Takamine GD93

Rozmowy dotyczące gitar akustycznych oraz klasycznych.
jarek198867

Takamine GD93

Post autor: jarek198867 » 19 cze 2018, 11:55

Witajcie. Chciałbym Was prosić o kilka porad odnośnie wyboru gitary akustycznej. Czytałem o modelach, które mnie interesują, ale nigdzie nie znalazłem bezpośredniego porównania. Nie znam się aż tak dobrze. Ostatecznie i tak będę chciał ją sprawdzić na żywo, jednak w mojej okolicy jest dość mały sklep muzyczny i chciałbym najpierw wyjść z jakąś inicjatywą o ewentualne sprowadzenie gitary. Obecnie posiadam elektroakustyka Cort MR710F. Ogólnie podoba mi się, słyszałem dobre opinie o niej, posiada elektronikę Fishmana, jest naprawdę całkiem niezła. Nie będę tej sprzedawał, więc poszukuję akustyka. Szukam gitary w okolicach 1900-2200 zł. Uważam, że z elektroniką musiałbym dopłacić kilka stówek i wyszłoby min. 2700 zł. Póki co mam na oku Takamine GD93 oraz Yamaha LL6. Początkowo brałem brałem pod uwagę Fender PM-1 wykonaną w całości z mahoniu. Gitara będzie służyła do gry akordami, myślę o uniwersalnym brzmieniu. Nie mam ulubionego stylu muzycznego. Gram wiele różnych piosenek, które mi się podobają, są to raczej spokojne utwory. Lubię też grać piosenki kościelne, takie jak występują na ślubach. Czy w tej cenie znajdę coś bardziej odpowiedniego niż te, które wymieniłem? Raczej nie chciałbym wykraczać poza górną granicę tego zakresu. Na forum znalazłem dobre opinie o Taylor 110. Ale kosztuje ponad 3k, więc i tak to jest jeden z tańszych Taylorów, więc nie musi być wcale dobry. Będę wdzięczny na jakiekolwiek informacje, wtedy może dyskusja się bardziej rozwinie i znajdę coś dla siebie. Z góry wielkie dzięki :)

ODPOWIEDZ