Jaki kabel?

O strunach, mostkach oraz wszelakich akcesoriach gitarowych.
ODPOWIEDZ
michel51
Doradca
Doradca

Re: Jaki kabel?

Post autor: michel51 » 26 mar 2013, 20:02

Robi ale kierunkowych nie widzę, a Laboga robi te - co niektórzy w nie nie wierzą że grają lepiej - właśnie i wyrywa parę groszy z ,,owieczek''. Gdzieś na forum znalazłem teorię że; ,,prądy(zakłócenia) które indukują się w ekranie nie mają wpływu na prąd płynący prawdziwą masą przez co nie zmienia się jej potencjał'', z forum elektroda. Jakiś sens w tym jest, ale czy to słychać to inna sprawa. Natomiast nie wiem jak mogą nie działać włączne na odwrót, myślałem że może z jednej strony jest wtyk stereo ale go nie dostrzegłem?

Xylo

Post autor: Xylo » 26 mar 2013, 20:17

Oba są mono i w druga stronę nie słychać kompletnie nic, sprawdzałem. Tez nie mam pojęcia czerwonego jak to jest możliwe. Z tego co słyszałem dobre kable HiFi tez maja jeden kierunek, żeby żadne powrotne sygnały i rezonansy nie zakłócały urządzeń. Co do kabla to jak z najsłabszym ogniwem, jak z komputerem co działa tak szybko jak jego najwolniejszy komponent. Cały układ zadziała tylko i aż tak dobrze jak mu pozwoli zdolność przesyłu jego połączeń. Najlepsza gitara i wzmacniacz nie zagra jak kabel będzie obcinał sygnał, dlatego kupiłem myślę dobry (choc pewnie lepszych tez nie brakuje).

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 26 mar 2013, 20:21

Może Pietrek coś powie, jak to możliwe że One Way działa tylko w jedną stronę?

Kolumbijczyk

Post autor: Kolumbijczyk » 26 mar 2013, 20:22

Xylo, może masz popsuty kabel :D :wink:

Xylo

Post autor: Xylo » 26 mar 2013, 20:53

EEeee co ty, powąchałem go i nic nie śmierdzi. Jak by był popsuty to by się zrobił zielony :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tortuga
Kontakt:

Post autor: Tortuga » 26 mar 2013, 21:35

Nawiązując do najbliższych świąt, zepsute jajko też nie śmierdzi póki nie rozbijesz:P
Charvel Desolation DC 2 ST + Peavey Vypyr VIP1 + Trembita JCG-31S

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 26 mar 2013, 23:35

Xylo pisze: Z tego co słyszałem dobre kable HiFi tez maja jeden kierunek, żeby żadne powrotne sygnały i rezonansy nie zakłócały urządzeń.
Niestety są to wyłącznie chwyty marketingowe, dlatego, że sygnał akustyczny jest zmiennym przebiegiem elektrycznym, a więc nie ma "kierunku". Dżwięk przetworzony na prąd o zmiennej amplitudzie i częstotliwości nie płynie jak woda rurą od wodomierza do kibla, ale "bajkopisarze" wychwalający zalety swoich "wynalazków" mają takie "parcie na kasę", że tracą poczucie wstydu w wypisywaniu bzdur, np. o miedzi beztlenowej o rezystancji 0,00000 oma ( czytałem również, że wata), specjalnie kształtowanej żyle, przewodzącej w jedną stronę, potrójnych ekranach, itp. Xylo, doprawdy nie wiem dlaczego Twój kabel działa tylko "w jednym kierunku", chyba, że wtyczka kątowa z jednej strony na czymś się blokuje i nie można jej wetknąć do oporu. Prawdę mówiąc, tak mnie to zaciekawiło, że przegadałem półtorej godziny przez telefon z moim serdecznym kolegą, elektronikiem - akustykiem i oprócz paru wątpliwych koncepcji nic nam do głowy nie przyszło, oprócz tego, że "chyba nie byliśmy na tej lekcji". Chciałbym ten przewód móc pomierzyć, wtedy wyszłoby "szydło z worka". Bo w cuda nie wierzę.

Tom Bombadil

Post autor: Tom Bombadil » 27 mar 2013, 0:09

Istnieje również ciekawa teoria o takim ułożeniu kryształów miedzi w przewodzie, iż przewodzą one lepiej w jedną stronę. Ciekawe tylko jak to się ma do teorii pasm walencyjnych i przewodnictwa, nośników swobodnych itp. itd.

A co do tego przewodu, to też się zastanawiałem i nic nie wymyśliłem ;) Ciekawe jak się zachowuje przy pomiarze zwykłą omomiarką z dwóch stron.

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 27 mar 2013, 1:04

Jeśli teoria o ułożeniu kryształów miedzi byłaby nawet prawdą, to jak się to ma do Xylowego kabla? Musiałby słyszeć gorzej (pod włos :wink: ) w drugą stronę, a nie słyszy nic. Cud, panie, cud. :lol:

Xylo

Post autor: Xylo » 27 mar 2013, 3:26

Ja tym bardziej nie mam pojęcia ale na kablu jest wyraźnie narysowany kierunek i jak sie podłaczy odwrotnie to absolutnie nie słychac nic nawet jak się na maxa rozkręci wzmacniacz. Nie drążyłem nigdy tego tematu i nie wydawało mi sie to tak mało powszechne i znane. Kable takie są dostępne od dawna i pewnie wiele osób je ma. Czym uzasadnia się ta jednokierunkowość trzeba by poczytać. Poszukam czegoś na temat, jak juz mam taki kabel to może wypada wiedzieć :oops: .

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 27 mar 2013, 10:49

No i cała mozolna edukacja wp...zdu! Ziemia jest jednak płaska!!! :?

Obrazek

Awatar użytkownika
acoto
Kontakt:

Post autor: acoto » 27 mar 2013, 16:47

Xylo pisze:Ja tym bardziej nie mam pojęcia ale na kablu jest wyraźnie narysowany kierunek i jak sie podłaczy odwrotnie to absolutnie nie słychac nic nawet jak się na maxa rozkręci wzmacniacz. Nie drążyłem nigdy tego tematu i nie wydawało mi sie to tak mało powszechne i znane. Kable takie są dostępne od dawna i pewnie wiele osób je ma. Czym uzasadnia się ta jednokierunkowość trzeba by poczytać. Poszukam czegoś na temat, jak juz mam taki kabel to może wypada wiedzieć :oops: .
ale..mam kabelki kierunkowe z narysowaną strzałeczką czy innym znacznikiem m.in. vovox, PW,klotz,Monster,Proel.
Wszystkie słychać z oby stron :think . Zepsute :facepalm: :!:
https://www.reverbnation.com/acoto http://www.facebook.com/acoto.music
https://soundcloud.com/acoto

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 28 mar 2013, 18:35

Mam kolegę co ma taki kabel od Labogi, jak będzie u mnie postaram się sprawdzić miernikiem. Może ma diodę jaką :roll: ? Co do kabli; przecież Litza twierdzi że tylko kable Cornisha, inne są marne. Przecież by nie ściemniał?

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 28 mar 2013, 21:51

Dioda i jakiekolwiek elementy bierne odpadają. Właściwie rozważania na ten temat mają taki sam sens, jak to, czy kij ma dwa końce. Natomiast, zupełnie teoretycznie, gdyby zastosowano cokolwiek, np. zalano we wtyczce jakiś miniaturowy układ (nie wnikam w jaki sposób zasilany, czy sterowany) to można byłoby osiągnąć efekt kierunkowości. Ponieważ NIE ISTNIEJE sam przewód, który przewodzi prąd tylko w jedną stronę, zastosowanie takiego rozwiązania byłoby wyjątkowo perfidną mistyfikacją, służącą wyłącznie celom zarobkowym producenta. Ale póki co, poruszamy się w oparach absurdu. Michel, zmierz koniecznie.

Xylo

Post autor: Xylo » 28 mar 2013, 22:02

Chyba nakręce krótki filmik jak to działa i nie działa. Zupełnie jak z kawałem o kierunkowskazach i blondynce.....działa nie działa, działa nie działa :hahaha:

ODPOWIEDZ