Cort KX5 lub Schecter Omen 6 | rock metal

ODPOWIEDZ

Którą gitarę uważasz za lepszą?

Cort KX-5
8
19%
Schecter Omen 6
34
81%

Liczba głosów: 42

Shutter

Cort KX5 lub Schecter Omen 6 | rock metal

Post autor: Shutter » 23 cze 2009, 16:01

Witam.
Mam zamiar kupić gitarę elektryczną do 800zł.

- Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary.
800zł (max 900zł)
- Czyś nowy/a w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz).
z gitarą byłoby to moje pierwsze doświadczenie, jednak z muzyką mam już trochę doświadczenia (skończyłem szkołę muzyczną I stopnia, jeżeli to ma znaczenie to: instrument główny akordeon, do tego fortepian i keyboard)
- Chcesz używaną gitarę czy nową.
Nową
- Co chcesz grać.
Przede wszystkim Rock, metal ale fajnie byłoby pograć czasami coś lżejszego
- Czy masz jakieś dodatkowe preferencje.
Wygląd... raczej nie błyszczący
- Czy masz zamiar kupować przez internet.
Tak
- Jaki masz piec?
Nie mam. Na początku mam zamiar podłączyć gitarę pod kompa. (Karta dźwiękowa jest dobra (SB X-Fi Xtreme Gamer) do tego mam zamiar zmienić głośniki na Genius 4000 lub 5005 + jakiś programik)). Chętnie dowiedziałbym się przy okazji jaki piecyk pod te gitarki byłby dobry (taki do grania w domu i niedrogi).

Po długich poszukiwaniach postanowiłem założyć własny temat gdyż nie znalazłem zadowalających mnie informacji.
Wybrałem sobie dwa wiosła:
- Cort KX-5
- Schecter Omen 6
Prosiłbym o wasze opinie na temat tych gitar. Dobrze by było gdyby ktoś miał do czynienia z obiemia, gdyż nie mogę się zdecydować którą z nich wybrać. Z tego co wiem to w gitarach z tej pułki nie ma nadzwyczaj dobrych przystawek, jednak Motherbuckery w corcie podobno dają radę. Niewiem jak jest z tymi przystawkami w Schecterze.
Temat ma głównie służyć wyłonieniu "lepszej" gitary z tych dwóch, jednak jeżeli uważacie że można dostać coś lepszego (i nowego) w tej cenie, spełniającego moje preferencje to śmiało rzucajcie inne propozycje.

Tutaj linki do sklepów w których kupowałbym wiosełka:
http://www.bigbeat.pl/product_info.php/ ... ts_id/3304
http://www.abixolkusz.pl/p,pl,390,schec ... yczna.html

:arrow: Edit: Jeżeli głosujecie to dobrze by było żebyście uzasadnili swój wybór... czyste wyniki ankiety nie zbyt mi pomogą.

Shutter

Re: Cort KX5 lub Schecter Omen 6 | rock metal

Post autor: Shutter » 25 cze 2009, 18:34

Sory za post pod postem ale chciałem odświeżyć temat.
4 osoby zagłosowało ale nie przedstawiło swojego zdania na temat tych gitar. Nie wierzę że na forum nie ma osób, które grały/grają na którejś z tych gitar i nie mają o nich zdania. Każda opinia byłaby dla mnie pomocna.

akaraki

Post autor: akaraki » 25 cze 2009, 19:01

Schecter to bardziej uznana marka niż Cort. Omen 6 brzmi lepiej, jest solidniejszy i bardzo fajny ;)
Gibson SG -> Boss GT-3 -> VOX V-847 -> Peavey ValveKing
----------------------------------------------------------
Prawo Greena: Wszystko jest możliwe pod warunkiem, że nie wiesz, o czym mówisz.

Ramsey

Post autor: Ramsey » 26 cze 2009, 0:21

Bierz Schectera. Tak jak kolega wyżej napisał, wiosło jest porządnie wykonane, dobrze brzmi i wygląda - czego chcieć więcej? :D

Sam mam Omen'a 6 i jestem w 100% zadowolony.

Awatar użytkownika
Fear The Night

Post autor: Fear The Night » 01 lip 2009, 19:35

A jak to jest z tymi gryfami w Schecterach, naprawdę są takie... ekhm... mało wyścigowe? :P

Awatar użytkownika
Blizzier

Post autor: Blizzier » 01 lip 2009, 20:25

Gryf moze i jest troche masywny (tak jak i cala gitara), aczkolwiek idzie sie przyzwyczaic.
Co do tematu to mialem identyczny dylemat, polecono mi na forum Schectera i jestem zadowolony, a na dodatek dalem ledwie 660zl za nowke, co prawda niebieska, jednak kolor nie gra ; p Od siebie powiem, ze to naprawde zacne wioslo, do rocka i metalu nada sie znakomicie, bierz i sie nie zastanawiaj. Pozdrawiam ; >

Awatar użytkownika
wookie88

Post autor: wookie88 » 02 lip 2009, 1:55

Ja ogrywałem kiedyś parokrotnie demonaFR i jak dla mnie gryf był bardzo przyjemny (mam duże łapy :wink: ) można by rzec- szyty na mierę :gitara: Tak jak kolega wyżej napisał- idzie się przyzwyczaić :D
Bangcock ...czyli thrash'n'roll na wesoło!

Shutter

Post autor: Shutter » 03 lip 2009, 10:10

Ok. Dzięki za komentarze. Zamówiłem już Schectera, teraz tylko czekam aż dotrze do sklepu i później do mnie.

Mam jeszcze pytanie odnośnie innej gitary, mianowicie: jak ma się schecter omen 6 do Samick AV3 Avion VS ?
Sprzedawca w jednym ze sklepów polecił mi tego samicka zamiast schectera (podobno samick jest na 100% lepszy). Jakie jest wasze zdanie?
tutaj link do samicka: http://www.bigbeat.pl/product_info.php/products_id/6835

Jaki piec polecilibyście do tego schectera? ( do 400zł)

bubus88

Post autor: bubus88 » 25 lip 2009, 11:55

Witam, ja tez mam zamiar kupic schectera omen 6. Nie wiem czy to dobry wybor gdyz mam krotkie palce a gryf jest w nim masywny jak napisaliscie, nie bede mial problemow z nim, dodam ze dopiero zaczynam nauke?

Shutter

Post autor: Shutter » 26 lip 2009, 23:15

Mam tą gitarkę od około tygodnia i przyznaję że fajnie się na niej gra. Co prawda zbyt wiele doświadczenia z gitarami nie miałem (też dopiero zaczynam naukę), ale amatorskim okiem gitarka jest wporządku. Jak dla mnie gryf nie jest jakoś bardzo masywny, ale może to dlatego że mam dosyć duże dłonie. Ogólnie polecam.

ODPOWIEDZ