Jaki multiefejt kupić?

O strunach, mostkach oraz wszelakich akcesoriach gitarowych.
ODPOWIEDZ
szyms2

Jaki multiefejt kupić?

Post autor: szyms2 » 05 kwie 2014, 11:10

Witam

Po wielu latach wróciłem do gry na gitarze. Z wielką przyjemnością znowu gram !!! Gram w kapeli regge.
Muszę nabyć multiefekt i stoję przed problemem jaki !?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Szymon

joonecky

Re: Jaki multiefejt kupić?

Post autor: joonecky » 05 kwie 2014, 11:47

Jaki zakres cenowy?
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

giovan

Post autor: giovan » 05 kwie 2014, 12:15

Jak chcesz go uzywac? Korzystac z symulacji wzmacniaczy oraz paczek czy raczej efektów? Wpięty w linie/mixer albo jakąś aktywną kolumne czy raczej w normalny wzmacniacz gitarowy albo jego pętlę?

szyms2

Post autor: szyms2 » 05 kwie 2014, 16:26

Będę grał podpięty pod piecyk. Na razie mam marshala 45w ale niebawem będę musiał kupić też coś większego, chciałbym lampowego( sugestie mile widziane ). Chciałbym pobawić się różnymi efektami. Analogowo używam pożyczonego phasera bossa, potrzebna mi będzie też kaczka. Przedział cenowy, około 1000 zł.

Dzięki
Szymon

giovan

Post autor: giovan » 05 kwie 2014, 16:53

Ale jaki to konkretnie Marshall, chcesz go wpinac normalnie czy w petle? W tej cenie mozesz z nowych mozesz zobaczyc Zoom G3 lub G5, Boss Me-80 lub Me-70, Fender Mustang Floor. Z uzywanych mozesz poszukac starsze wersje Line 6 Pod HD300, Boss Gt-8 lub Gt-10.

kjppster

Post autor: kjppster » 05 kwie 2014, 22:45

Pod HD jest bardzo fajny z ogromną gamą możliwości. Wykorzystasz go na pewno, ja kupiłem w ciemno i nie żałuję, bo ma bardzo dużo symulacji, brzmień, możliwości połączeń i edycji. Jeśli chodzi o Line 6 powiem Ci, że wart ceny. Nie miałem Bossa, dlatego moim zdaniem jeśli tylko masz możliwości to porównaj.

Yuan

Post autor: Yuan » 06 kwie 2014, 12:24

Zoom G3 jest super intuicyjny w obsłudze i powinien się dobrze nadać na pierwszy multiefekt ;). Pod'y i seria GT bossa, wymaga trochę więcej czasu i kombinowania ;).
http://soundcloud.com/dominik-bia-y - posłuchaj w wolnym czasie :)

szyms2

Post autor: szyms2 » 06 kwie 2014, 20:40

Dziękuję za pomoc, udało mi się kupić bossa gt 10 w dobrej cenie. Zabieram się do rozpracowywania tej sporej ilości przycisków.
Rady instrukcje filmy instruktażowe (najlepiej po polsku ;-)) mile widziane.

Dzięki
Szymon

giovan

Post autor: giovan » 06 kwie 2014, 20:48

Oj z materiałami po polsku może być bardzo duży problem, radziłbym cwiczyc angielski albo miec otwarty słownik. Mala rada na poczatek, poszukaj w opcjach ustawienia do jakiego podlaczasz multi-efekt, wpinanie w wzmacniacz z ustawieniem liniowym moze miec kiepski skutek jesli chodzi o jakosc dzwieku. Instrukcje do podobnego sprzetu przegladalem, nie jest taka zla tylko obszerna z racji ilosci mozliwosci a zargon czysto gitarowy znasz wiec nie jest tak fatalnie.

szyms2

Post autor: szyms2 » 06 kwie 2014, 20:51

Dobra rada, jutro rano będę go miał więc zacznę od tych ustawień.

-- 07 kwie 2014 21:36 --

Mam już GT-10. Obsługa dość intuicyjna, myślałem że będzie gorzej. Kilka rzeczy faktycznie trzeba doczytać, ale obsługa nie jest taka straszna jak niektórzy w różnych artykułach piszą. Z brzmieniami faktycznie można zrobić bardzo dużo. Według mnie bardzo fajny efekt, na moje potrzeby w zupełności wystarczający.

Pozdrawiam
Szymon

wahmett

Post autor: wahmett » 09 kwie 2014, 20:58

http://ogloszeniamuzyczne.pl/oferta/line-6-pod-20
Ten jest często chwalony

edit.
Przepraszam, nie zauważyłem, że już kupiłeś, w takim razie nie ważne :)

Krisstof

Post autor: Krisstof » 09 kwie 2014, 21:58

Jest opinia ze BOSSy w efektach pobijaja L6, ale pod względem symulacji wzmacniaczy są gorsze.

at0mic

Post autor: at0mic » 13 sie 2014, 12:51

Gratuluję zakupu GT-10!!! bardzo kreatywne urządzenie!

dodam 5 groszy.

mam teraz tylko starego L6 XT Live'a ale grałem na HD400 i GT8 BOSS i serii ME.

wszystko brzmi dobrze jak dobry gitarzysta zagra i ustawi pod siebie.
nie ma tu magicznych rozwiązań które zastąpią, uwydatnią piękno muzyki gdzie jest jej brak.

Zarówno Line 6 jak Boss brzmią ciekawie.
W praktyce, Line6 świetnie nadają się do nagrywania muzyki i grania przy niedużych głośnościach bezpośrednio w mikser (we wzmacniacz czy to w return czy in front - nie podoba mi się) - im głośniej tym gorzej wypadają, trzeba pokręcić żeby nie przesadzić z intensywnością reverb/echo w miarę pogłaśniania. Brzmienie Line6 w miksie jest nie do pobicia póki co przez zabawki których używałem -simply the best.

Dla mnie na scenie lepiej brzmi BOSS (mówię tu o seri GT: 8; 10 ;100 ale też i ME) wpięty we wzmacniacz. Nie gram metalu więc słabszy niż w L6 highgain nie jest tu jakąś specjalną wadą. Efekty boss bardzo lubię i cenie ich walory brzmieniowe przywodzące na myśl lata '80. Bardzo łatwo ustawić brzmienie niczym Jump/Van Halen czy Billie Jean/jackson. Miłosnicy muzyki lat osiemdziesiątych bedą zachwyceni, tym bardziej że responsywność np:Boss GT-8 przypomina niebotyczne szafy rackowe z efektami pospinanymi w łańcuchy. Dźwięk jest podobnie zbyt skompresowany co daje oryginalne brzmienie minionych lat poprockowego szaleństwa.

Obydwa typy urządzeń bardzo lubię, trochę mi trudno sobie wyobrazić żeby L6 zastąpić Bossami i na odwrót, choć pewnie można jak zwykle iść na kompromis.

ODPOWIEDZ