Klasyka czy akustyka?

Rozmowy dotyczące gitar akustycznych oraz klasycznych.
ODPOWIEDZ
skirimteli9

Klasyka czy akustyka?

Post autor: skirimteli9 » 16 wrz 2021, 15:39

Chcę zacząć uczyć się gry na gitarze i nie mam wcześniejszego doświadczenia z muzyką. Mój przyjaciel ma akustyczną gitarę stalową Yamaha FG800 i to właśnie mi polecił. Ludzie mówią mi, żebym zaczął od klasycznej gitary z nylonowymi strunami, ponieważ będzie to łatwiejsze w palcach, ale szczerze mówiąc, nie mam nic przeciwko poszarpaniu sobie palców. Chcę gitarę, która pozwoli mi grać jak najwięcej gatunków muzycznych. Czytałem też gdzieś, że na gitarach klasycznych powinno się grać solo, podczas gdy na gitarach ze strunami stalowymi nie. Potrzebuję więc pomocy w wyborze, czy powinienem kupić klasyczną gitarę nylonową, czy akustyczną gitarę stalową.

Poboczne pytanie: Powiedzmy, że dostanę klasyczną gitarę z nylonowymi strunami, czy nadal mogę grać razem z gitarą ze stalowymi strunami moich przyjaciół? Czy możesz grać na gitarze klasycznej tylko z innymi klasykami?showbox speed test
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2021, 17:32 przez skirimteli9, łącznie zmieniany 1 raz.

Vovvin

Re: Klasyka czy akustyka?

Post autor: Vovvin » 17 wrz 2021, 15:28

Kup sobie gitarę flamenco,to coś pomiędzy klasykiem a akustykiem jeśli chodzi o konstrukcję i wygodę gry.
Ja też mam zamiar popełnić taki zakup tylko najpierw muszę sprzedać swoje elektryki.

ODPOWIEDZ