wygodny gryf, zdecydowanie przyzwoite brzmienie, niezly sustain... tylko jest troche ciezka. Nie mam specjalnej ochoty na opisywanie jej, na forach jest mnostwo tekstow o tej gitarze, prawie wszystkie pozytywne... zreszta dzisiaj pozyczylem ja od kolegi i powtornie sie nie zawiodlem, znakomite wioslo.

Cort to badziew, Washburn WI14 tez. Wi15 troche mniej. Flame LP1 jest OK, ale nie da Ci takiego kopa w brzmieniu jak Dean.

ODPOWIEDZ