Gitara Klasyczna

Rozmowy dotyczące gitar akustycznych oraz klasycznych.
ODPOWIEDZ
M.L

Gitara Klasyczna

Post autor: M.L » 12 lis 2019, 20:21

Cześć,

chcę kupić dobrej klasy nową gitarę klasyczną w rozsądnej cenie.
Mój budżet to 2000zł.

Czy coś godnego do tej kwoty możecie polecić ?

gryf

Re: Gitara Klasyczna

Post autor: gryf » 13 lis 2019, 8:48

Z takim budżetem to już można poprzebierać choć moim zdaniem takie ogólne rozważa na forum są trochę nietrafione, bo wybór instrumentu jest sprawą bardzo indywidualną i najlepiej pojechać do sklepu muzycznego i ograć sobie kilka modeli z danego segmentu. Wtedy najłatwiej porównasz i osobiście doświadczysz jaki model Ci najlepiej odpowiada. Natomiast jest kilka nowości o których warto też wiedzieć. Np: fiński producent Kantare, którego gitary są wykonywane z niezwykłym kunsztem wprowadził ciekawe rozwiązanie w konstrukcji pudła rezonansowego. Jak wiemy jakość pudła rezonansowego w gitarze klasycznej to podstawa. System LRS, bo tak zostało nazwane to rozwiązanie zapewnia odpowiednie balans pomiędzy wysokimi i niskimi dźwiękami, a to przekłada się również na czysty i równy ton. Niewątpliwie warto się tym gitarą przyjrzeć bliżej, bo są w rozsądnej cenie, a wykonanie naprawdę pierwsza klasa.

acoustics

Re: Gitara Klasyczna

Post autor: acoustics » 31 gru 2019, 8:25

Również jestem zdania, że gitarę najlepiej wybierać w sklepie muzycznym. Sam tak zrobiłem i teraz jestem szczęśliwym posiadaczem Altamiry

ODPOWIEDZ