Przetworniki

O strunach, mostkach oraz wszelakich akcesoriach gitarowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kylczyslaw

Re: Przetworniki

Post autor: kylczyslaw » 25 wrz 2013, 21:38

Pytałem już w różnych miejscach i zapytam również tutaj o to bo wielu pickupów nie testowałem ;) Otóż mam strata olcha+klon+palisander. Jeśli się nie sprzeda wkładam w to pickup pod most, jednak nie wiem co mi tu zagra. Biorąc pod uwagę drewno nie trudno się dziwić, że gra to jasno, ma sporo góry i trochę środka. Natomiast ja potrzebuje czegoś do, jakby to zobrazować melodeath - ciemnego i mocnego. Strojenie C więc niejako brak dołów powinno rekompensować ono, ale nie do końca. Aktualnie to gra bardziej środkiem i brzmienie podchodzi w dżęty, nie tego szukam. Polecono mi już Billa Lawrence 500xl ale z tego co się orientuje on podbija górę i srodek - kupa. Myślałem o Invaderach (jako że mocne i podobno mulą, a że mam olchę to nie powinny) albo Hellfirach, ewentualnie Tesla Plasma X7 (mocno podbija dół z tego co widziałem na stronie producenta). Znalazłem też Entwistle HDN z magnesem neodymowym, więc powinno być mięcho, bo to nie są słabe magnesy. Ostatecznie rozważam też aktywne pickupy. Budżet tak do 200 mniej więcej, używki jak najbardziej mnie interesują. Coś polecacie?
Parówkowym skrytożercom mówimy NIE!
http://www.youtube.com/user/kylczyslaw

Azargoth

Post autor: Azargoth » 04 paź 2013, 21:47

http://www.youtube.com/watch?v=YAdmR6DUXyg wsadzasz te dimarzio co ma facet i dziękuje. Zresztą jasne drewno to nic złego, wręcz przeciwnie. Loomis ma wiosło z jesionu i klonową podstrunnicę, a jak na tym zagrał z Rhoades w "Tragedy and Harmony" to mnie zgniótł.

robert_rk1

Post autor: robert_rk1 » 10 paź 2013, 20:11

Mam takie pytanko. Chcę kupić sobie mini humbuckera do swojego strata. Kiedyś w sumie zapatrywałem się na Seymour Duncan SHR-1 ale teraz tak patrzę że jest tego nieco więcej. Jest teraz na allegro SEYMOUR DUNCAN JB JR. za 240zł i traz nie wiem czy dalej zbierać na SHR-1 czy kupić tego, a może jest coś lepszego na co mogę zwrócić uwagę. Napewno chcę kupić używany bo po co wydawać kasę na nowy i myślę że do 250zł taki zakup mnie interesuje. Oczywiście przystaweczka do grania solóweczek nie do żadnego metalu ani też nie do aluminium.:P
Burny LP Custom
Laney VC 30

Awatar użytkownika
vinta9e

Post autor: vinta9e » 10 paź 2013, 22:04

JB Jr. > Hot Rails, moim zdaniem.
gg: 7450270

robert_rk1

Post autor: robert_rk1 » 10 paź 2013, 23:28

Mówisz lepszy? To może się przyczaję na niego... W sumie po cenie też widać ale myślałem że to dlatego bo wiadomo Jeff Beck.

-- 12 paź 2013 11:17 --

Mam takie pytanie. Bo najprawdopodobniej na 99,99% kupię Seymour&Duncan SJBJ 1 JB Jr. Czy będę musiał wymieniać potencjometry. Bo przypomniało mi się że takie zabiegi czyniło się przy wymianie przetworników, wiem że nie wszystkich, ale wolę zapytać.:)
Burny LP Custom
Laney VC 30

robert_rk1

Post autor: robert_rk1 » 15 paź 2013, 13:01

Przyszedł właśnie do mnie mój nowy nabytek Seymour Duncan SJBJ-1B. Teraz będę chciał go zamontować. Dokupiłem jeszcze przełącznik do rozłączania cewek który też zamontuje, foto niżej. I teraz tak poprawcie mnie jeżeli mylę się co do montażu. Kabelek biały i czerwony są od rozłączania cewek czyli lutuje je do tego przełącznika. Kabel czarny lutuje do przełącznika 5-cio pozycyjnego w to samo miejsce gdzie był przylutowany kabelek od singla który poprzednio tam siedział, kabel zielony i masę łączę razem i lutuje do obudowy potencjometru volume. Bo jest to używany przetwornik i widzę że kabel zielony jest sam biały z czerwonym są zlutowane czyli cewki są złączone no i czarny z masą jest zlutowany.

Obrazek

A to o co mi w sumie chodzi tylko na rysunku:

Obrazek

-- 15 paź 2013 19:41 --

Dobrze, że nie zrobiłem tak jak napisałem bo bym zepsuł.:P Na necie znalazłem info które chciałem otrzymać i mój nowy nabytek już się zagościł w gitarze i gra. :D
Burny LP Custom
Laney VC 30

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 16 paź 2013, 1:36

Sugeruję zamiast rozłączania cewek zrobić na przełączniku szereg/równolegle.
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Umulamahri
Kontakt:

Post autor: Umulamahri » 16 paź 2013, 3:49

z dzejbi to i tak "rewelacji wskutek kombinacji" sie nie ma co zbytnio spodziewac.
jak to

robert_rk1

Post autor: robert_rk1 » 16 paź 2013, 9:48

Zrobiłem to tak: czarny kabelek do przełącznika 5-cio pozycyjnego, biały i czerwony razem do jednej nóżki przełącznika dodatkowego, zielony, masa przetwornika i masa pociągnięta od potencjometru do drugiej nóżki przełącznika dodatkowego. Niżej oczywiście trochę artystycznie się wykazałem:

Obrazek
Burny LP Custom
Laney VC 30

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 16 paź 2013, 10:21

Zakładając, że single są produkcji Fendera to do kitu bo będzie przeciwfaza w połączeniu JB+singiel. Jeśli w pozycji łączonej dźwięk będzie nosowy i stanowczo słabszy niż w innych pozycjach to zamień czarny z zielonym.
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

robert_rk1

Post autor: robert_rk1 » 16 paź 2013, 10:58

Później zobaczę czy dzieje się tak jak mówisz bo i tak jeśli będę coś miał zrobić to przy kolejnej wymianie strun.:)
Burny LP Custom
Laney VC 30

Daimler

Post autor: Daimler » 30 paź 2013, 13:12

Zostałem skierowany do tego tematu, więc pozwolę sobie skopiować treść z mojego :)

Mija już powoli rok od zakupu mojego RG350MZ, przez ten okres był on ogrywany na lampie, high-gainowym Marshallu, "kostkowym" Rolandzie i rzecz jasna symulowany na Guitar Rigu. Zamieszczone w nim infinitki nie są jakąś najgorszą popelinką, od blues-a do thrashu z lat 80-tych człowiek może na tym jako tako wybrzmieć, problemem jest jednak bardzo mało dołu, przestrzeni/nasycenia(co słychać przy mocnym przesterze, kiedy odnosi się wrażenie jakby piec się "dusił" podczas gry), już nie mówiąc o problemach z tappingiem. Zadecydowałem więc, że czas chyba najwyższy na zmianę zakresu przystawek, a więc najlepiej jak zacznę od mostka.

Osobiście myślałem nad jakimiś pasywami od Seymoura, SH-8 albo SH-10. Zakres cenowy który mnie interesuje, to 200-500zł. Jak już wspomniałem, najbardziej ukierunkowuję się na cięższe granie, dlatego potrzebuję dużo elastyczności i doboru brzmienia na sporym przesterze, żywego wybrzmiewania i dobrej dynamiki. I jako że prawdopodobnie będę montował magnes samemu, to chciałbym przy okazji wyskoczyć z zapytaniem, czy ten schemat połączeń jest poprawny?
Squier Bullet Stratocaster HSS
Ibanez RG350MZ
Fender Frontman 15W lampowe bebechy, BOSS ME70 + DS2
M-Audio Fast Track + GR5

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 30 paź 2013, 19:02

Na Twoje pytanie można odpowiedzieć, znajac układ połączeń przełącznika w poszczególnych pozycjach. Z tego rysunku to nie wynika.

Daimler

Post autor: Daimler » 03 lis 2013, 17:02

Rozumiem, pomijając więc na razie kwestię połączeń...

Naczytałem się dużo ostatnio po forach o SH4, Invaderach i SD Distortion. Ilekroć jednak przebierałem w tematach o doborze poszczególnych modeli SD do wioseł z korpusem z lipy, często pojawiały się zalecenia na instalację Dimarzio Distortion albo Tone Zone pod mostek. Dlatego byłbym wdzięczny gdybym mógł zaciągnąć jakiejś opinii od osób, które mają doświadczenie z wymienionymi wcześniej przystawkami montowanymi w Ibanezowskich RG na konfiguracji lipa/klon, dzięki :smile:
Squier Bullet Stratocaster HSS
Ibanez RG350MZ
Fender Frontman 15W lampowe bebechy, BOSS ME70 + DS2
M-Audio Fast Track + GR5

stobiwan

Post autor: stobiwan » 24 lis 2013, 21:20

Czy ktos mial do czynienia z seymour duncan custom custom w les paulu, namierzylem czeskiego epi w dobrym stanie z sd custom custom i sd 59 ale tego pierwszego nigdy nie mialem okazji ograc, mie szukam rzezni bo do tego mam inna gitare ale cos uniwersalnego do rocka - czy ten custom jesli dobrze wygooglalem sh11 pod mostem sprawdzi sie w lpku?

ODPOWIEDZ