Wzmacniacz na początek

O strunach, mostkach oraz wszelakich akcesoriach gitarowych.
ODPOWIEDZ
Kapi

Wzmacniacz na początek

Post autor: Kapi » 31 paź 2019, 17:35

Witam wszystkich. Dostałem gitarę Yamaha Pacifica 112M i chciałbym kupić sobie wzmacniacz gitarowy. Zastanawiałem się nad Roland Cube 15XL. Jest tani i są o nim dobre opinie. A może lepiej dopłacić do Peavey vypyr vip 1, vip 2 albo vox vt20? Zależy mi na na pewno na dobrym przesterze. Chciałbym grać utwory m.in takich zespołów jak Dżem, LemON, Linkin Park, System of a down, black veil brides jeśli da radę. Mieszkam w bloku na parterze i roland cube 15 XL powinien być ok. Ale tame mają więcej efektów i lepsza jakość dzięku. Tylko czy np ten vypyr vip 1 albo 2 nie będzie za głośny do gry w bloku? Proszę o opinie osób które na tym grały i są obeznane w temacie.

Tadzio

Re: Wzmacniacz na początek

Post autor: Tadzio » 31 paź 2019, 19:11

Ja ze swojej strony mogę polecić Peaveya. Gram głównie na słuchawkach więc głośność mi i innym nie przeszkadza. Efektów brud i kombo gra całkiem fajnie. Wystarcza mi to co ma wbudowane więc nie kombinuje. Jak masz więcej kasy i zależy Ci na bardzo dobrym przesterze to pomyśl nad Yamaszką THR. Roland też jest spoko. Vox z tych wszystkich ma najsłabszy przester. Ale clean ok.
Muzyka moja miłość... druga :lol:

ODPOWIEDZ