Dobry wybór do fingerstyle?

Rozmowy dotyczące gitar akustycznych oraz klasycznych.
Jakub16

Dobry wybór do fingerstyle?

Post autor: Jakub16 » 08 lip 2017, 21:53

Witam,
Byłem dzisiaj w sklepie muzycznym i ograłem sobie kilka gitar do 1500zł. Najbardziej przypadła mi do gustu Dowina DS dreadnought z 2017roku. Bardzo podoba mi się jej brzmienie tylko, czy nadaje się ona do fingerstyle mając takie pudło? Wydawało mi się też, że troche ciężej mi się gra niż na innych(bardziej twardo?) Czy jest możliwość wyregulowania tego, żeby wszystko było ok? Nadaje się ona do tego stylu gry?
Z góry dziękuję!

Lusjusz

Re: Dobry wybór do fingerstyle?

Post autor: Lusjusz » 10 lip 2017, 13:11

Gitary do Fingerstyle to pudła głównie orchestra/folk/mini jumbo które pasują do tego stylu, lecz grać można na każdym :)

Gitary w muzycznych nie są w 90% regulowane więc i w tej Dowinie regulacja by jej pomogła (obniżenie akcji) standardowo w nowych gitarach po wyjściu z fabryki zakładane są struny 11 więc jeśli masz male doświadczenie z akustykami przyzwyczajenie się trochę zajmie.

Sprawdź jeszcze gitary od Takamine.

bans

Post autor: bans » 11 lip 2017, 10:09

Lusjusz pisze:Gitary do Fingerstyle to pudła głównie orchestra/folk/mini jumbo które pasują do tego stylu,
A możesz napisać dokładniej na czym polega to "dopasowanie do stylu"?

Mir_budiet

Post autor: Mir_budiet » 11 lip 2017, 11:32

Dopasowanie do stylu... już Ci mówię :kiss:

Myślę, że chodzi tu o gatunek brzmi :shock: enia gitary co na Ciebie najsilniej wpłynął. :susp:

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :oops:
[url]https://www.reverbnation.com/Benedykt[/url]

pod tym adresem są moje piosenki, mogę Ci je sprzedać na płycie, stop piractwu.

bans

Post autor: bans » 11 lip 2017, 12:01

Kompletnie nie rozumiem twojej wypowiedzi. Co to w ogóle jest "gatunek brzmienia"?

ODPOWIEDZ