Struny do gitar klasycznych - dyskusje

O strunach, mostkach oraz wszelakich akcesoriach gitarowych.
ODPOWIEDZ
PrzemcioDz

Re: Struny do gitar klasycznych - dyskusje

Post autor: PrzemcioDz » 20 lip 2014, 21:05

Witam,
Nudno tu, więc coś dodam od siebie. Zagrałem jakieś 3 tygodnie na tych strunach D'Addario EJ45TT Pro-Arte Dynacore - Normal Tension. Bas bardzo sprężysty i utrzymał się bardzo długo. Soprany natomiast nadają się znakomicie do gitar cedrowych - brzmią bardzo ładnie przez długi czas. Zaryzykuję i powiem, że wioliny z daddario brzmą prawie tak samo (po 3 tygodniach) jak te założone z nowych Savarez New Cristal Corum. Naprawdę polecam D'Addario EJ45TT Pro-Arte Dynacore.
pozdr
QUENCA 50R

Staszek1960

Post autor: Staszek1960 » 13 lut 2016, 20:08

Czy struny się starzeją ?
Dostałem gitarę Ines CG -1/NL . Prawdopodobnie są tam struny fabryczne , nie wiem jakie .Z tego co widzę to gitara jest "nówka" . Przypuszczam że właściciel nie grał na niej . Skąd przypuszczenie: bo struny się rozstrajają . Nie jest to / gitara / jakichś marketowy szajs i nie przypuszczam że to wina samej gitary . Na razie nastroiłem ją z 7-8 razy / może 10/ i jeżeli basowe jako tako trzymają to wiolinowe po 30 minutach muszą być "dostrojone" . Najgorzej jest z G . Najgorzej się rozstraja i brzmi bardzo głucho. Generalnie jak słucham klasyków na you tubie to brzmienie violinowych jest takie "metaliczne" a u mnie głuche , tępe . Wiem że istnieje możliwość iż przestaną się rozstrajać po około 20 strojeniach. Ale i tak pozostaje temat "tępego" i głuchego ich brzmienia .

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 13 lut 2016, 20:30

Tak, struny się starzeją, co prawda nie tak szybko jak jogurt z Biedronki, ale za to nie z tak gwałtownymi objawami po użyciu. :wink:

Zenek

Post autor: Zenek » 24 kwie 2016, 22:27

Co sądzicie o strunach Martina Normal Tension. Bo ja kupiłem takie do Yamahy C40 po tym jak pękły mi struny (fabryczne). I odnoszę wrażenie że tamte fabryczne były lepsze (szczególnie wioliny). Nie wiem czy to tylko moje wrażenia? Co polecicie mi?

leonxx

Post autor: leonxx » 03 maja 2019, 20:01

:rotfl: :rotfl:

gitarmen81
Kontakt:

Post autor: gitarmen81 » 20 sie 2019, 13:36

ja w tym sklepie muzycznym kupuję struny do gitar klasycznych https://drumstore.pl/pl/
https://drumstore.pl/pl/ ---- drumstore, sklep muzyczny Gdynia

ODPOWIEDZ