Przetworniki

O strunach, mostkach oraz wszelakich akcesoriach gitarowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KLapovchy

Przetworniki

Post autor: KLapovchy » 10 sty 2008, 21:40

Proszę Was, o krótkie zestawienie rodzajów przetworników, konkretnych modeli, opis elementów występujących w przetworników ( najbardziej to chciał bym usłyszeć coś na temat magnesów , ich rodzaje i właściwości ) oraz jak czas może na nie działać.

Tylko proszę was: BEZ ZBĘDNYCH KOMENTARZY, wiem na pewno było to wałkowane wiele razy, ale nic konkretnego z naleź nie mogłem.

Najlepiej aby wyglądało to mniej więcej tak:
- Nazwa przetwornika, producent
- typ
- przeznaczenie
- na jakich "podzespołach" ( krótka charakteryzacja )
- do jakiej muzyki
- cena
- wady/zalety
- podsumowanie ( własne odczucia )

EDIT: liczę na to że ktoś będzie wstanie opisać jakieś przystawki al'a telecaster...
Ostatnio zmieniony 10 sty 2008, 22:31 przez KLapovchy, łącznie zmieniany 1 raz.
[size=85]Już z wiosłem --> jednak Fender :)[/size]

Awatar użytkownika
WilK
Zasłużony

Post autor: WilK » 10 sty 2008, 21:44

Podwiesiłem temat. I proszę nie spamować - będę wycinał rzeczy nieistotne.

Jackson J-90C
Humbucker
Pod most, szeroki rozstaw pod Floyda
Magnes ceramiczny, drut nawojowy 0,063mm
Metal
Rynek wtórny
Dużo dołu, ciężki przester
[color=#273886]Nie mogę Ci pomóc. Jestem nieobecny.
[/color]

Awatar użytkownika
davqoniu
Kontakt:

Post autor: davqoniu » 10 sty 2008, 21:58

- Merlin Ceramic Legend
- humbucker
- most (dostępna jest wersja pod gryf)
- magnesy ceramiczne
- rock/hard-rock/thrash metal
- 250zł
- Świetny stosunek cena/jakość. W zasadzie brak wad
- Bardzo fajny przetwornik do rockowego grania w różnych odcieniach. Rozłączane cewki powiększają tylko jego możliwości :)
http://merlinpickups.com/Legend%20SAMPLE.htm

lewiasty

Post autor: lewiasty » 12 sty 2008, 17:12

EMG 81 85
zdecydowanie do metalu i rock'a choc na cleanie rownie ladnie brzmia. na ukladzie aktywnym. bardzo silny sygnal, zero szumow. cena to okolo 800zł za komplet
gitaraaaa

Doctor

Post autor: Doctor » 13 sty 2008, 12:21

http://www.witkowskiguitars.com/catalogue_pickups.pdf
znakomite wypaśne przetworniki. rodzima produkcja jak Merliny i tak samo wspaniała.

Awatar użytkownika
davqoniu
Kontakt:

Post autor: davqoniu » 21 sty 2008, 23:21

- GFS Fat PAF
- humbucker
- most
- magnesy AlNiCO V
- blues, funk, klasyczny rock
- 139zł (ja zapłaciłem 99zł za używany)
- rewelacyjny stosunek cena/jakość, nie ustępuje produkcjom takich firm jak Seymour, DiMarzio, Merlin etc. Na większych gainach szumi :(
- świetny pickup w świetnej cenie. O ile wiesz czego chcesz ;)

Awatar użytkownika
niebieskid2

Post autor: niebieskid2 » 25 sty 2008, 9:59

DiMarzio PAF PRO
-humbucker (rozłączanie cewek)
- obie pozycje, preferowany gryf
- magnesy AlNiCo V (wedle mojej wiedzy)
- rock, trash metal
- 200zł używka 360zł nowy
- silny sygnał jak na Paf
- ogólnie bardzo wyrównany dźwięk, miałem go w 3 gitarach, daje grać drewnu. przy gryfie sprawdza się najlepiej, ale łapie tam dużo basu. kto co lubi.
Sprzęt:
Amp: Grunthell 50W head,FANE 1x12, Rath-Amp Retro 20 Combo
Sans AMP GT2, Digitech GNX 3000
Gitara:PAS Firewalker Custom Semi-Hollow
[url]http://www.pasguitars.com/index.php?a=custom&model=custom39[/url]

Awatar użytkownika
rzebro

Post autor: rzebro » 02 lut 2008, 12:29

DiMarzio Evolution Bridge
-humbucker (możliwość rozłączenia cewek, chodź z tego nie korzystam)
-mostek
-Wiring Standard four conductor, Magnet Ceramic
-rock, metal, solo
-za swoją dałem 100eur we Francji, w polsce pewnie coś koło 400zł
-mooocny sygnał, podbity środek, świetnie przebija się w solach
-zaprojektowany dla Vaia, kożystają z niego m.in. typy z Dragonforce, mi leży zaj***; akurat do rocka, metalu i solowych zagrywek. polecam
[img]http://img124.imageshack.us/img124/3108/userbar462803hk2.gif[/img]
[img]http://img116.imageshack.us/img116/8672/userbar462813gl5.gif[/img]

Epiphone Explorer Natural(Evo Bride)+Marshall MG30DFX+MD-2+RV3=rzebro

Awatar użytkownika
Ranthram

Post autor: Ranthram » 02 lut 2008, 12:44

Seymour Duncan Jeff Beck JR.

- Humbucker
- Przeznaczony do umieszczenia pod mostkiem w gitarze typu Stratocaster. Jest wielkości singla, więc nie trzeba zmieniać płytki maskującej, aby go zainstalować.
- Magnes Ceramiczny, chociaż Custom Shop robi też AlNiCo dla onanistów :)
- Według producenta sprawdza się zarówno w ciężkim bluesie, jak i ciężkim metalu. Potwierdzam tę informację. Ma przyjemny jak na humbuckera o takiej mocy clean (po zdjęciu tone brzmi niemal jazzowo). Wbrew obiegowej opinii ma dużo dołu (a raczej zupełnie wystarczająco). JB jest bardzo dobrze zbalansowany z singlami, jest nieco głośniejszy i ma sporo mocniejszy sygnał, ale wszystko da się ustawić, zmieniając jego odległość od strun.
- W Polsce pewnie ok. 300 zł.
- Zaletą jest zdecydowanie brzmienie, duża ilość środka i uniwersalność. Wadą jest to, że czasem za szybko się przesterowuje. Ale nie po to zmieniłem singla na mocnego humbuckera, żeby narzekać na dużą ilość gainu w pozycji "pod mostem". Chciałem się pozbyć walącego po uszach brzmienia i się udało :).

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 22 mar 2008, 18:12

:
wilczywilk pisze:Podwiesiłem temat. I proszę nie spamować - będę wycinał rzeczy nieistotne.
Wyciąłem rzeczy nieistotne. Proszę zapoznawać się z treścią tematu przed dopisaniem się do niego.

cygan

Post autor: cygan » 06 kwie 2008, 23:31

- Lace Tele T-150 (bridge)
- 299,00 PLN
- Tradycyjne, vintage'owe brzmienie Tele, telecasterowski twang, bez brumów czy szumów.

Position: bridge
Resistance: 12.8k
Peak frequency: 2200
Inductance: 6.4 henries

- Lace Tele TN-100 (neck)
- 267,00 PLN
- vintage'owe brzmienie Tele. Nic dodać, nic ująć :-)

Position: neck
Resistance: 6.5k
Peak frequency: 3200
Inductance: 3.3 henries

Awatar użytkownika
pinkfloydfan1989

Post autor: pinkfloydfan1989 » 20 kwie 2008, 15:44

1. EMG. Active SA set + EXP i SPC (DG 20)
2. Single Coils
3. NECK, MEDIUM, BRIDGE (Stratocaster)
4. Magnesy Alnico,
5. BLUES, ROCK
6. POLSKA - 1600zł USA - 700zł
7. Zalety: Zero szumów, genialne brzmienie,szeroka możliwosc zmiany właściwosci i tonu pikupów dzieki układom EXP i SPC, Zero lutowania, do montarzu przygotowany cały układ (kable pinowane na koncach)
Wady: nie wiem czy to jest wadą ale brzmią nieco jak humbuckery, Krótszy sustain niż na singlach fenderowskich (to nie przeszkadza)

8. Układ DG-20 jest super. Można z niego wyciągnąc brzmienie do spokojnego bluesa az po mocniejszy rock. Przetworniki idelanie sprawują sie na przesterach, Układy SPC i EXG dają ogromny zakres manipulacji brzmieniem przystawek (od singli po humbuckery). Przystawki brzmią delikantnie. Mają charakterystyczne zadziorne szklankowe brzmienie. Bardzo polecam.
There's no way out of here...
[url=http://ubanimator.com][img]http://img151.imageshack.us/img151/1263/userbar667412kw4.gif[/img][/url]

Doctor

Post autor: Doctor » 25 kwie 2008, 11:26

SEYMOUR DUNCAN TB-12 George Lynch Screaming Deamon
magnesy alnico V
znakomite brzmienie na czystych kanałach bez przesterowywania, wyraźne i krystaliczne
na przesterach bardzo podatny na artykulacje i kostkowanie. output średni i to dla mnie plus tego przetwornika. brzmi mocno, selektywnie, dźwięk sie nie zlewa, dużo wyraźnej górki która nie jest jazgotliwa i nie kłuje w ucho. dobrze sie przebija i jest fenomenalny na solówki. brzmienie od country do ciężkiego metalu. jest to jeden z najlepszych pickupów jakie w życiu słyszałem. polecam to cudo!!!
cena nowego to jakieś 400zł

Awatar użytkownika
mystic
Kontakt:

Post autor: mystic » 25 kwie 2008, 12:54

model i producent: SH1 '59, Seymour Duncan
- humbucker bridge, dostępny również neck
- magnesy alnico
- przeznaczony do: country, jazz, blues, funk, classic rock and heavy rock
- cena: 315zł
- wady: jak wyżej :D
- tylko i aż dobry przetwornik. Przyjemna góra, czuły na artykulację, selektywny, dobra dynamika. Output umiarkowany. Brzmi świetnie zarówno na cleanie, jak i na drive'ie. Znakomicie się sprawdzi w gatunkach wymienionych przez producenta, ale do większego czadu nie polecam.

Awatar użytkownika
Inq

Post autor: Inq » 28 wrz 2008, 18:05

Seymour Duncan SH-4.
Dzisiaj (w końcu!) zainstalowałem w swoim Jacksonie Dinky ten słynny przetwornik. Na początku byłem trochę rozczarowany, ale po chwili grania całkowicie zmieniłem opinię.

Na cleanie przetwornik brzmi jak marzenie - daje bardzo miękki jak na humba dźwięk, niemal singlowy (w porównaniu z singlem spod gryfu, który równierz dzisiaj zainstalowałem). Brzmienie jest trochę nosowe, ale mimo to bardzo przyjemne.

Po rozkręceniu przesteru mniej więcej do połowy robi się gorzej. Mimo, że (podobno) jest to przetwornik do rocka, zupełnie nie sprawdza się on przy lekkich przesterowaniach. Uwydatniają się nieprzyjemne basy i brzmi to bardzo plastikowo (jak przy skręconym potencjometrze Tone).

Za to przy solidnym, rzeźnickim przesterze SH4 pokazuje do czego jest stworzony. Ten przetwornik idealnie działa przy mocno rozkręconym gainie. Singlowa lekkość znika, działać na plus zaczynają basy. Dźwięk jest tłusty, mocny i pełny - taki jak w metalu powinien być.

Podsumowując, SH4 najlepiej sprawdza się na cleanie, gdzie brzmi bardzo lekko, singlowo, lub na bardzo mocnych przeterowaniach - w których brzmi najlepiej. Każdy gitarzysta powinien zmierzyć się z legendą i wypróbować ten przetwornik.

Pozdrawiam.
Inq
[quote]Inq to taki wiecznie niepocieszony maruda tupiący nogą że to jego klocki ![/quote]

ODPOWIEDZ