Struny do gitar klasycznych - dyskusje

O strunach, mostkach oraz wszelakich akcesoriach gitarowych.
ODPOWIEDZ
RedSocks

Re: Jakie struny do klasyka?

Post autor: RedSocks » 12 mar 2010, 20:08

Szczerze polecam Savarezy, brzmią pięknie - może ci się uda gdzieś znaleźć w cenie do 50 zł, a jeśli nie to dobre są LaBella 850 - bardzo wytrzymałe i ładnie brzmią, a także D'addario ej27h albo ej45.

Steey

Post autor: Steey » 08 kwie 2010, 22:30

A co sądzicie o Augustinach? Ogólnie jakoś nikt za bardzo nie kwapi się o nich wspominać, a słyszałem że są całkiem przyzwoite.
Jest to aby prawda? Ma ktoś jakieś doświadczenia z nimi?
Obecnie jestem w posiadaniu D'Addario EJ45, ale wkurza mnie trochę zdecydowana przewaga basów oraz ich nieco metaliczne brzmienie.

Awatar użytkownika
AndrzejQl

Post autor: AndrzejQl » 25 kwie 2010, 20:24

U mnie, po założeniu Savarezów, wróciła mi chęć do gry na klasyku.
Kupiłem po nich LaBella z czarnymi wiolinami. Basy brzmiały soczyście, ale wioliny plastikowo. Nie dotykałem klasyka do ponownego zakupu Savarezów. Próbowałem modelu 500AJ Corum Alliance high tension i te właśnie struny polecam.
http://taniestruny.pl/p/135/299/savarez ... cznej.html
Brzmią doskonale i są trwałe - 3 miesiące gry ćwiczebnej.
Próbowałem też Savarezów 500arj Corum Aliance o naciągu hybrydowy (mieszanym),
http://taniestruny.pl/p/155/301/savarez ... cznej.html
ale bardziej chwalę sobie wspomniane wyżej.
Polecam każdemu posiadaczowi klasyka założenie choć raz tych strun. W moim przypadku, w połączeniu ze zmianą podstawka i siodełka na kościane dało efekt zdumiewający.
BSG OM27F, EPI Chet Atkins scalloped, Marris D-220M, pełnoletnia Clarissa klasyk.

oscarez

Post autor: oscarez » 05 lip 2010, 11:33

Temat dosc obszerny ale w kilku punktach:

jesli potrzebujesz mocnego dzwieku, glosnego polecam Savararezy corum 504J. niestety sa coraz gorszej jakosci i na 10 kompletow zdarzalo sie, ze niestroilo w pozycjach 4-5 paczek. Zarowno kupowane w kraju jak i te kupowane we Francji. Polecam struny twarde. Maja szybki atak dzwiekowy, nie mula palcow (w szybkich tempach przy grze forte) i przy mocnym ataku nie brzecza (chyba ze struny za nisko)

Hannabach poza Goldin (niestety drogie) nadaja sie tylko do cwiczenia w domu. Nie maja nosnego dzwieku, sa miekkie co przy ataku forte nie daje komfortu gry. Lubia nie stroic w pozycjach (od 7 w gore)
Goldin sa swietne choc nie tak twarde jak Savarezy. Swietnie stroja, maja nosne i klarowne basy i dlugo trzymaja (przy nagraniu plyty, wiec cwiczeniu i graniu w studio 8-10 godz dziennie przez dwa tygodnie swietnie sie spisaly)

Hannabach Tytanyl -dosc nowe na naszym rynku, drogie i w/g mnie fatalne. Naciag twardy okazal sie zbyt miekki. ponadto malo nosne, wioliny zbyt plastikowe brzmienie. Slaby kompfort gry w szybkich tempach i przy ataku forte (brzeczenie)

D'addario Pro Arte swietnie sprawdzaja sie do cwiczen w domu. Stosunkowo tanie i w miare wytrzymale, niezle stroja (chyba ze trafimy na wyjatkowo fatalny komplet) niestety przy ataku forte nie koniecznie czysto brzmia (twardosc) wiec na koncerty, zwlaszcza kameralne sie nie nadaja.

Dobrze wspominam struny Pyramide (tak chyba sie pisaly), przyjemne, niedrogie, bardzo przydatne jak trzeba duzo cwiczyc i zdzieramy komplet w 2-3tyg- cena. W miare nosne, ladne wioliny - domowe struny.

Struny Labella wszelkich masci i kolorow odradzam. Nadaja sie dla dzieci w szkole i to malych. Mowie oczywiscie o tych wszystkich tanich modelach do 30-35zl. Innych nie sprawdzalem ale w miare postepow w takich dzialaniach z mojej strony bede informowal :)

Generalnie z kwartetem sprawdzilismy dosc duzo strun zeby wybrac najlepsze dla takiego zespolu i takiech dynamiki jaka jest potrzebna. Narazie Savarez i Goldin Hannabach wygrywaja mimo wymienionych mankamentow tych pierwszych. Szukac nie zaprzestajemy wiec bede informowal o wrazeniach.
Pozdrawiam wszystkich i idzcie cwiczyc, a nie siedzcie tutaj ;))))

danieldamian

Post autor: danieldamian » 30 sty 2011, 18:57

Ja używam strun firmy darco. Mają swoje specyficzne brzmienie. Wydatek na nie to ok. 20 zł. U mnie wytrzymały 3 miesiące bez zbytniej pielenacji strun ( nie uzywam naprzykład Dunlopa, ani nie gotuję strun :) )

olo

Post autor: olo » 04 mar 2011, 16:01

mam nylonowe :D

I nabiłeś sobie spamerskiego posta. woj74

grosz213

Post autor: grosz213 » 29 mar 2011, 18:42

Ja z własnych doświadczeń polecę ci Savarez Alliance niebieskie (nie pamiętam dokładnej nazwy, wiem, że średnie czyli nie miękkie)

Obecnie używam D'addario ale modelu nie pamiętam.
Pierwsza różnica jaką zauważyłem od razu - Savarezy mają lepsze brzmienie, ale mają je krócej. D'addario trochę gorsze, ale brzmi lepiej jakieś 2tyg dłużej od

EDIT:
Chodziło o brzmienie "nowe" - takie hmm...świeże - rozumiecie?
Bo na ogólnej jakości brzmienia to D'addario wymiękają przy Savarezach, a zwłaszcza Alliance (Corumy też b.dobre)
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2011, 22:29 przez grosz213, łącznie zmieniany 1 raz.

urbi81

Post autor: urbi81 » 23 kwie 2011, 17:43

Co powiedziecie o strunach firmy AUGUSTINE?

Totalq

Post autor: Totalq » 21 lip 2011, 11:46

Kiedy zaczynałem grę na gitarze (na starym defilu :)), grałem na tanich modelach D'Addario. To co mogę powiedzieć:

D'Addario - EJ27N (normalny naciąg) - w teorii są to struny średnie, w praktyce są trochę za miękkie do tego miana. Przy graniu forte dość mocno biją na progach 1-5. Brzmienie dosyć puste, szczególnie wioliny. Osobiście odradzam, bo choć stroją w sumie nie najgorzej (zarówno na pustych jak i na progach, przynajmniej moja paczka), to po 3 tygodniach są do wymiany.

-||- EJ27H (twarde) - historia bardzo podobna co wyżej, z tym że struny brzmienie trzymają odrobinę dłużej, mniej biją na progach (w końcu są twardsze) i mają trochę lepsze brzmienie.

Po zmianie gitary na Yamahe C-40 zacząłem korzystać z D'Addario ProArte (EJ46 - twarde). Początkowo, standardowo z gitarą dostałem EJ27H, grałem na nich 2 dni po to by mieć porównanie do ProArte.

EJ46 mają , w mojej opinii bardzo ładne brzmienie, szczególnie basy. Dźwięk jest czysty, dobrze stroją i wciąż są dosyć tanie. Okres eksploatacji to jakieś 2-3 miesiące, o ile gracie w domu i nie potrzebujecie niewiadomo jak głośnego dźwięku, ponieważ im dłużej są, tym ciszej grają, natomiast barwa dźwięku aż tak bardzo nie spada. Rzecz jasna są jakieś granice, bo 4 miesięcy na nich nie pogramy.

@down - poprawiłem. Błąd myślowy spowodowany przez riff.net.pl, ale to już dłuższa historia - przepraszam :D
Ostatnio zmieniony 21 lip 2011, 12:31 przez Totalq, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 21 lip 2011, 11:48

grałem na tanich modelach D'Addriano
Sorry, ale weź popatrz jeszcze raz na nazwę na pudełku, zapewniam Cię, że nie ma takich strun :D

----------

No, tak lepiej :D

niezrzeszony

Post autor: niezrzeszony » 31 sie 2011, 12:49

Witam posiadam gitare klasyczną Raimundo. Jak dotąd posiadałem struny SAVAREZ Alliance 540 R. Lecz pękła mi jedna struna i musze kupić cały nowy komplet. :? Byłem z nich zadowolony i przyjemnie mi się na nich grało. Jakie struny mi polecacie ? Cena do 70 zł ;)

grosz213

Post autor: grosz213 » 01 wrz 2011, 14:51

Te na których grałeś są bardzo dobre. Gram na nich od 4 lat, po przesiadce na D'addario nie chciałem tykać gitary. Nie leżą mi w łapie jakoś, nie lubię. Bierz te Savarezy co miałeś

niezrzeszony

Post autor: niezrzeszony » 06 wrz 2011, 20:45

Wziąłem Savarezy 500 ARJ i są świetne. Bassy wymiatają ;)

Gitarzystka470

Post autor: Gitarzystka470 » 04 paź 2011, 20:16

polecam savarez aliance. Prawie wszyscy ci najlepsi gitarzyści ich używają, te najgrubsze są do ćwiczenia bardzo dobre.

Ja90

Re: Struny

Post autor: Ja90 » 18 kwie 2012, 12:09

Witam ! :)
Posiadam gitarę klasyczną Farra Carlo Abeto, chciałabym zakupić struny o twardym naciągu tak do 40 zł, zastanawiam się nad DAADARIO EJ46 - Pro-Arte, tylko nie mam pojęcia czy będą się nadawać do mojej gitary... Z góry dziękuję za pomoc. ;)

ODPOWIEDZ