Kupno pierwszej ok 500 zl

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Masterka

Kupno pierwszej ok 500 zl

Post autor: Masterka » 23 lip 2009, 13:31

Witam!
Jak w tytule. Będzie to mój pierwszy elektryk i chciałabym się poradzić bardziej doświadczonych ludzi - czyli Was ;]
Na kupno mogę maksymalnie przeznaczyć ok. 500 zł, nie więcej. I tu się robi problem. Nie jestem pewna, czy kupię coś porządnego do nauki za taką kwotę, a nie chcę jakiejś taniej chińskiej podróby, która się od razu rozwali. Może być używka, byle sprawna, żeby posłużyła. Tyle pieniędzy raczej nie starczy mi, żeby dokupić jeszcze do tego piec i tu moje kolejne pytanie: czy na początek jest koniecznie potrzebny? Czy dajmy na to będę mogła kupić trochę później, jak jakimś cudem może doczekam się nieoczekiwanego przypływu gotówki? ;p
Chciałabym grać heavy metal / hard rock.
Dodatkowe preferencje?
Myślę, że w grę wchodzi tylko wiosło ze stałym mostkiem. Mogę też dodać, że mam zamiłowanie do gitar typu Les Paul. Nie jestem tylko pewna, czy nadają się do grania tego typu muzyki i czy nie są zbyt skomplikowane dla osoby kompletnie początkującej ;]
Chyba raczej nie mam innej możliwości niż kupno przez internet..
Czyli podsumowując - sytuacja nie przedstawia się zbyt kolorowo..

Uff, trochę się rozpisałam :)
Za wszelkie porady i sugestie będę bardzo, bardzo wdzięczna, pozdrawiam.

SlowHand

Re: Kupno pierwszej ok 500 zl

Post autor: SlowHand » 23 lip 2009, 15:20

http://www.allegro.pl/item695204984_git ... g_112.html
za tę cenę nic lepszego nie dostaniesz teraz na allegro
zreszta to naprawdę bardzo dobra gitara i jak za te pieniądze to nic tylko brac
do muzy ktora chcesz grać też da radę ( humbucker przy mostku)

Awatar użytkownika
Masterka

Post autor: Masterka » 23 lip 2009, 18:53

Hmm..
Ta gitara nie jest zła, ale tak szczerze to też za bardzo do mnie nie przemawia..
Nie chciałabym, żeby tylko dawała radę grać taką muzykę, ale żeby to robiła dobrze.
A co odnośnie wcześniejszego pytania o wzmacniacz?

Co sądzicie o tym? Nada się do heavy metalu / rard rock?
http://allegro.pl/item692909763_nowa_le ... yczna.html
Pewnie cena końcowa mnie kilkukrotnie przerośnie, więc pytam tak teoretycznie.. :)

I oczywiście dziękuję Tobie SlowHand za zainteresowanie i odpowiedź :)

Awatar użytkownika
zombiak
Doradca
Doradca

Post autor: zombiak » 23 lip 2009, 19:02

Ten Vintage byłby bardzo dobry, ale pójdzie pewnie za 700-800zł. Jeżeli byłabyś w stanie tyle wysupłać to ogólnie Vintage V100 jest bardzo dobrym wyborem za takie pieniądze.

Jeśli chodzi o kształt LP to poluj jeszcze na używane Flame LP I i LP II, przyzwoite gitarki produkowane przez Mayonesa w Gdańsku. W przeciwieństwie do typowego LP mają korpus z olchy (zamiast mahoniu) i wkręcany gryf (zamiast wklejanego) ale na początku nie będzie Ci to robiło większej różnicy, wygląd ten sam (oprócz łączenia gryfu z korpusem oczywiście) a brzmienie do rocka i metalu w sam raz.
Ibanez Artist MIJ / Squier Jagmaster MIJ / Umu WH-10 / T-Rex Mudhoney / Egnater Tweaker

SlowHand

Post autor: SlowHand » 24 lip 2009, 9:59

to wszystko prawda co zombiak napisal, lacznie z tym ze vintage pojdzie za ok 800 zł ... a Ty podałaś że masz kase do 500. Ta Yamaha to naprawde świetna gitara jak za te pieniądze... bardzo uniwersalna, zaskakująco dobrze brzmi i jest starannia wykonana. Może to i problem że do Ciebie nie przemawia, ale wiesz, moj epi tez do mnei ne przemawia, przemawia do mnie gibson... zycie. chcesz dobra gitare to bierz tą yamahe bo naprawde warto za te pieniądze i do tej muzyki którą chcesz da radę ( moj kumpel gra na niej od country po doom metal xD)

Awatar użytkownika
CockSParrer

Post autor: CockSParrer » 25 lip 2009, 11:26

http://www.allegro.pl/item691359077_git ... exg_6.html
choć cena końcowa raczej będzie wyższa(raczej na pewno)
Ja bym szukał na ebayu, swojego Epi lp Custom dorwałem za 130euro
Bo jest taka akcja, że promujemy fajne laski - Kim Kardashian +18
[url]http://www.mypicx.com/08152009/kim_kardashian/[/url]

ODPOWIEDZ