Jak przełączać kanały na wzmacniaczu?

O strunach, mostkach oraz wszelakich akcesoriach gitarowych.
ODPOWIEDZ
Martx616

Jak przełączać kanały na wzmacniaczu?

Post autor: Martx616 » 26 lut 2020, 20:53

Mam wzmacniacz Marshall MG15R, ma wbudowane dwa kanały. Chciałam zagrać pioseneke, w której trzeba zmieniać kanały z jednego na drugi kilka razy. Co powinnam zrobić, żeby nie nachylić się nad tym wzmacniaczem i nie tracić czasu na klikanie tego guzika ;)? Mam kupić jakieś efekty, czy coś?

Raym

Re: Jak przełączać kanały na wzmacniaczu?

Post autor: Raym » 04 mar 2020, 22:42

Z tego co widzę ten wzmacniacz nie ma footswitcha (przełącznik nożny) jako akcesorium, więc nie da się zmieniać kanałów inaczej niż ręką.

Nie wiem, możliwe że nie umiesz używać potencjometru głośności w gitarze, jeżeli nie, to spróbuje tobie to wytłumaczyć.
Zauważ, że na Youtube wiele ładnie brzmiących gitar nie jest ustawionych na 10 (maks) głośności Volume. Ta gałka nie tylko ścisza gitarę ale również zmniejsza ilość przesterowania gitary, jest w stanie nawet "wyczyścić" przesterowanie i uzyskać Clean.
Tak więc graj cały czas na kanale przesterowanym, gdy będziesz grać partie Clean po prostu wycisz odpowiednio gitarę, a potem pogłośnij.

Jeśli masz gitarę w stylu Les Paul, SG lub inną, gdzie oba przetworniki (Neck i Bridge) mają własne potencjometry Volume, to sytuacja jest jeszcze łatwiejsza. Jeden ustawiasz z pełną głośnością przesteru, a drugi wyciszasz aż uzyskasz clean, w ten sposób masz dwa kanały które zmieniasz przełącznikiem gitary.

ODPOWIEDZ