Modyfikacja mostka Squier Telecaster

O strunach, mostkach oraz wszelakich akcesoriach gitarowych.
ODPOWIEDZ
PanPaweu

Modyfikacja mostka Squier Telecaster

Post autor: PanPaweu » 29 gru 2019, 7:54

Cześć. Jestem nowy na forum więc od razu się przywituje.

Mam zamiar zmodyfikować mostek w gitarze Squier Telecaster Affinity. Mostek stockowy to płaska wersja ashtraya z blokowymi siodełkami pod każdą struną i bez ścianek po bokach. Jak w wersjach Modern Player albo Player czy innym mutancie, tylko że w wersji Squiera struny przewlekane są przez tylną cześć mostka. Widzę z tym ogromną ilość problemów z czego największe to potencjalne zaczepianie strun o śruby intonacyjne oraz ogromne straty na przenoszeniu wibracji.

Dlatego pytanie do Was: ostatecznie stoję przed wyborem z dwóch opcji. Pierwsza to klasyczny ashtray z trzema mosiężnymi siodełkami a druga to nowoczesny mostek z lepszej jakości siodełkami blokowymi. W obu wypadkach struny będą przepuszczone przez korpus. Dlatego chciałbym wiedzieć jak oceniacie brzmienie, sustain i ogólny feeling tych dwóch rodzajów mostków oraz chciałbym wiedzieć jaki jest dodatkowy koszt modyfikacji korpusu aby przeciągnąć struny przez korpus (string-thru-body). Jeśli chodzi o intonację to nie interesuje mnie to ponieważ są sprawdzone sposoby na to aby ustawić bardzo dobrze menzurę w tele z mostkiem typu vintage. Chodzi mi tylko o praktyczne odczucia z gry i brzmienie oraz koszt wykonania takiego fiku-miku u lutnika.

Milu78

Re: Modyfikacja mostka Squier Telecaster

Post autor: Milu78 » 05 sty 2020, 21:17

Jezeli rozstaw śrub w nowym moście jest taki sam jak w starym to montujesz go pezproblemowo. String thru body zrobisz samemu wystarczy pewna reka i wiertarka + tulejki blokulace koleczko na strune w korpusie

ODPOWIEDZ